آموزشمتوسطمقاله

(Filecoin (FIL فایل کوین چیست؟

Filecoin فایل کوین یک بازار ذخیره‌سازی دیجیتال غیر متمرکز و نظیر به نظیر است که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. این برنامه در File InterPlanetary (IPFS) ساخته شده است و به کاربران این امکان را  می‌دهد تا فضای دیسک سخت استفاده نشده را اجاره داده و در ازای آن توکن‌های FIL را بدست آورند.

در این مقاله تترلند، خواهیم دید که Filecoin چگونه می‌خواهد فضای ذخیره سازی آنلاین را در بازار خرید ارز دیجیتال تغییر دهد.

معرفی

فایل کوین می‌تواند یک گزینه جذاب برای خرید فضای ذخیره‌سازی Amazon S3، فضای DropBox و قفل شدن در همان قراردادهای ذخیره‌سازی ابری را ارائه دهد. با زیرساخت‌های مناسب، هر کسی می‌تواند فضای ذخیره‌سازی در شبکه Filecoin را خریداری و بفروشد در حالی که قیمت‌های خود را تعیین می‌کند و قرارداد خود را می‌بندد.

Filecoin (FIL) چیست؟

Filecoin چیست؟

Filecoin یک شبکه ذخیره‌سازی غیر متمرکز است که به هر کسی اجازه می‌دهد تا فضای ذخیره‌سازی را اجاره کند. به همین ترتیب، افراد می‌توانند فضای ذخیره‌سازی را در شبکه خریداری کنند. به جای این‌که فقط به یک شرکت با اطلاعات مهم اعتماد داشته باشید، می‌توان آن را تقسیم و در رایانه‌های مختلف در سراسر جهان ذخیره کرد.

فایل کوین برای اولین‌بار در سال 2014 و هنگامی که خوان بنت، وایت پیپر را منتشر کرد، در بازار خرید ارز دیجیتال معرفی شد. فایل کوین، یک شبکه ذخیره‌سازی پرونده با ارزهای دیجیتال است. پیشنهاد یک شبکه بلاک چین مشابه بیت کوین است، اما جایی که گره‌های شبکه می‌توانند داده‌ها را ذخیره کنند که توسط یک اثبات پشتیبان‌گیری (بک‌آپ) تضمین شده است. Filecoin توسط Protocol Labs ساخته شده است.

فروش تتر

فایل کوین گاهی اوقات یک لایه تشویقی در بالای IPFS نامیده می‌شود. این فقط به این معنی است که به کاربران انگیزه داده می‌شود تا فضای ذخیره‌سازی خود را با پرداخت پول در توکن‌های FIL اجاره دهند.

بنابراین، آیا می‌توانید از فایل کوین برای ارسال عکس‌هایی به مریخ یا ونوس استفاده کنید؟ نه هنوز. IPFS یک پروتکل ذخیره و بازیابی اطلاعات از طریق سیستم نظیر به نظیر است که با استفاده از یک رویکرد غیرمتمرکزتر ساخته شده است.

برخلاف HTTP یا HTTPS، برای ذخیره داده‌ها به سرورهای متمرکز متکی نیست. Filecoin در ICO 2017 خود بیش از 250 میلیون دلار سرمایه جمع کرد که در آن زمان یک رکورد بود. شبکه اصلی فایل کوین متعاقباً در اکتبر 2020 راه اندازی شد.

نحوه کار فایل کوین  (FIL)

نحوه کار فایل کوین

همان‌طور که در بالا گفته شد، زیرساخت فایل کوین، یک شبکه توزیع شده از طریق سیستم نظیر به نظیر است. هدف اصلی آن فراهم آوردن روشی جدید برای سازمان‌ها و افراد برای ذخیره اطلاعات در سراسر جهان، به‌خصوص در حوزه خرید ارز دیجیتال است.

وقتی افراد فضای ذخیره‌سازی رایگان در دسترس داشته باشند، می‌توانند به استخراج‌کنندگان ذخیره‌سازی تبدیل شوند، که در اصل مسئول ذخیره‌سازی داده‌ها در شبکه Filecoin هستند. مشتریان هم برای ذخیره و بازیابی داده‌ها به توکن‌های FIL می‌پردازند.

استخراج‌کنندگان بازیابی، سطح دیگری از شرکت‌کنندگان است. همان‌طور که انتظار دارید، آن‌ها فرآیند بازیابی اطلاعات را بین مشتریان و استخراج‌کنندگان بازار خرید ارز دیجیتال ذخیره‌سازی تسهیل می‌کنند و همچنین مقدار کمی FIL برای خدمات خود دریافت می‌کنند.

 Filecoin از رمزگذاری نظیر به نظیر استفاده می‌کند و ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی به کلیدهای رمزگشایی دسترسی ندارند. از آن‌جا که این یک سیستم توزیع شده است، فایل‌ها در چندین مکان ذخیره‌سازی ایمن نگه داشته می‌شوند.

چرا فایل کوین (FIL) مهم است؟

چرا فایل کوین (FIL) مهم است؟

طی چند دهه گذشته، نحوه ذخیره‌سازی و دسترسی به داده‌ها تغییر کرده است. در تجارت، این امر از ذخیره‌سازی در محل، جایی که شرکت‌ها دارای اتاق سرورهای بزرگ هستند، به انبارهای ذخیره‌سازی داده از راه دور و فضای ذخیره‌سازی ابری با تنوع بیشتر در کل جهان تبدیل شده است.

 در حال حاضر، بیشتر مشاغل از ترکیبی از همه این‌ها استفاده می‌کنند. به همین ترتیب، ذخیره اطلاعات مصرف کننده نیز با افزایش اعتماد به ذخیره‌سازی ابری تغییر کرده است.

این ابرقدرت‌های بازار ذخیره‌سازی ابری مانند AWS ، HPE و Dell را به وجود می‌آورد. مشتریان تجاری معمولاً یک ارائه‌دهنده را انتخاب می‌کنند و سال‌ها با آن می‌مانند که مانع رقابت می‌شود.

Filecoin به مشتریانی که مایل به خرید فضای ذخیره‌سازی هستند، اجازه می‌دهد تا بهترین معاملات خرید ارز دیجیتال یا فروش آن را بدون در نظر گرفتن تأمین‌کننده ذخیره‌سازی انجام دهند. این احتمالاً می‌تواند بازار رقابتی‌تری برای ذخیره‌سازی ابری ایجاد کند.

موارد استفاده از فایل کوین (FIL)

موارد استفاده از فایل کوین

فایل کوین به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا بهترین گزینه ذخیره‌سازی بازار خرید ارز دیجیتال را انتخاب کنند تا این‌که مجبور شوند با قراردادهای فروشنده قفل شده یا نرخ بالای ذخیره‌سازی درخواستی روبرو شوند. سازمان‌ها و افرادی که فضای ذخیره‌سازی بلااستفاده دارند، می‌توانند آن را در شبکه ارائه دهند.

با اشتراک منابع خود، آن‌ها در FIL پاداش می‌گیرند. این مسئله ممکن است در ابتدا واضح نباشد، اما شما می‌توانید DApps برای ذخیره‌سازی نیز بسازید! این موارد شامل برنامه‌های ذخیره‌سازی مصرف کننده، برنامه های DeFi، برنامه‌های ویدئویی غیرمتمرکز و موارد دیگر است.

نحوه ذخیره Filecoin (FIL)

نحوه ذخیره Filecoin

صرف هزینه یا ساخت FIL در شبکه فایل کوین با فعالیت‌های ذخیره‌سازی، برای خرید ارز دیجیتال و یا معامله کردن توکن‌های خود، برای ذخیره آن‌ها به جایی نیاز خواهید داشت.

Filecoin در بازار خرید ارز دیجیتال، سه کیف پول برای FIL توصیه می‌کند. لوتوس، که می‌تواند برای اجرای گره‌های Filecoin استفاده شود و می‌تواند به کیف پول Ledger متصل شود. کیف پول Glif یک رابط تحت وب است که اگر نمی‌خواهید Lotus را اجرا کنید، می تواند به ولت Ledger شما نیز متصل شود. و کیف پول Filfox یک کیف پول تحت وب است که می‌توانید از آن برای ذخیره کردن توکن‌های خود استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

فایل کوین، یک راه‌حل عالی برای ناکارآمدی ذخیره و بازیابی داده‌ها و اطلاعات در سراسر جهان به‌خصوص برای بازار خرید ارز دیجیتال ارائه می‌دهد. همچنین قدرت را در اختیار مشتری قرار می‌دهد، مشتری که احتمالاً مقید به قرارداد با مشاغل بزرگ نخواهد بود.

فایل کوین با یک شبکه اصلی مستقیم و مجموعه‌ای از ابزارها شکل گرفته است. موفقیت اکوسیستم Filecoin به استفاده از آن در جامعه ارزهای رمزپایه (مانند خرید و فروش تتر) و بازار خرید ارز دیجیتال بستگی خواهد داشت.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا