اخبار تترلنددسته‌بندی نشده

گزارشی از روزهای تابستان۱۴۰۲ در تترلند

با عبور از روزهای نسبتاً سرد تابستان‌۱۴۰۲، به‌نظر می‌رسد آغاز رشد بیت‌‌کوین در این پاییز تنور بازار رمزارزها را داغ کرده است. شاید کاربرانی که تازه با بازار رمزارزها سروکار پیداکرده‌اند، شرایط تابستان گذشته را نا‌امیدکننده دریابند. بااین‌حال با گسترش افق دید به یک دهه گذشته، متوجه خواهید شد شرایط معقول و امیدوار‌کننده و رکود امری موقتی است.

بیت‌کوین تابستان۱۴۰۲ را در محدوده ۲۵,۹۰۰ دلار آغاز و در میانه راه، از مرز ۳۰,۰۰۰ دلار هم عبور کرد. در آن اوضاع‌‌و‌احوال، بسیاری از معامله‌گران بازار تصور کردند که رالی صعودی جدید این رمزارز آغاز شده است. باوجوداین، دیری نپایید که قیمتش بازهم روند کاهشی به‌ خود گرفت.

در‌نهایت، پادشاه بازار کریپتو تابستان را در محدود ۲۶,۹۰۰ دلار به‌پایان رساند. در چنین شرایطی، نوعی نبود قطعیت بازار کریپتو را فراگرفت؛ به‌طوری‌که معامله‌گران در تشخیص روند نزولی یا صعودی پیش روی بیت‌کوین و سایر رمز ارزهای مهم ناتوان بودند.

تأثیر این وضعیت را می‌توان در کاهش حجم معامله‌های صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا به‌وضوح مشاهده کرد. در ایران نیز، بسیاری از صرافی‌ها متأثر از روند جهانی شرایط مشابهی را تجربه کردند.

در تابستان۱۴۰۲، تترلند کاهش ۳۸درصدی تراکنش‌ها را در مبدل رمز ارزی خود شاهد بود. علاوه‌بر‌آن، حجم معامله‌های خرید و فروش تتر در بازار تترلند کاهش حدوداً ۴۲درصدی را نشان می‌دهد. درادامه گزارش، نگاهی به پیداوپنهان اتفاقات تترلند در تابستان۱۴۰۲ می‌اندازیم. 

تابستان نسبتاً سرد بازار کریپتو با کاهش تعداد و حجم معامله‌ها

در تابستان‌۱۴۰۲، رکورد بیشترین تعداد تبدیل مبدل رمزارزی تترلند در روز جمعه ۹تیر ثبت شد. این اتفاق دقیقاً در روزهایی رخ داد که بیت‌کوین در آستانه ۳۰,۰۰۰ دلار قرار داشت. وقوع چنین رخدادی در ابتدای تابستان این تصور را به‌وجود آورد که تابستان داغی در مبدل رمزارزی تترلند رقم خواهد خورد. 

بااین‌حال، در روزهای بعدی با کاهش قیمت بیت‌کوین و رمزارزهای مهم ورق برگشت. روی‌هم‌رفته، تعداد تراکنش‌های خرید و فروش مبدل رمزارزی تترلند در تابستان۱۴۰۲ درمقایسه‌با بهار۱۴۰۲ حدود ۳۸درصد کاهش پیدا کرد. نکته امیدوار‌کننده آن بود که کاهش فروش (۴۲درصد) در‌مقایسه‌با خرید (۳۶درصد) بیشتر بود. 

وضعیت در بازار خریدوفروش تتر در تترلند نیز به‌ همین منوال بود. مجموع سفارش‌های خریدوفروش تتر در بازار تترلند در تابستان۱۴۰۲درمقایسه‌با بهار۱۴۰۲ کاهش ۶۴.۲۷درصدی را نشان می‌دهد. ازنظر حجم معامله‌های خریدوفروش تتر نیز، بازار تترلند کاهش ۴۳.۳۷درصدی را سه‌ماهه تابستان تجربه کرد. همه این آمار و ارقام نشان‌ می‌دهند که بسیاری از معامله‌‌گران ایرانی فعال در تترلند در تابستان۱۴۰۲ بیشتر نظاره‌گر تحولات بازار کریپتو بودند. 

تراکنش‌های فصل تابستان تترلند
تعداد تراکنش‌های کل و فروش و خرید

از بیت‌کوین تا پپه؛ بهترین رمزارزها ازنظر تعداد و حجم معامله‌ها در تترلند

با وجود کاهش تعداد و حجم معامله‌ها در سه ماه اخیر، بررسی محبوب‌ترین رمزارزها در این شرایط هم خالی از لطف نیست. در جدول زیر، می‌توانید ۱۰ رمزارز برتر ازنظر تعداد تراکنش و حجم معامله‌ها در مبدل رمزارزی تترلند را در تابستان۱۴۰۲ مشاهده کنید.

۱۰ رمزارز با بیشترین تعداد تراکنش در مبدل رمزارزی تترلند (تابستان۱۴۰۲) ۱۰ رمزارز با بیشترین حجم معامله در مبدل رمزارز تترلند (تابستان۱۴۰۲)
بیت‌کوین بیت‌کوین
ترون دیسنترالند
شیبا اینو اتریوم
اتریوم سینتیکس
کاردانو ریپل
پپه سینگولاریتی نت
دوج کوین لایتکوین
ریپل اف‌تی‌ایکس توکن
بایننس کوین پپه
فانتوم شیبا اینو

محبوب‌ترین رمزارزهای تترلند در تابستان

وجود نام‌هایی مانند بیت‌کوین و اتریوم در دو سمت جدول، موضوعی عادی و پیش‌بینی‌شدنی بود. ریپل (XRP) یکی دیگر از رمزارزهایی است که نامش در دو سمت جدول به‌چشم می‌آید. برنده‌شدن ریپل در دعوای حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، باعث افزایش قیمت این رمزارز شد. معامله‌گران ایرانی هم از این فرصت برای کسب سود با خرید رمزارز XRP در مبدل رمزارزی تترلند نهایت بهره را بردند.

نکته مهم دیگر در جدول بالا، وجود شیبا اینو (SHIB) و پپه (PEPE) در بین رمزارزهای برتر ازنظر تعداد و حجم تراکنش در مبدل رمزارزی تترلند است. این موضوع نشان می‌دهد که میم کوین‌ها در بین فعالان ایرانی بازار رمزارزها نیز مانند سایر کشورها همچنان پرطرفدار هستند. قیمت ارزان شیبا اینو و پپه نیز یکی دیگر از محرک‌های اصلی معامله‌گران برای خرید آن‌ها به‌شمار می‌رود.

معامله با دست‌های باز؛ رشد تعداد رمزارزهای تترلند

هر‌چند در تابستان۱۴۰۲ روزهای چندان گرمی را در معامله‌های بازار پشت‌سر نگذاشتیم، در همین ایام تترلند گام‌های خود در مسیر توسعه را محکم‌تر از قبل برداشت. برای مثال، ۶۱ رمزارز جدید به فهرست معامله‌های مبدل رمزارزی تترلند اضافه شد. بدین‌ترتیب، تعداد رمزارزهای قابل‌معامله آن به ۳۵۱ رمزارز افزایش پیدا کرد.

در این مدت، سه استیبل کوین دیگر از‌جمله تتر طلا (XAUT) و تتر یورو (EURt) و دای (DAI) به جمع‌ استیبل کوین‌های مبدل رمزارزی تترلند افزوده شد. نکته مهم دیگر اضافه‌شدن سبدهای سرمایه‌گذاری بینوست به تترلند بود.

آن دسته از افرادی که به‌هر دلیل تخصص یا زمان کافی برای سرمایه‌گذاری آگاهانه در بازار رمزارزها را ندارند، از این صندوق می‌توانند برای کسب سود در بازار کریپتو استفاده کنند.

ناگفته نماند که در‌این‌بین با ارائه دسته‌بندی رمزارزها در مبدل رمزارزی تترلند، شرایط برای تصمیم‌گیری معامله‌گران در خرید رمزارزها از حوزه‌های گوناگون تسهیل شد. 

با وجود کاهش حجم معامله‌ها در بازار و مبدل رمزارزی تترلند، خدمات تترلند در سه‌ماهه دوم سال ۱۴۰۲ افزایش پیدا کرد. تابستان۱۴۰۲ با همه فراز‌و‌نشیب‌هایش به‌پایان رسید و باید منتظر ماند و دید که بازار در ماه‌های پایانی سال جاری میلادی چه روزهایی را رقم خواهد زد. 

سرویس‌های اضافه شده به تترلند در تابستان

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا