مقاله

در دنیای رمزارزها چه می‌گذرد؟؛ مهم‌ترین اخبار بازار رمزارزها (۱۸افروردین۱۴۰۳)

در این مطلب از بلاگ تترلند، از مهم‌ترین اخبار بازار رمزارزها باخبر می‌شوید؛ از عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیت کوین گرفته تا ترندهای روزانه و اخبار بلاکچین، دیفای، NFT ،WEB3 و قانون‌گذاری رمزارزها.

چکیده مهم‌ترین اخبار بازار رمزارزها (۱۸افروردین۱۴۰۳)

  • دو کوئون و Terraform Labs به‌دلیل کلاه‌برداری مجرم شناخته شدند
  • کاهش سودآوری استخراج بیت کوین بعد از هاوینگ، لزوماً قطعی نیست
  • مشکلات سولانا: رکورد تاریخی شکست ۷۵ درصد از تراکنش‌های کاربران

دو کوئون و Terraform Labs به‌دلیل کلاه‌برداری مجرم شناخته شدند

به‌نوشته کوین‌تلگراف، دادگاه علیه Terraform Labs و دو کوئون، مدیرعامل سابق این شرکت، با رأی هیئت‌منصفه به‌نفع کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به‌پایان رسید. SEC اتهاماتی را مبنی‌بر اینکه Terraform «برپایه دروغ ساخته شده است»، به دادگاه ارجاع داده بود. هیئت‌منصفه به‌سرعت و پس از گذشت تنها چند ساعت، رأی علیه دو کوئون و شرکتش را صادر کردند.

گوربیر گروال، مدیر اجرایی بخش اجرایی SEC گفت:

از رأی امروز که Terraform Labs و دو کوئون را به‌دلیل کلاه‌برداری بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال مسئول می‌داند، خرسندیم. Terraform Labs و دو کوئون، مدیرعامل سابق آن، سرمایه‌گذاران را درباره ثبات امنیت دارایی رمزنگاری و استیبل‌کوین الگوریتمی ​​به نام Terra USD فریب دادند و آنان را درزمینه اپلیکیشن پرداخت محبوب از بلاک‌چین Terraform برای پردازش و تسویه‌حساب گمراه کردند.

Terraform Labs می‌۲۰۲۲ پس از سقوط استیبل‌کوین الگوریتمی ​​خود به‌شدت سقوط کرد. در همین حال، دو کوئون از زمان دستگیری در مارس گذشته در مونته‌گرو باقی مانده است. 

کاهش سودآوری استخراج بیت‌کوین بعد از هاوینگ، لزوماً قطعی نیست

مهم‌ترین اخبار بازار رمزارزها با خبری درباره قیمت احتمالی بیت‌کوین پس از هاوینگ ادامه می‌دهم. به‌گزارش کوین‌تلگراف، لوران بنایون، مدیرعامل Acheron Trading، گفته است که با وجود کاهش ۵۰درصدی عرضه BTC، لزوماً انتظار کاهش سودآوری استخراج بیت‌کوین پس از هاوینگ را نخواهیم داشت. او گفت:

ازنظر دلاری، بدیهی نیست که پس از هاوینگ، اوضاع برای ماینرها بدتر شود؛ بلکه برعکس، کاهش پاداش استخراج با افزایش کارمزد شبکه جبران خواهد شد.

۲۰آوریل۲۰۲۴ و در پی هاوینگ بیت‌کوین، پاداش استخراج بلاک از ۶/۲۵ به ۳/۱۲۵ بیت‌کوین کاهش خواهد یافت. تجربه هاوینگ‌ های قبلی حاکی از آن است که شرکت‌های کوچک به‌دلیل کاهش پاداش بلاک، مجبور به تعطیلی می‌شوند. با‌این‌حال، این وضعیت پس از هاوینگ ۲۰۲۴ به‌دلیل افزایش کارمزد شبکه متفاوت خواهد بود. بنایون در‌این‌باره گفته است:

شاهد ظهور NFTها در بلاک‌چین بیت‌کوین بوده‌ایم و نیز پروژه‌هایی را می‌بینیم که برای ایجاد DeFi روی شبکه بیت‌کوین تلاش می‌کنند. بنابراین، همه این عناصر به افزایش کارمزد شبکه منجر می‌شوند.

اخبار رمزارزها

مشکلات سولانا: رکورد تاریخی شکست ۷۵درصد از تراکنش‌های کاربران

مهم‌ترین اخبار بازار رمزارزها را با خبری از سولانا خاتمه می‌دهیم. باتوجه‌به هجوم فعالیت ناشی از جنون اخیر میم‌کوین‌ها در سولانا، تقریباً سه‌چهارم از تمام تراکنش‌ها در شبکه سولانا با شکست مواجه شده‌اند. با‌این‌حال، طرفداران SOL می‌گویند که این داده‌ها کاملاً اشتباه تفسیر شده‌اند.

داده‌های Dune Analytics نشان می‌دهد که در ۴آوریل۲۰۲۴ (۱۶فروردین۱۴۰۳)، بیش از ۷۵درصد از تمام تراکنش‌های عادی (Non-Vote) سولانا با شکست مواجه شدند که بیشترین نرخ شکست در تاریخ آن است.

این افزایش با اعتراض‌های اخیر کاربران سولانا در شبکه‌های اجتماعی همراه شده است که از تراکنش‌های ناموفق و تجربه کاربری ضعیف انتقاد کرده‌اند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا