اخبار

تتر کیف‌پول‌های مرتبط با صادرات نفت ونزوئلا را مسدود می‌کند

شرکت تتر در اطلاعیه جدید خود اعلام کرده است که قصد دارد تمام کیف‌پول‌های مشکوک به فعالیت در‌زمینه صادرات نفت ونزوئلا را مسدود کند. هدف از این اقدام تتر همکاری با نهادهای نظارتی آمریکا مانند اف‌بی‌آی و وزارت خزانه‌داری آمریکا است. شرکت تتر بارها اعلام کرده است که خود را به قوانین تحریم‌های بین‌المللی آمریکا متعهد می‌داند. 

اطلاعیه جدید شرکت تتر در پی افزایش استفاده شرکت نفتی دولت ونزوئلا، یعنی PDVSA، از استیبل کوین USDT صادر شده است. ونزوئلا مدت‌هاست که از رمزارزها به‌عنوان ابزاری برای دور‌زدن تحریم‌های آمریکا استفاده می‌کند. بدین‌ترتیب از مسدودشدن اموال خود به‌دست آمریکا در بانک‌های خارجی جلوگیری می‌کند. 

Tekedia می‌نویسد در ماه‌های اخیر، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) در آمریکا شرکت تتر را به‌شدت زیر فشار قرار داده است. بر این اساس، تتر متعهد شده است تا تمام کیف‌پول‌های اعلام‌شده این نهاد را مسدود کند. OFAC مسئولیت انتشار فهرست اشخاص حقوقی و حقوقی تحریم‌‌شده به‌دست آمریکا را بر‌عهده دارد. 

ناگفته نماند که شرکت تتر چاره‌ای جز همکاری با نهادهای نظارتی و امنیتی آمریکا ندارد. درغیر‌این‌صورت، به‌سرعت مدیران آن تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. درضمن، رقیب اصلی USDT، یعنی USDC، نیز منتظر کوچک‌ترین لغزشی از این شرکت است. 

به‌نظر می‌رسد که در آینده شرکت‌های فعال در حوزه رمزارز به رعایت استانداردهای بیشتری با هدف جلوگیری از دورزدن تحریم‌ها مجبور خواهند شد. هرچند خیلی بعید به‌نظر می‌رسد تا بتوان همه مبادلات رمزارزها را زیر چتر نظارتی قرار داد. باید منتظر ماند و دید که آیا کشورهای تحت‌تحریم راه‌حلی برای مواجهه با شرایط جدید دارند یا خیر؟

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
tekedia

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا