اخبار تترلندمبتدیمقاله

صرافی تترلند، بدون کارمزد

مانند بسیاری از امور زندگی، برای خرید ارز دیجیتال در صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال هزینه‌ای نیز به انجام معاملات ارز رمزپایه تعلق می‌گیرد؛ اما در صرافی تترلند کمی تفاوت دارد. هر‌بار که ارز رمزنگاری‌شده را از آدرس ولت خود به آدرس ولت دیگری ارسال می‌کنید، کارمزد معامله در شبکه را متحمل می‌شوید.

این کارمزد از ارز دیجیتال معامله‌شده شما کسر می‌شود. بسته به نوع کیف پول یا صرافی‌ که از آن استفاده می‌کنید، ممکن است این کارمزدها متغیر باشد. کارمزد واقعی پرداختی شما بسته به شبکه‌ای که استفاده می‌کنید، متفاوت خواهد بود. برای مثال معامله با بیتکوین کارمزد متفاوتی را برای معاملات انجام‌شده در شبکه Bitcoin Cash ،Ethereum یا Litecoin و… تضمین می‌کند.

مهم‌تر از همه، کارمزدی که می‌پردازید، رقم ثابت و مشخصی نیست. بسته به میزان عرضه و تقاضای بازار و ظرفیت شبکه برای تأیید، این مقدار کارمزد ممکن است تغییر کند. کارمزدهای معامله متوسط ​​در شبکه بیتکوین از زمان آغاز به کار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۰۹ به‌تدریج در حال افزایش است.

دراین مقاله، درباره نحوه محاسبه کارمزد و افزایش کارمزدها و کارمزد صفر در صرافی تترلند صحبت خواهیم کرد؛ پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

چرا کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ چه کسانی سود می‌برند؟

چرا کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ چه کسانی سود می‌برند؟

این کارمزدها را ماینرها دریافت می‌کنند. به‌طور خاص، کارمزد را ماینری دریافت می‌کند که بلوک شبکه‌ای شامل معامله خاص خرید ارز دیجیتال یا فروش شماست، تأیید کند.

ماینرها کارمزدها را دریافت می‌کنند؛ زیرا از قدرت محاسباتی خود برای تأیید معاملات خرید ارز دیجیتال یا فروش آن برای حفظ امنیت شبکه استفاده می‌کنند. ماینرها علاوه‌بر ارز رمزپایه جدیدی که با استخراج بلاک جدید آزاد می‌شود، این کارمزدها را نیز دریافت می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر، آن‌ها انگیزه مضاعفی برای انجام کارشان دارند؛ زیرا علاوه‌بر کارمزد، «پاداش بلوک» هم دریافت می‌کنند.

نحوه محاسبه کارمزد ارزهای دیجیتال

نحوه محاسبه کارمزد ارزهای دیجیتال در صرافی تترلند

کارمزدی که برای هر معامله فروش یا خرید ارز دیجیتال پرداخت می‌کنید، با‌توجه‌به مبلغی که می‌خواهید هزینه کنید، تعیین می‌شود. غالباً درجه‌ای از پیشنهاد قیمت بیشتر وجود دارد. هرچه بیشتر بخرید و پرداخت کنید، تعداد افراد بیشتری از ماینرها درگیر می‌شوند و پردازش معاملات فروش یا خرید ارز دیجیتال شما را با سرعت بیشتری انجام می‌دهند.

پیشنهاد بیشتر برای معاملات بزرگ‌تر که به ارزش هزاران یا حتی میلیون‌ها پوند بیت‌کوین است، منطقی است. اکثر افرادی که معاملات این‌چنینی را ارسال می‌کنند، از پرداخت کارمزدی که درواقع کارمزد حداقلی است، شکایتی ندارند.

خرید تتر

برای مثال، پرداخت کارمزد ۵پوندی بیتکوین فایده‌ای ندارد؛ درصورتی‌که معامله شما شامل خرید قهوه‌ای معادل ۲ پوند بیت کوین باشد! این مسئله بدان‌معنا نیست که معاملات فروش یا خرید ارز دیجیتال کوچک‌تر به‌هیچ‌وجه پردازش نمی‌شوند؛ بلکه یعنی در‌صورت شلوغی شبکه، پردازش آن‌ها کُندتر است.

گاهی اوقات نرم‌افزار کیف پول دیجیتالی که از آن استفاده می‌کنید، به شما پیشنهادی می‌دهد. در ابتدا باید درباره این پیشنهاد تحقیق کنید. برای این کار، منابعی در‌دسترس است که امکان می‌دهند تا میانگین کارمزدهایی را ردیابی کنید که برای معاملات در اندازه‌های مختلف پرداخت می‌کنید (در بایت). بنابراین، با استفاده از این اطلاعات ممکن است در هزینه‌های شما صرفه‌جویی شود.

چرا کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال افزایش یافته است؟

چرا کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال افزایش یافته است؟

کارمزدها معمولاً متناسب با کاربرد روزافزون محبوبیت بازار خرید ارز دیجیتال و شبکه‌های ارزهای رمزپایه افزایش می‌یابند. بیتکوین بهترین مثال برای این زمینه است. با افزایش محبوبیت بیتکوین، افراد بیشتری به‌دنبال انجام معاملات در شبکه هستند؛ بنابراین با کمبود منابع، فشار بر شبکه در حال افزایش است.

مسئله بغرنج مسئله مقیاس‌پذیری بیتکوین است. اندازه بلوک‌های آن هر‌کدام به ۱ مگابایت محدود می‌شود که تعداد تراکنش‌ها را محدود می‌کند. به‌دلیل افزایش تقاضا، معاملات خرید ارز دیجیتال یا فروش بیشتری در حال انجام است؛ اما اندازه بلوک ثابت مانده است. درنتیجه، پردازش زمان بیشتری را می‌گیرد و افراد کارمزدهای بیشتری پرداخت می‌کنند تا ابتدا معاملات فروش یا خرید ارز دیجیتال خود را پردازش کنند.

حال این سؤال مطرح می‌شود که آیا کارمزد صفر وجود دارد؟ در‌ادامه، به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

تبادل تتر با کارمزد صفر در صرافی تترلند

تبادل تتر با کارمزد صفر در صرافی تترلند

یکی از سؤالات پرتکرار درباره خرید تتر یا فروش آن مقدار کارمزدی است که از کاربران کسر می‌شود. کارمزد جابه‌جایی تتر بسته به نوع شبکه تتر انتخابی شما متفاوت است. به‌طور‌کلی، سه نوع تتر وجود دارد که بسته به نوع شبکه و بستری که روی آن قرار دارند، تقسیم‌بندی می‌شوند. این تترها عبارت‌اند از:

  1. تتر OMNI
  2. تتر ERC20
  3. تتر TRC20

ارزش هر سه تتر یکسان و تفاوت آن‌ها در بستری است که روی آن قرار دارند. تتر OMNI روی شبکه OMNI Layer قرار دارد که نسبتاً قدیمی است و کارمزد زیاد و سرعت کمی دارد. تتر ERC20 روی شبکه اتریوم قرار دارد که سرعتی متوسط دارد و کارمزدش وابسته به شلوغی شبکه است و عموماً کارمزد زیادی کسر می‌کند.

تتر TRC20 که روی شبکه ترون قرار دارد، کارمزدش تقریباً صفر است و بیشترین سرعت انتقال را دارد. بنابراین، ما در تترلند همواره به مشتریان خود توصیه می‌کنیم تا از تتر TRC20 استفاده کنند؛ چرا‌که کارمزدش صفر دارد.

ناگفته نماند که اگر ولت شما در صرافی بایننس است، پیشنهاد می‌کنیم حتماً از تتر TRC20 استفاده کنید؛ زیرا بایننس از این تتر پشتیبانی می‌کند. از‌نظر ارزش و کاربرد در صرافی بایننس این سه نوع تتر هیچ تفاوتی نخواهند داشت.

جمع‌بندی

یکی از معیارهای مهم برای افرادی که وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند، میزان کارمزدی است که پرداخت می‌کنند. هرچه میزان کارمزد صرافی کمتر باشد، انجام معاملات به‌صرفه‌تر است. صرافی تترلند هیچ‌گونه کارمزدی از‌جمله کارمزدهای تبدیل و برداشت و واریز را از کاربران خود دریافت نمی‌کند.

شایان ذکر است فی انتقال تتر (فقط ERC20 و Omni) را شبکه دریافت می‌کند که وابسته به نوع تتر انتخابی شماست و در این زمینه نیز تترلند ذی‌نفع نیست. پیشنهاد تترلند استفاده از تتر TRC20 با کارمزد جابه‌جایی صفر است.

تترلند با فراهم‌کردن بستری امن، اولین صرافی تخصصی‌ تبادل تتر در ایران است. شما می‌توانید خرید و فروش تتر خود را با کارمزد صفر در صرافی تترلند انجام دهید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا