اخبار

دامیننس بیت کوین باردیگر به بیشترین میزان خود از سال ۲۰۲۱ بازگشت

در روزهای اخیر، باردیگر شاهد اوج‌گیری دامیننس بیت کوین در بازار کریپتوکارنسی هستیم. این موضوع باعث شده است تا نرخ دامیننس BTC بار‌دیگر به سقف تاریخی‌اش در سال ۲۰۲۱ نزدیک شود. کارشناسان معتقدند که دلیل اصلی رسیدن به جایگاه فعلی، افزایش ورود سرمایه به ETF بیت کوین در آمریکا است. 

بر‌اساس داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ، در پایان ۱۵آوریل۲۰۲۴ (۲۷فروردین۱۴۰۳)، ارزش بازار کل کریپتوکارنسی حدود ۲,۴۰۰میلیارد دلار بود. جالب است بدانید که دامیننس بیت کوین در این روز به سطح ۵۵درصد رسید. این عدد به‌منزله تکرار بیشترین میزان دامیننس بیت‌کوین است که در آوریل۲۰۲۱ رقم خورد. 

به‌نوشته کریپتودات‌نیوز، صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین در آمریکا مانند بلک‌راک و فیدلیتی در ماه‌های اخیر رشد درخورتوجهی تجربه کرده‌اند؛ به‌طوری‌که مجموع سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها به حدود ۵۶میلیارد دلار رسیده است.

دلایل اصلی کاهش قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت‌کوین در‌مقایسه‌با نقطه اوج خود در اواسط مارس۲۰۲۴ (۷۴هزار دلار)، حدود ۱۰درصد کاهش یافته است. کارشناسان معتقدند که دلایل اصلی کاهش قیمت بیت کوین در روزهای گذشته، متأثر از چشم‌انداز سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا و تشدید تنش‌های نظامی در منطقه خاورمیانه است. 

بنجامین سلر ماجر، مدیر سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال شرکت Magnet Capital، معتقد است که تداوم ورود سرمایه سرمایه‌گذاران نهادی به صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین در آمریکا، به ادامه‌یافتن عملکرد قدرتمند این رمزارز در بازار منجر خواهد شد. 

جالب است بدانید که در روزهای گذشته، شاهد فهرست‌شدن صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین در هنگ‌کنگ نیز هستیم. این موضوع جذب سرمایه‌های عظیم شرکت‌های شرق آسیا به این صندوق‌ها را در پی خواهد داشت. 

در فاصله کوتاه تا رویداد هاوینگ بیت‌کوین، همه نگاه‌ها در بازار رمزارزها معطوف این اتفاق مهم است. انتظار می‌رود که در روزهای ابتدایی پس از هاوینگ‌، قیمت این رمزارز تا حدی کاهش پیدا کند. باوجوداین، تجربه نشان می‌دهد که هاوینگ همواره در بلند‌مدت تبدیل به سکوی پرتاب برای قیمت بیت‌کوین می‌شود. هر‌چند نمی‌توان با قطعیت درباره رخدادهای آینده اظهار‌نظر کرد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
crypto.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا