آموزشمقاله

آموزش کار با سرویس بازار تترلند

تترلند در سال جاری و در راستای پاسخگویی به تقاضای فزاینده کاربران و معامله‌گران حرفه‌ای خود، دست به راه‌اندازی چندین سرویس نوین زده است.

چندی پیش «مبدل تترلند» راه‌اندازی شد. کاربران به کمک این قابلیت می‌توانند موجودی تتری یا تومانی خود را به‌طور آنی و بدون نیاز به پرداخت کارمزد به بیش از ۱۶۰ رمزارز برتر بازار تبدیل کنند.

کمی قبل‌تر هم سرویس API تترلند با هدف تسهیل مبادلات سامانه‌های معاملاتی خودکار راه‌اندازی شد.

مدتی قبل هم تترلند از سرویس دیگری با نام «بازار تترلند» رونمایی کرده است. این قابلیت جدید، دست کاربران و معامله‌گران حرفه‌ای را برای دادوستد تتر به قیمت‌های دلخواه خود بازتر می‌کند.

معامله‌گران با مراجعه به بخش بازار تترلند، می‌توانند نمودار تغییرات قیمت تتر در بازه‌های زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه مشاهده کنند، دست به ثبت «سفارش‌های محدود» بزنند، آخرین معامله‌های بازار را ببینند و به تاریخچه سفارش‌های خود دسترسی داشته باشند.

در این مقاله آموزشی، می‌خواهیم به‌طور کامل، بخش‌های مختلف سرویس بازار را تشریح کنیم و با فرایند سفارش‌گذاری، خرید و فروش در این بخش آشنا شویم.

دسترسی به سرویس بازار

برای استفاده از بازار تترلند، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس از نوار ابزار اصلی صفحه اول وب‌سایت، روی گزینه «بازار تترلند» کلیک کنید.

اکنون صفحه اصلی سرویس تترلند برای شما به نمایش درمی‌آید. این صفحه دارای بخش‌های مختلفی است که در ادامه،‌‌ هر کدام را توضیح می‌دهیم.

بخش‌های مختلف سرویس بازار

در بخش بالایی صفحه، نرخ لحظه‌ای تتر، کف، سقف و درصد تغییرات آن طی ۲۴ ساعت گذشته را مشاهده می‌کنید.

نرخ روز تتر بازار تترلند

ناگفته نماند که این نرخ، آخرین قیمت تترهای معامله‌شده در بازار تترلند میان کاربران است و با نرخ «خرید آسان» بخش اصلی تترلند تفاوت دارد.

در مرکز صفحه، می‌توانید نمودار تغییرات قیمت تتر را به تفکیک روز، هفته و ماه ببینید.

نمودار تغییرات تتر بازار تترلند

در سمت چپ صفحه، «لیست سفارش‌ها» قرار گرفته‌اند. این بخش خود دارای سه قسمت است:۱- سفارش‌های فروش که با رنگ قرمز قابل مشاهده‌اند؛ ۲- آخرین معامله: در این بخش، آخرین قیمت خرید و فروش تتر را می‌بینید و ۳- سفارش‌های خرید که با رنگ سبز نشان داده شده‌اند.

سفارش‌های فروش در بازار تترلند

سفارش‌های خرید در بازار تترلند

 

در سمت راست صفحه، می‌توانید ۹ معامله اخیر انجام‌شده در بازار تترلند را به تفکیک نرخ و تعداد مشاهده کنید.

لیست سفارش‌های اخیر در بازار تترلند

در مرکز صفحه، بخشی برای سفارش‌گذاری گنجانده شده که دارای دو قسمت «خرید» و «فروش» در قالب سفارش‌های عادی و آنی است.

بخش سفارش‌گذاری در بازار تترلند

در بخش انتهایی صفحه بازار هم قسمتی با نام «معاملات من» گنجانده شده که در آن می‌توانید تاریخچه تمامی سفارش‌های خرید و فروش خود را با جزئیات کامل و به تفکیک «سفارش‌های باز»، «همه سفارش‌ها» و «سفارش‌های انجام‌شده» مشاهده کنید.

معاملات من در بازار تترلند

تا به اینجا با بخش‌های مختلف بازار تترلند آشنا شدیم. در ادامه می‌خواهیم با فرایند خرید و فروش تتر در این سرویس آشنا شویم.

فرایند دادوستد و سفارش‌گذاری در بازار تترلند

سفارش عادی

برای خرید تتر، از قسمت سفارش عادی، نرخ موردنظر خود را به تومان وارد کنید. گفتنی است که عددی که در کادر نرخ نمایش داده شده است ، آخرین نرخ تترهای معامله‌شده در بازار است.

سفارش خرید در بازار تترلند

در پایین این کادر، یک علامت به‌علاوه دیده می‌شود. با کلیک روی این علامت به صفحه واریز هدایت می‌شود و می‌توانید کیف‌پول تومانی خود را شارژ کنید.

توجه داشته باشید که حداقل تعداد تتر قابل خرید یا فروش برابر با ۵ واحد است.

پس از درج نرخ دلخواه، تعداد تترهای موردنظر خود را در کادر بعدی وارد کنید. در بخش پایینی این کادر، یک نوار پیمایشگر قابل مشاهده است که به کمک آن می‌توانید موجودی تومانی خود را در گام‌های ۵ درصدی به خرید اختصاص بدهید.

نوار پیمایشگر در بازار تترلند

در ادامه، تعداد تترهای دریافتی پس از کسر کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

در انتها پس از کلیک روی گزینه «خرید»، پنجره‌ای برای تأیید نهایی سفارش باز می‌شود که در آن می‌توانید اطلاعات معامله را بار دیگر مشاهده کنید. پس از اطمینان از صحت اعداد، روی گزینه «تأیید خرید» کلیک کنید.

پس از تأیید خرید، سفارش شما در بخش پایینی «لیست سفارش‌‌ها» درج می‌شود. دقت داشته باشید که سفارش‌های شما اعم از خرید یا فروش با علامت فلش از دیگر سفارش‌ها متمایز شده‌اند.

در ادامه، سفارش شما در قالب «سفارش باز» به لیست سفارش‌ها اضافه می‌شود. حالا اگر کاربر دیگری، سفارش فروشی با نرخی برابر یا کمتر از نرخ اعلامی شما در لیست سفارش‌ها ثبت کند، سفارشتان از حالت باز به حالت انجام‌شده تغییر پیدا می‌کند.

دقت کنید که ممکن است تعداد تترهای درخواستی شما با تعداد اعلامی فروشنده برابر نباشد. برای مثال، اگر تعداد تترهای درخواستی شما از تترهای فروشنده بیشتر باشد، تنها بخشی از سفارش شما تکمیل می‌شود و بخش دیگر آن زمانی کامل می‌شود که فروشنده دیگری اقدام به ثبت سفارش فروش کند.

در بخش «معاملات من» در قسمت پایین صفحه می‌توانید سفارش‌های باز و انجام‌شده و درصد تکمیل هر سفارش را به تفکیک مشاهده کنید.

فروش تتر هم مانند خرید آن بسیار ساده و سرراست است. ابتدا در بخش سفارش عادی، نرخ تتر و تعداد دلخواه خود را وارد و سپس روی گزینه «فروش» کلیک کنید. در ادامه، در پنجره تأیید نهایی با بررسی دوباره اطلاعات، گزینه «تأیید سفارش‌» را بزنید.

سفارش فروش در بازار تترلند

اکنون سفارش شما در لیست سفارش‌ها در قالب یک «سفارش باز» ثبت می‌شود. اگر معامله‌گری خواهان خرید تترهای شما به قیمتی برابر یا بیشتر از نرخ اعلامی شما باشد، سفارش شما پردازش می‌شود و به حالت «انجام‌شده» درمی‌آید.

 

مشابه فرایند خرید، سفارش فروش شما تنها زمانی به‌طور ۱۰۰٪ تکمیل می‌شود که تعداد تترهای متقاضیان خرید، برابر یا بیشتر از تعداد تترهای شما در نرخ اعلامی برای فروش باشد.

اگر سفارش شما اعم از خرید یا فروش تکمیل شود، در زبانه سفارش‌های انجام‌شده در بخش «معاملات من» به نمایش درمی‌آید.

در پایان توجه داشته باشید که مادامی که سفارش شما در حالت باز است، می‌توانید آن را از بخش «معاملات من» لغو کنید.

سفارش آنی

علاوه‌بر آنکه می‌توانید فرایند خریدوفروش تتر را در قالب سفارش عادی و به نرخ دلخواه خود انجام دهید، قادرید از «سفارش آنی» نیز برای دادوستد تتر استفاده کنید. در سفارش آنی، بازار تترلند به‌طور خودکار، بهترین نرخ موجود برای خریدوفروش تتر را در اختیار شما می‌گذارد و بنابراین نیازی به درج نرخ ندارید. گفتنی است که بهترین نرخ موجود در هنگام خرید، کمترین قیمت پیشنهادی در لیست سفارش‌ها است. در زمان فروش نیز، بیشترین قیمت پیشنهادی در لیست سفارش‌ها بهترین نرخ موجود است.

سفارش آنی می‌تواند نیاز آن دسته از کاربرانی را برطرف کند که می‌خواهند در سریع‌ترین زمان ممکن، خرید یا فروش خود را به بهترین نرخ‌های موجود تکمیل کنند.

جمع‌بندی

به کمک بازار تتر، دیگر به پایش مداوم نرخ‌های متغیر خرید و فروش نیازی نیست و می‌توان بر اساس پیش‌بینی از روندهای آتی بازار، سفارش‌های خرید و فروش را در زمان‌های مناسب تکمیل کرد.

مجموعه تترلند امیدوار است بتواند با راه‌اندازی این سرویس، علاوه‌بر پاسخگویی به تقاضای فزاینده معامله‌گران حرفه‌ای، طیف متنوع‌تری از قابلیت‌ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا