آموزشمقاله

آشنایی با پروژه روبوترا (RobotEra) در دنیای متاورس

دنیای متاورس در حال گسترش است و هربار شگفتی‌های تازه‌ای می‌آفریند. چندان دور نیست زمانی که افراد حتی کارهای روزمره خود را در این جهان ابداعی بشر انجام دهند. این گفته یکی از صاحب‌نظران در حوزه متاورس است.

حالا متاورس با پروژه‌ای رمزنگاری‌شده به نام RobotEra طرفداران خود را شگفت‌زده کرده است.

برای اینکه دریابید روبوتا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، تا پایان این مقاله از بلاگ تترلند ما را همراهی کنید.

پروژه روبوترا چیست؟

به‌گزارش وب‌سایت خبری‌تحلیلی کوین‌دسک، روبوترا (‌RobotEra‌) یکی از پروژه‌های رمزنگاری متاورس جدید و بازی جهان‌سازی شبیه جعبه سندباکس است که بازیکنان را به ایجاد، اشتراک‌گذاری، عملیات، کاوش و تجارت در دنیایی که کاملا متعلق به خودشان است، دعوت می‌کند.

به‌عنوان یک ربات در این متاورس، بازیکنان منابعی را از سیاره به‌دست می‌آورند، سرزمین خود را مدیریت می‌کنند، همراهان ربات ایجاد می‌کنند و دنیایی جدید را  خلق می‌کنند.

 

RobotEra

 

عملکرد RobotEra چگونه است؟

RobotEra با آزادی  برای ایجاد هر آنچه  می‌توانید تصور و با سایر ربات‌ها همکاری کنید، راه را برای عصر جدیدی از تجربه‌های بازی تعاملی و همه‌جانبه هموار کرده است.

این پلتفرم دنیای مشترکی را ایجاد می‌کند که سرزمین‌های منحصربه‌فرد بازیکنان را به‌هم متصل و فرصت‌های بی‌پایانی را برای پارک‌های موضوعی، برگزاری کنسرت‌ها، موزه‌ها و… ایجاد می‌کند. درواقع، روبوترا فقط یک بازی نیست؛ بلکه دنیای مجازی فراگیری است که از ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال سود می‌برد.

بازی و دریافت پاداش‌های شگفت‌انگیز

بازیکنان می‌توانند متاورسی وسیع و همه‌جانبه را ایجاد و کشف کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد از خلاقیت و تفکر استراتژیک خود به روش‌های هیجان‌انگیز استفاده کنند. به‌عنوان ربات در این متاورس، می‌توانید در ایجاد ساختمان‌ها شرکت و از ویرایشگر برای ایجاد زمین و ربات‌های منحصر‌به‌فرد خود استفاده و فضاهای مخفی ویژه را با پاداش‌های باورنکردنی کشف کنید.

تاریخچه RobotEra

پروژه RobotEra کاملاً فکرشده است و احتمالاً توجه گیمرها را به خود جلب می‌کند. تارو سیاره‌ای است که در کهکشان آلفا قرار دارد و فاجعه بزرگی را پشت‌سر گذاشته است.

زمانی‌ تارو سیاره‌ای پر‌جنب‌و‌جوش با تمدنی پر‌رونق بود؛ اما پس از جنگی وحشیانه بین بومیان و ربات‌ها، اکنون به منظره‌ای متروک تبدیل شده است.

در آخرین لحظه جنگ، دانشمند انسان‌نما، پروسیوس، در تحقیقات خود درباره «تکینگی ربات» به موفقیت بزرگی دست یافت.

او «زندگی جدید» را فعال کرد و نقشه خود را در سندی محافظت‌شده به نام «آخرین شانس» شرح داد.

با ناپدید‌شدن آخرین بازمانده بومی، ۱۰,۰۰۰ ربات با افکار و احساسات انسان چشمان خود را باز می‌کنند و عصر جدیدی برای تارو آغاز می‌شود.

ربات‌های بازیگران اصلی RobotEra

ربات‌ها استاد این دنیای جدید شده‌اند. آن‌ها وظیفه دارند تا  این سیاره در حال تخریب را به شکوه سابق خود بازگردانند و تمدنی جدید و آینده‌ای روشن‌تر را به‌وجود آورند.

NFTs و Land و Robot Companions

RobotEra تجربه گیم‌پلی منحصر‌به‌فرد وب ۳ را ارائه می‌دهد که در آن بازیکنان می‌توانند به ربات تبدیل شوند و جهان وسیع و همه‌جانبه‌ای را کشف کنند که برای جذب بازیکنانی طراحی شده است که می‌توانند زمین و دارایی‌های خود را داشته باشند. بازیکنان می‌توانند زمین خود را سفارشی کنند و منابع معدن و همراهان ربات خود را بسازند تا به آن‌ها کمک کند در این دنیای جدید کاوش و پیشرفت کنند.

در این متاورژن، ربات‌ها به هفت گروه مجزا تعلق دارند که هر‌کدام مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. با به‌دست‌آوردن Robot NFT، بازیکنان می‌توانند چندین مزیت از‌جمله حق تجارت، اجاره همراهان ربات ثانویه خود، استخراج مواد‌معدنی و دریافت Airdrops را باز کنند.

Robot Companions چه کسانی هستند؟

Robot Companions متحدان مهم شخصیت‌های ثانویه در متاورس هستند که به بازیکنان کمک می‌کنند تا کارهای مختلف را انجام و تجربه بازی خود را افزایش دهند.

بازیکنان می‌توانند Robot Companions را از‌طریق میز‌کار اجزای ماشین و میز‌کار همراه ربات بسازند. همراهان ربات ظاهر منحصر‌به‌فردی دارند که می‌تواند از‌طریق ویرایشگر ربات سفارشی شود. هر Robot Companion یک NFT است و می‌توان آن‌ها را آزادانه معامله یا اجاره داد.

 

RobotEra

 

هر قطعه‌زمین در روبوترا یک NFT منحصر‌به‌فرد

زمین نیز جزو ضروری تجربه گیم‌پلی RobotEra است. هر قطعه‌زمین یک NFT منحصر‌به‌فرد است که آن را سیستم تولید می‌کند و بازیکنان می‌توانند از تخیل خود برای ایجاد باغ آسمان یا قصر زیرزمینی در زمین خود استفاده کنند.

بازیکنان دارای Robot NFT می‌توانند زمینی را ضرب کنند که می‌توان آزادانه معامله یا اجاره کرد. مالکیت زمین مزایای متعددی دارد؛ از‌جمله فرصت بهره‌برداری و ساخت و به‌دست‌آوردن منابع در آن. هدف RobotEra ارائه پلتفرم متاورس قدرتمندی است که سرگرمی، ایجاد، مدیریت، کاوش و تعامل را ادغام می‌کند و به بازیکنان امکان می‌دهد تا از تجربه‌ای کاملا فراگیر لذت ببرند. همچنین، به آنان امکان می‌دهد تا برای مشارکت خود در اقتصاد درون بازی درآمد کسب کنند.

احیای پروژه Metaverse Crypto

ویرایشگر RobotEra پروژه جدید Metaverse Crypto را زنده می کند. RobotEra ابزار ویرایش آسانی را در‌اختیار بازیکنان قرار می‌دهد که از آنان در ایجاد ساختمان‌ها در زمین و شخصیت‌هایشان پشتیبانی و دارایی‌های دیجیتال NFT مرتبط را ایجاد می‌کند.

ویژگی RobotEra Editor چیست؟

RobotEra Editor ویژگی قدرتمندی است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به مهارت‌های کدنویسی، لمس‌های منحصر‌به‌فردی را به آثار خود اضافه کنند. ویرایشگر به بازیکنان اجازه می‌دهد تا کارخانه‌های تولیدی بسازند و قطعات و بلوک‌های قدرت را در زمین خود حفاری کنند و ساختمان‌ها یا تزیینات را با استفاده از بلوک‌های آیتم بسازند.

ویرایشگر RobotEra ابزاری برای بازیکنان است تا خلاقیت خود را آزاد کنند و به آنان کمک می‌کند تا سرزمین و شخصیت‌های خود را به شکل دلخواهشان بسازند و سفارشی کنند. زمین و شخصیت‌های ایجاد‌شده بازیکنان دارایی‌های دیجیتالی منحصربه‌فردی را تولید می‌کنند که می‌توان آن‌ها را مبادله و بعد جدیدی به تجربه متاورس ارائه کرد.

از خلق آثار هنری تا فناوری‌های پیشرفته

بازیکنان می‌توانند هر آنچه دوست دارند، در زمین خود بسازند؛ از معادن گرفته تا کارخانه‌ها و سایر سازه‌ها. ویرایشگر RobotEra امکان زنده‌کردن این خلاقیت‌ها را فراهم می‌کند. ویژگی‌های ویرایشگر مجموعه‌ای جامع از ابزارها را برای بازیکنان فراهم می‌کند تا بتوانند خود را در متاورس یا خلق آثار هنری یا دارایی‌های فناوری پیشرفته بیان کنند. هدف RobotEra ارائه تجربه واقعا فراگیر است و ویرایشگر RobotEra عضوی مهم در تحقق این دیدگاه است.

جمع‌بندی

هدف RobotEra ارائه پلتفرم متاورس پویا و فراگیر به بازیکنان است که سرگرمی، ایجاد فضاهای متفاوت و ارزشمند، مدیریت، کاوش و تعامل را با‌هم ادغام و در‌عین‌حال تجربه‌ای بدون اصطکاک برای کسب درآمد ایجاد می‌کند. بازیکنان می‌توانند درآمد درخورتوجهی از طرق مختلف به‌دست بیاورند؛ مانند کشت «درختان مقدس»، فروش NFT، تبلیغات و توکن‌ها. 

 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا