اخبار

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا لایحه‌ای برای قرارگرفتن Bitcoin در صندوق بازنشستگی ارائه کرد

جمعه ۲۰می۲۰۲۲ (۳۰اردیبهشت۱۴۰۱)، سناتور بایرون دونالدز (Byron Donalds)، نماینده مجلس آمریکا، لایحه‌ای مبنی‌بر مجوز قرار‌گرفتن بیت‌کوین (Bitcoin) و دیگر دارایی‌های مالی در طرح ۴۰۱ (کا)، یکی از برنامه‌ های مربوط به سیاست‌های صندوق بازنشستگی، ارائه کرد. این لایحه هم‌سو با قانون آزادی مالی است که اوایل ماه جاری، سناتور تامی توبِرویل (Tommy Tuberville) معرفی کرد.

هر دو لایحه در پاسخ به دستورالعمل نظارتی منتشر‌شده وزارت کار ایالات متحده (DOL) در ماه مارس ارائه شدند که به شرکت‌های سرمایه‌گذاری توصیه می‌کند رمز‌ ارز را در‌ طرح ۴۰۱ (کا) مجاز نکنند.

این لایحه در‌صورت تصویب، وزارت کار ایالات متحده (DOL) را از محدود‌کردن انواع سرمایه‌گذاری‌هایی منع می‌کند که دارندگان حساب ۴۰۱ (کا) می‌توانند انتخاب کنند؛ از‌جمله بیت‌کوین که فیدلیتی (Fidelity)، شرکت فعال در‌زمینه ارائه خدمات مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، امیدوار است در اواخر امسال در دسترس قرار‌ گیرد.

لایحه یادشده بازتاب‌دهنده این حقیقت است که ایالات متحده به‌عنوان اولین قدرت اقتصادی دنیا به‌دنبال ورود به دنیای رمز ارز است و در مسیر قانونمند‌کردن آن قدم بر‌می‌دارد. این موضوع نشان‌دهنده‌ کاربرد و ظرفیت رشد چشمگیر این اکوسیستم است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا