آموزشمتوسطمقاله

گره در حوزه ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

تعریف گره یا nodes ممکن است با توجه به زمینه متفاوت باشد. وقتی صحبت از کامپیوتر یا شبکه‌های مخابراتی می‌شود، گره‌ها ممکن است به‌عنوان یک نقطه توزیع مجدد یا به عنوان یک نقطه پایان ارتباطات عمل کنند. معمولاً یک گره از یک دستگاه شبکه فیزیکی تشکیل شده است، اما مواردی نیز وجود دارد که از گره‌های مجازی استفاده می‌شود.

گره شبکه، نوعی گره است که می‌تواند پیامی را ایجاد، دریافت یا انتقال دهد.بدین‌وسیله ما دراین مقاله از تترلند، در مورد انواع مختلف گره‌های بیت‌کوین در بازار خرید ارز دیجیتال بحث خواهیم کرد: گره‌های کامل‌، ابر گره‌ها، گره‌های استخراج و مشتریان SPV.

گره‌های بیت‌کوین

گره‌های بیت‌کوین

در زمینه بلاک چین‌ها در بازار خرید ارز دیجیتال، -که به عنوان سیستم‌های توزیع شده طراحی شده‌اند- شبکه گره‌های رایانه‌ای است که استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان یک ارز دیجیتال غیر متمرکز نظیر به نظیر P2P)  را ممکن می‌کند. به همین ترتیب، از نظر طراحی مقاوم است و نیازی نیست که یک واسطه بین یک کاربر به کاربر دیگر وجود داشته باشد تا معامله انجام شود.

بنابراین، گره‌های بلاک ‌چین وظیفه دارند به عنوان یک نقطه ارتباطی عمل کنند که ممکن است عملکردهای مختلفی را انجام دهد. هر رایانه یا دستگاهی که به رابط بیت ‌کوین متصل شود ممکن است به عنوان گره‌ای در نظر گرفته شود به این معنا که آن‌ها به نوعی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 این گره‌ها همچنین می‌توانند با استفاده از پروتکل peer-to-peer Bitcoin اطلاعات مربوط به تراکنش‌های خرید ارز دیجیتال و بلاک‌ها را در شبکه توزیع شده رایانه منتقل کنند. با این حال، هر گره کامپیوتر با توجه به عملکردهای خاص خود تعریف می‌شود، بنابراین انواع مختلفی از گره‌های بیت کوین در بازار خرید ارز دیجیتال وجود دارد.

گره‌های کامل

گره‌های کامل، گره‌هایی هستند که بیت کوین را پشتیبانی و تأمین می‌کنند و برای شبکه ضروری هستند. این گره‌ها همچنین ممکن است به عنوان گره‌های کاملاً معتبر شناخته شوند. زیرا در روند تأیید تراکنش‌های خرید ارز دیجیتال و بلوک‌ها بر خلاف قوانین اجماع سیستم درگیر می‌شوند. همچنین، گره‌های کامل قادرند تراکنش‌ها و بلوک‌های جدید را به بلاک چین ارسال کنند.

معمولاً، یک گره کامل با هر بلاک و معامله یک نسخه از بلاک چین بیت کوین را بارگیری می‌کند، اما این شرطی نیست که یک گره کامل در نظر گرفته شود (ممکن است به جای آن یک نسخه کاهش یافته از بلاک چین استفاده شود).

یک گره کامل بیت کوین را می‌توان از طریق پیاده‌سازی‌های مختلف نرم‌افزار ایجاد کرد، اما محبوب‌ترین آن Bitcoin Core است. این حداقل موارد شرایط لازم برای اجرای گره کامل Bitcoin Core است:

  • دسک‌تاپ یا لپ‌تاپ با نسخه اخیر Windows ، Mac OS X یا Linux.
  • 200 گیگابایت فضای دیسک رایگان.
  • 2 گیگابایت حافظه RAM.
  • اتصال به اینترنت پرسرعت با سرعت بارگذاری حداقل 50 کیلوبایت بر ثانیه.
  • اتصال بدون اندازه یا اتصال با محدودیت بالا برای بارگذاری.

گره‌های کامل آنلاین ممکن است به میزان بارگذاری 200 گیگابایت در ماه و میزان بارگیری 20 گیگابایت در ماه برسند یا از آن بیشتر شوند. همچنین هنگام شروع اولین گره کامل، باید 200 گیگابایت دانلود کنید. گره کامل شما باید حداقل 6 ساعت در روز کار کند. اگر آن را به طور مداوم (7/24) اجرا کنید، بهتر است.

گره‌های کامل بیت کوین

بسیاری از سازمان‌ها و کاربران داوطلب گره‌های کامل بیت کوین را به عنوان راهی برای کمک به اکوسیستم بیت کوین اجرا می‌کنند. از سال 2018، تقریباً 9700 گره عمومی در شبکه Bitcoin وجود دارد. توجه داشته باشید که این تعداد فقط گره‌های عمومی را شامل می‌شود، که به گره های شنیدنی بیت کوین اشاره می‌کنند که قابل مشاهده و دسترسی هستند.

علاوه بر گره‌های عمومی، گره‌های پنهان دیگری نیز وجود دارد که قابل مشاهده نیستند. این گره‌ها معمولاً در پس فایر وال، از طریق پروتکل‌های مخفی مانند Tor یا فقط به این دلیل کار می‌کنند که برای بررسی اتصالات پیکربندی نشده‌اند.

گره‌های لیسنینگ یا شنیدنی (ابر گره‌ها)

اساساً، ابر گره یک گره کامل است که به صورت عمومی قابل مشاهده است. این گره ارتباط برقرار می‌کند و به هر گره دیگری که تصمیم به برقراری ارتباط با آن می‌گیرد، اطلاعات را ارائه می‌دهد. از این رو، یک گره فوق‌العاده و اساساً یک نقطه توزیع مجدد است که ممکن است هم به‌عنوان منبع داده و هم به‌عنوان یک پل ارتباطی عمل کند.

یک گره خوب، معمولاً 24/7 اجرا می‌شود و چندین اتصال برقرار شده دارد، تاریخچه بلاک چین و داده‌های معاملات را به چندین گره در سراسر جهان منتقل می‌کند. به همین دلیل، یک گره فوق العاده در مقایسه با یک گره کامل پنهان احتمالاً به قدرت محاسباتی بیشتری و اتصال به اینترنت بهتر احتیاج دارد.

گره‌های ماینرها

برای این‌که بتوانید در سناریوی رقابتی فعلی بازار خرید ارز دیجیتال‌ بیت کوین را استخراج کنید، باید در سخت‌افزارها و برنامه‌های تخصصی استخراج سرمایه‌گذاری کنید.

این برنامه‌های استخراج (نرم‌افزار) ارتباط مستقیمی با Bitcoin Core ندارند و به طور موازی برای امتحان و استخراج  بلو‌ک‌های Bitcoin اجرا می‌شوند. یک استخراج کننده ممکن است استخراج انفرادی یا استخراج در استخر استخراج را انتخاب کند.

مرجع تخصصی خرید تتر و فروش تتر

در حالی‌که گره‌های کامل ماینرهای انفرادی از نسخه خود در بلاک چین استفاده می‌کنند، استخراج‌کنندگان استخر با هم کار می‌کنند، هرکدام به منابع محاسباتی خود کمک می‌کنند (قدرت هش). در استخر استخراج، فقط مدیر استخر موظف است یک گره کامل را اجرا کند، که می‌تواند به عنوان گره کامل استخر استخراج شناخته شود.

مشتریان SPV

مشتریانی که به عنوان تأیید اعتبار پرداخت ساده SPV نیز شناخته می‌شوند، مشتریانی هستند که از شبکه بیت کوین استفاده می‌کنند اما در واقع به‌عنوان یک گره کامل عمل نمی‌کنند. بنابراین، سرویس گیرندگان SPV به امنیت شبکه کمک نمی‌کنند زیرا کپی بلاک چین را نگهداری نمی‌کنند و در روند تأیید و اعتبار سنجی معاملات خرید ارز دیجیتال شرکت نمی‌کنند.

به طور خلاصه، SPV روشی است که از طریق آن کاربر می‌تواند بدون این‌که کل داده‌های بلوک را بارگیری کند، بررسی کند که آیا برخی تراکنش‌های خرید ارز دیجیتال یا فروش آن‌ در یک بلوک وارد شده‌اند یا خیر.

بنابراین، مشتریان SPV به اطلاعات ارائه شده توسط سایر گره‌های کامل اعتماد می‌کنند. مشتریان سبک وزن به عنوان نقاط انتهایی ارتباطات کار می‌کنند و توسط بسیاری از کیف پول‌های ارز رمزنگاری شده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مشتری در مقابل گره های استخراج

مشتری در مقابل گره های استخراج

توجه به این نکته مهم است که اجرای یک گره کامل با اجرای یک گره استخراج کامل یکسان نیست. در حالی‌که استخراج‌کنندگان باید در سخت‌افزار و نرم‌افزار استخراج‌گران سرمایه‌گذاری کنند، هر کسی قادر به اجرای یک گره کاملاً معتبر است.

قبل از تلاش برای استخراج یک بلاک، یک ماینر باید معاملات خرید ارز دیجیتال یا فروش معلق را که قبلاً توسط گره‌های کامل معتبر پذیرفته شده بودند جمع کند. در مرحله بعدی، استخراج‌کننده یک بلوک منتخب ایجاد می‌کند (با گروهی از معاملات) و سعی می‌کند آن بلوک را استخراج کند.

اگر یک ماینر موفق به یافتن راه‌حل معتبر برای بلاک منتخب خود شود، آن را به شبکه پخش می‌کند تا سایر گره‌های کامل بتوانند اعتبار بلاک را تأیید کنند. بنابراین، قوانین اجماع توسط شبکه توزیع شده گره‌های اعتبارسنجی تعیین و ایمن می‌شوند، نه توسط ماینرها.

جمع‌بندی

گره‌های بیت کوین از طریق پروتکل شبکه Bitcoin P2P با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و با این کار یکپارچگی سیستم را در بازار خرید ارز دیجیتال تضمین می‌کنند. گره‌ای که رفتار نادرست داشته باشد، به سرعت توسط گره‌های دیگر تشخیص داده می‌شود و از شبکه جدا می‌شود.

گره‌های کامل از رعایت قوانین اطمینان حاصل می‌کنند. آن‌ها از بلاک چین در برابر حملات و کلاهبرداری‌ها (مانند هزینه های مضاعف) محافظت می‌کنند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا