مقاله

نات کوین به مرحله بعدی می‌رود یا این پایان بازی بود؟

۱آوریل۲۰۲۴ (۱۳فروردین۱۴۰۳)، پروژه نات کوین مرحله استخراج را به‌پایان رساند. از نوامبر۲۰۲۳، نات کوین در بازی کلیکر با تپ‌ماینینگ یا «استخراج با ضربه» استخراج می‌شد. در این بازه، تعداد کل بازیکنان نات کوین از ۳۵‌میلیون نفر فراتر رفته است. این یعنی چیزی حدود ۵درصد کاربران فعال تلگرام درگیر این بازی بوده‌اند. تیم TON، مبدع این پروژه، گفته است که در ثانیه‌های پایانی شمارش ضربه‌ها، تعداد بازدیدکنندگان تقریباً به ۵۲۰هزار نفر رسید. در این مقاله از بلاگ تترلند، بررسی می‌کنیم که نات کوین به مرحله بعدی می‌رود یا این پروژه به پایان کارش رسیده است.

مرحله بعدی نات کوین چه خواهد بود؟

هنوز مشخص نیست که مرحله بعدی Notcoin چه خواهد بود. از ادعای فهرست‌شدن توکن $NOT که بگذریم، خبر دیگری در‌این‌باره نیست. در طرف مقابل، کاربران انتظار دارند که بتوانند سکه‌های نات کوین خود را معامله و از تلاش‌هایشان برای ضربه‌زدن درآمد کسب کنند.

تیم TON اخیراً از کاربران خواسته بود تا بخشی از سکه‌های خود را به توسعه اکوسیستم اختصاص دهند و آنان نیز با کمال میل این کار را انجام دادند:

برای رشد اکوسیستم بهتر است مقدار زیادی از نات کوین برای توسعه محصول و فهرست‌شدن‌های آینده داشته باشیم. اگر ایده‌های مناسبی برای این توکن‌ها وجود نداشته باشد، سوزانده خواهند شد.

تأخیر در راه‌اندازی توکن $NOT

به‌گزارش کریپتو دیلی، راه‌اندازی توکن $NOT چندین‌بار به‌تعویق افتاده است. اولین‌بار تیم Notcoin در ژانویه قول داد که توکن $NOT را طی چند هفته ضرب کند. بعداً گزارش شد که انتظار می‌رود این توکن در اواخر مارس یا اوایل آوریل عرضه شود؛ اما تا این لحظه، ۲۰‌آوریل۲۰۲۴ (۱اردیبهشت۱۴۰۳) به‌عنوان تاریخ احتمالی عرضه توکن یادشده اعلام شده است. با همه این اوصاف، نگاه‌ها به توکن $NOT خوش‌بینانه است و راه‌اندازی آن بسیار محتمل به‌نظر می‌رسد.

کوپن‌های NFT پیش از راه‌اندازی

برخی از بازیکنان حرفه‌ای نات کوین که ۱۰میلیون سکه یا بیشتر به‌دست آورده‌اند، در‌حال‌حاضر می‌توانند سکه‌های خود را به کوپن‌های NFT پیش از راه‌اندازی در بلاک‌چین TON تبدیل کنند. اختصاص این کوپن‌ها از ۱۴مارس۲۰۲۴ (۲۴اسفند۱۴۰۲) آغاز و بلافاصله به بزرگ‌ترین مجموعه در شبکه اوپن تبدیل شد. حجم کوپن‌های پیش از بازار در کمتر از سه هفته به ۱۴میلیون دلار رسید.

ازآنجاکه ۱۰میلیون نات کوین داخل بازی معادل یک کوپن است و کوپن‌ها در زمان نگارش این متن هر کدام حدود ۹ تون (۴۸ دلار) معامله می‌شوند، در‌حال‌حاضر ارزش هر نات‌کوین داخل بازی را می‌توان حدود ۰/۰۰۰۰۰۵ دلار تخمین زد.

نات کوین و تلگرام

رازآلودبودن و ساختارشکنی به نات کوین کمک کرد

پروژه نات کوین به‌دلیل فضای رازآلود و به‌نوعی ساختارشکنانه‌بودن در کانون توجه قرار گرفته است. تیم Notcoin از همان ابتدا گفته بود «ما هیچ چیزی را قول نمی‌دهیم». باوجوداین، کاربران برای اطلاعات بیشتر جست‌وجو می‌کردند و به‌شدت به‌دنبال استخراج با ضربه‌زدن در تلگرام بودند. ناگفته نماند که پاداش‌های هنگفت معرفی نیز در تبلیغ برنامه مؤثر بود؛ به‌گونه‌ای که ۹۴درصد از کاربران نات کوین به‌واسطه دوستانشان دعوت شده بودند.

همچنین، گفته می‌شود این بازی کلیکر محبوب به‌دلیل ارتباط با پروژه TON اعتماد کاربران را به‌دست آورده است؛ چرا‌که اکثر کاربران TON را بلاک‌چین «رسمی» تلگرام می‌دانند.

۳۰ میلیون توکن TON Coin پاداش مشارکت کاربران

در همین حال، ۱آوریل شبکه اوپن اولین فصل کامل لیگ اوپن را راه‌اندازی کرد که قرار است پروژه‌های بیشتری را به شبکه جذب کند. بنیاد TON ادعا کرده است که مبلغ ۳۰میلیون توکن TON Coin (معادل حدود ۱۱۵میلیون دلار) را به‌عنوان پاداش فعالیت و مشارکت بین کاربران و توسعه‌دهندگان توزیع خواهد کرد.

آینده نات کوین

اگر توکن $NOT عرضه شود، احتمالاً به‌لطف گروه کلیکرهای وفاداری که تا اینجا دیده‌ایم، به موقعیت مطلوبی خواهد رسید. بااین‌حال، حتی اگر همه این‌ها شوخی ساده و به‌اصطلاح دروغ ۱آوریل باشد و درنهایت سکه هیچ ارزشی نداشته باشد، باز‌هم آزمایشی جالب را شاهد بودیم که وفاداری استثنایی کاربران تلگرام و محبوبیت میم‌کوین‌ها و جذابیت همیشگی بازی‌های کلیکر را به‌روشنی نشان داد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

منبع
cryptodaily

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا