اخبار تترلندمبتدیمقاله

صرافی تترلند، بدون کارمزد

مقدمه

کارمزدهای معاملات جهت خرید ارز دیجیتال یا فروش آن چه در صرافی های آنلاین ارز دیجیتال، مانند بسیاری از امور زندگی، هزینه‌ای نیز به انجام معاملات ارز رمزپایه تعلق می‌گیرد. اما در صرافی تترلند کمی تفاوت دارد. هر بار که ارز رمزنگاری شده از آدرس ولت خود به آدرس ولت دیگری ارسال می‌کنید، کارمزد معامله در شبکه را متحمل می‌شوید.

این کارمزد از ارز دیجیتال معامله شده شما کسر می‌شود. بسته به نوع کیف پول یا صرافی‌ که از آن استفاده می‌کنید، ممکن است این کارمزدها متغیر باشد.

کارمزد واقعی پرداختی شما بسته به شبکه‌ای که استفاده می‌کنید متفاوت خواهد بود. معامله و خرید ارز دیجیتال، برای مثال معامله با بیت کوین کارمزد متفاوتی را برای معاملات انجام شده در شبکه Bitcoin Cash ، Ethereum یا Litecoin و غیره تضمین می‌کند.

مهم‌تر از همه، کارمزدی که می‌پردازید رقم ثابت و مشخصی نیست. بسته به میزان عرضه و تقاضای بازار و ظرفیت شبکه برای تأیید، این مقدار کارمزد می‌تواند تغییر کند. کارمزدهای معامله متوسط ​​در شبکه بیت کوین از زمان آغاز به کار ارزهای دیجیتال در سال 2009 به تدریج در حال افزایش است.

درادامه به نحوه محاسبه کارمزد، افزایش کارمزدها و کارمزد صفر در صرافی تترلند خواهیم پرداخت.

چرا کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ چه کسانی سود می‌برند؟

چرا کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ چه کسانی سود می‌برند؟

این کارمزدها توسط ماینرها دریافت می‌شود. به طور خاص، کارمزد توسط ماینر دریافت می‌شود که بلوک شبکه‌ای را که شامل معامله خاص خرید ارز دیجیتال یا فروش شما است را تأیید کند.

ماینرها کارمزدها را دریافت می‌کنند زیرا آن‌ها از قدرت محاسباتی خود برای تأیید معاملات خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن در جهت حفظ امنیت شبکه استفاده می‌کنند. ماینرها علاوه بر ارز رمزپایه جدیدی که با استخراج بلاک جدید آزاد می‌شود، این کارمزدها را نیز دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر، آن‌ها انگیزه مضاعفی برای انجام کاری که انجام می‌دهند دارند، زیرا علاوه‌بر دریافت کارمزد، “پاداش بلوک” هم دریافت می‌کنند.

نحوه محاسبه کارمزد ارزهای دیجیتال

نحوه محاسبه کارمزد ارزهای دیجیتال در صرافی تترلند

کارمزدی که شما برای هر معامله فروش و یا خرید ارز دیجیتال پرداخت می‌کنید، با توجه به مبلغی که می‌خواهید هزینه کنید، تعیین می‌شود. غالباً درجه‌ای از پیشنهاد قیمت بیشتر وجود دارد. هرچه بیشتر بخرید و پرداخت کنید، تعداد افراد بیشتری از ماینرها درگیر می‌شوند و پردازش معاملات فروش و یا خرید ارز دیجیتال شما را با سرعت بیشتری انجام می‌دهند.

پیشنهاد بیشتر برای معاملات بزرگ‌تر که به ارزش هزاران یا حتی میلیون‌ها پوند بیت کوین است، منطقی است. اکثر افرادی که معاملات این چنینی را ارسال می‌کنند، از پرداخت کارمزدی که در مقایسه با آن حداقل است، شکایتی ندارند.

خرید تتر

به طور مثال، پرداخت کارمزد پنج پوندی بیت کوین فایده‌ای ندارد. درصورتی که معامله شما شامل خرید قهوه‌ای معادل دو پوند بیت کوین باشد!

این مسئله بدان معنا نیست که معاملات فروش و یا خرید ارز دیجیتال کوچک‌تر به هیچ وجه پردازش نمی‌شوند. به این معنی است که در صورت شلوغی شبکه، پردازش آن‌ها کندتر است. از آن‌جا که افراد کمتری می‌توانند کارمزدهای بیشتری را برای آن‌ها بپردازند.

گاهی اوقات نرم‌افزار کیف پول دیجیتالی که از آن استفاده می‌کنید، به شما پیشنهادی می‌دهد، در ابتدا لازم است که شما به تحقیق و برررسی بپردازید. برای این کار، منابعی در دسترس است که به شما این امکان را می‌دهند تا میانگین کارمزدهایی را که برای معاملات در اندازه‌های مختلف پرداخت می‌کنید (در بایت) ردیابی کنید. بنابراین، با استفاده از این اطلاعات ممکن است در هزینه‌های شما صرفه‌جویی شود.

چرا کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال افزایش یافته است؟

چرا کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال افزایش یافته است؟

کارمزدها معمولاً متناسب با کاربرد روز افزون محبوبیت بازار خرید ارز دیجیتال و شبکه‌های ارزهای رمزپایه افزایش می‌یابند. بیت کوین بهترین مثال برای این مورد است. با افزایش محبوبیت بیت کوین، افراد بیشتری به دنبال انجام معاملات در شبکه هستند. بنابراین با کمبود منابع، فشار بر شبکه در حال افزایش است.

اوضاع نامناسب، مسئله مقیاس‌پذیری بیت کوین است. اندازه بلوک‌های آن هر کدام به 1 مگابایت محدود می‌شود که تعداد تراکنش‌ها را محدود می‌کند. بیت کوین می‌تواند تقریباً در هر ثانیه پردازش کند. به دلیل افزایش تقاضا، معاملات خرید ارز دیجیتال و یا فروش بیشتر و بیشتری در حال انجام است، اما اندازه بلوک ثابت مانده است. نتیجه این است که پردازش زمان بیشتری را می‌گیرد و افراد کارمزدهای بیشتری را پرداخت می‌کنند تا ابتدا معاملات فروش و یا خرید ارز دیجیتال خود را پردازش کنند.

آیا کارمزد صفر وجود دارد؟ در ادامه به آن می‌پردازیم.

تبادل تتر با کارمزد صفر در صرافی تترلند

تبادل تتر با کارمزد صفر در صرافی تترلند

یکی از پرتکرارترین سؤالاتی که درباره خرید تتر یا فروش آن پرسیده می‌شود، مقدار کارمزدی است که از کاربران کسر می‌شود. کارمزد جابجایی تتر، بسته به نوع شبکه تتر انتخابی شما متفاوت است.

به طور کلی، سه نوع تتر وجود دارد که بسته به نوع شبکه و بستری که بر روی بر روی آن قرار دارند، تقسیم‌بندی می‌شوند. این تترها عبارت‌اند از:

  1. تتر OMNI
  2. تتر ERC20
  3. تتر TRC20

ارزش هر سه تتر یکسان است و تفاوت آن‌ها در بستری است که بر روی آن قرار دارند. تترOMNI  بر روی شبکه OMNI Layer قرار دارد که نسبتاً قدیمی است و کارمزد بالا با سرعت پایینی دارد.

تتر ERC20 بر روی شبکه اتریوم قراردارد که سرعتی متوسط با کارمزدی وابسته به شلوغی شبکه را دارد. همچنین عموماً کارمزد بالایی کسر می‌کند اما تترTRC20 که بر روی شبکه ترون قرار دارد،  دارای کارمزد تقریبا صفر با بالاترین سرعت انتقال است.  بنابراین ما در تترلند همواره به مشتریان خود توصیه می‌کنیم تا از تتر  TRC20استفاده کنند چرا که کارمزد صفر دارد.

همچنین، لازم به ذکر است اگر ولت شما در صرافی بایننس هست، پیشنهاد می‌کنیم حتماً از تتر TRC20 استفاده کنید چرا که بایننس از این تتر پشتیبانی می‌کند. از نظر ارزش و کاربرد در صرافی بایننس این سه نوع تتر هیچ تفاوتی نخواهند داشت.

جمع‌بندی

یکی از مهم‌ترین معیارهای افرادی که وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند، میزان کارمزدی است که پرداخت می‌کنند. هرچقدر میزان کارمزد صرافی کمتر باشد، انجام معاملات به‌صرفه‌تر است. صرافی تترلند هیچ‌گونه کارمزدی از جمله کارمزدهای تبدیل، برداشت و واریز را از کاربران خود دریافت نمی‌کند.

لازم به ذکر است فی انتقال تتر(فقط ERC20 و Omni) توسط شبکه دریافت می‌شود که وابسته به نوع تتر انتخابی شما است و در این مورد نیز تترلند ذی‌نفع نیست. پیشنهاد تترلند استفاده از تتر TRC20 با کارمزد جابجایی صفر است.

تترلند با فراهم کردن بستری امن و مطمئن، اولین صرافی تخصصی‌ تبادل تتر در ایران است که شما می‌توانید خرید و فروش تتر خود را با کارمزد صفر انجام دهید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا