اخبار

نگاهی به گزارش شفافیت تتر

ذخیره ۳.۳میلیارد دلار در صندوق اضطراری محافظت از سرمایه‌گذاران

شرکت تتر، صادرکننده استیبل‌کوین USDT، برای حفظ ثبات در اکوسیستم USDT و جلب اعتماد سرمایه‌گذاران نزدیک به ۳.۳میلیارد دلار در صندوق ذخیره اضطراری نگه‌داری می‌کند.

صندوق اضطراری محافظت از سرمایه‌گذاران یا بالشتک نقدینگی (Liquidity Cushion) سرمایه‌ای اضافی‌ است که این شرکت بیش از ذخایر مورد‌نیاز برای پشتوانه تمام توکن‌های USDT ذخیره می‌کند.

گزارش شفافیت ذخایر Tether در ۲۴آگوست۲۰۲۳ (۲شهریور۱۴۰۲) نشان می‌دهد که بالشتک نقدینگی این شرکت نزدیک به ۳.۲۹میلیارد دلار است که در ۱۵بلاکچین مختلف ذخیره شده است.

پراکندگی استیبل‌کوین USDT در شبکه‌های مختلف

شبکه سولانا با ذخیره ۱.۰۶میلیارد دلاری، بیشترین میزان ذخیره مازاد را دراختیار دارد. شبکه اتریوم و ترون نیز با ذخایر ۶۱۷ و ۳۵۳میلیون‌دلاری در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

گفتنی‌ است مجموع دارایی‌های صندوق ذخیره شرکت مذکور به عدد ۸۶.۱میلیارد دلار می‌رسد که باتوجه‌به عرضه در‌گردش ۸۲.۸میلیارد‌دلاری استیبل کوین USDT، پشتوانه مالی بیش از ۱۰۰درصدی این استیبل‌کوین را تضمین می‌کند.

عرضه درگردش استیبل‌کوین‌های تتر (USDT ،EURT ،CNHT و MXNT)

دیگر استیبل‌کوین‌های این شرکت، یعنی تتر گولد (XAUT)، تتر یورو (EURT)، تتر پزو (MXNT) و تتر یوآن (CNHT)، برخلاف تتر دلار (USDT)، بالشتک نقدینگی ندارند. طبق گزارش اخیر، هیچ‌گونه صندوق ذخیره اضطراری‌ای برای حفظ برابری یک‌به‌یک استیبل‌کوین‌های مذکور با ارز فیات مرتبط، هنگام وقوع بحران وجود ندارد.

گزارش شفافیت Tether در حالی منتشر می‌شود که برخی از تحلیلگران و قانون‌گذاران نگرانی‌هایی بابت نقدینگی و پشتوانه مالی آن دارند. در اکتبر۲۰۲۱ (مهر۱۴۰۰)، کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) شرکت یادشده را به‌دلیل انتشار اطلاعات غیرواقعی درباره صندوق ذخایر خود، ۴۱میلیون دلار جریمه کرد. بااین‌حال، از آن زمان تاکنون، نهادهای قانون‌گذار مورد نادرستی در گزارش‌های Tether پیدا نکرده‌اند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا