آموزشمتوسطمقاله

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

اگر به‌تازگی وارد بازار خرید ارز دیجیتال شده باشید، حتماٌ درباره استخراج ارز دیجیتال شنیده‌اید. بنابراین، درصورتی‌که در استخراج ارز دیجیتال تازه‌کار هستید، باید بگوییم که استخراج ابری مزایای ویژه دیگری نیز ارائه می‌دهد. به‌عنوان مثال، شما به تخصص زیاد و سخت‌افزاری قدرتمندی احتیاج ندارید.

استخراج رمزارزها صرفاً حول استخراج بیتکوین نیست و ارزهای دیجیتال دیگری را نیز شامل می‌شود که تعداد آن‌ها دائماً در حال افزایش است. جدا از رویکردهای استخراج سنتی، می‌توانید از استخراج ابری هم استفاده کنید. در Cloud Mining به استفاده از تجهیزات و لوازم دست‌و پاگیر مورداستفاده در ماینینگ سنتی نیازی ندارید.

در این مقاله از بلاگ تترلند، قصد داریم به پرسش «استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟» پاسخ دهیم و نحوه کار و ویژگی‌های متمایز آن از استخراج سنتی را بررسی کنیم.

استخراج ابری چگونه کار می‌کند؟

استخراج ابری (Cloud Mining) چگونه کار می‌کند؟

استخراج ابری بدین‌معنی است که سخت‌افزار مورد‌استفاده برای استخراج از‌نظر فیزیکی در محل کار شما قرار ندارد؛ اما از راه دور، یعنی از‌طریق اینترنت، دردسترس است. بیشتر سخت‌افزارها، به‌ویژه برای استخراج بیتکوین و سایر ارزهای معروف، اکنون در مراکز داده تخصصی یافت می‌شوند. هدف این است که با حل معادلات پیچیده ریاضی، انجام معاملات را ساده‌تر و در ازای آن پاداش دریافت کنید.

استخراج سخت‌افزاری ارزهای رمزپایه به سرمایه‌گذاری‌های مالی زیادی کاربر احتیاج دارد و ممکن است برای فعالان تازه‌کار بازار خرید ارز دیجیتال سود کمتری داشته باشد. علاوه‌بر‌این با ظهور مراکز داده ‌بزرگ که با استفاده از دستگاه‌های تخصصی ساخته شده‌اند، موجب کاهش پاداش و افزایش هش ریت شبکه شده‌اند؛ حتی اگر از تجهیزات قدرتمندی در خانه خود استفاده کنید.

اگر آماده نیستید که سرمایه زیادی در سخت‌افزارهای تخصصی استخراج سرمایه‌گذاری کنید و به‌دنبال روشی متفاوت برای ماینینگ به‌صورت ساده‌تر و کسب درآمد هستید، همیشه گزینه‌هایی با سیستم‌عامل‌هایی دارید که ارائه‌دهنده خدمات اثبات کلود ماینینگ هستند. بعضی از این سیستم‌عامل‌ها از حدود دو تا سه سال پیش محبوب شدند و هنوز در حال بهبود کارایی خود هستند.

روش کلود ماینینگ کاملاً ساده کار می‌کند: شما به‌جای تهیه تجهیزات و ایجاد مزارع ماینینگ خود، فقط از یک سرویس کلود ماینینگ هش ریت تهیه می‌کنید.

الگوریتم ایجاد و عملکرد استخراج ابری (Cloud Mining)

ماینرها ابتدا با ارائه سرویس و خرید تجهیزات و نصب و پیکربندی آن کارشان را آغاز می‌کنند. معمولاً این یک مرکز داده بسیار بزرگ است. سپس تمامی اطلاعات مربوط به شرکت، قابلیت‌های فنی آن، قیمت خدمات و شرایط انعقاد در استخراج و بازار خرید ارز دیجیتال موجود در قرارداد را به شما اعلام می‌کنند.

بنابراین، کاربری که می‌خواهد بخشی از ظرفیت هش ریت را در بازار خرید ارز دیجیتال بخرد، قراردادهای استخراج را انتخاب و این ماشین‌ها را با پرداخت هزینه ثابت اجاره می‌کند. در‌نتیجه‌ معامله، فرد مستقیماً در استخر استخراج خود هش ریت و بابت مشارکت در روند استخراج مبلغی دریافت می‌کند.

امروزه، سرویس‌های Cloud Mining زیادی برای انتخاب و فعالیت استخراج در بازار خرید ارز دیجیتال وجود دارد و بسیاری از شرکت‌ها نیز دائماً در حال افتتاح هستند. هنگام تصمیم‌گیری درباره استفاده از سرویس، همیشه باید اعتبار شرکت و شرایط قرارداد را بررسی کنید تا دقیقاً آنچه نیاز دارید، انتخاب کنید.

مزایای استخراج ابری

مزایای استخراج ابری (Cloud Mining)

برخلاف استخراج استاندارد فردی، کار با سرویس ابری مزایای انکار‌ناپذیری زیادی دارد. درادامه، به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم.

  • سرمایه‌گذاری اولیه زیادی نیاز نیست و شما می‌توانید به‌جای خرید دستگاه‌های گران‌قیمت، متناسب با سرمایه خود هش ریت مورد‌نیاز خود را تهیه کنید.
  • مشکلی روی شبکه برق خانگی وجود ندارد و هزینه پرداخت برق معمولاً در قرارداد لحاظ می‌شود.
  • هیچ مسئولیتی درزمینه عملکرد و نگه‌داری تجهیزات بر دوش شما نیست و تمام مسئولیت برعهده شرکت ارائه‌دهنده خدمات است؛ بنابراین، فقط درآمد منفعل می‌گیرید.
  • انواع مختلفی از ارزهای رمزپایه بازار خرید ارز دیجیتال را می‌توانید استخراج کنید.
  • شما می‌توانید از برنامه‌های ارجاع درآمد اضافی به‌دست آورید.
آیا استخراج ابری اقدامی سودآور است؟

آیا استخراج ابری (Cloud Mining) اقدامی سودآور است؟

پاسخ به این پرسش به عوامل مؤثر بر سودآوری سرمایه‌گذاری‌ها بستگی دارد. بارزترین آن هزینه و کارمزد است؛ به‌همین‌دلیل، رتبه‌بندی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات Cloud Mining به قیمت بستگی دارد.

به‌طور‌کلی، سودآوری در بازار خرید ارز دیجیتال به عواملی بستگی دارد که هیچ شرکتی نمی‌تواند آن‌ها را پیش‌بینی یا کنترل کند. حداقل نوسان‌های بیتکوین را در سه سال گذشته به‌خاطر بسپارید. تمام آنچه درباره نوسان‌های بیتکوین هنگام خرید قرارداد باید بدانید، بررسی کنید.

عامل مهم دیگر قدرت کل شبکه است. با‌توجه‌به تعداد عملیات، هش در ثانیه تعیین می‌شود. در سال‌های اخیر، هش ریت شبکه به‌طور تصاعدی افزایش یافته است. اینکه این رشد ادامه خواهد یافت، به نرخ ارز بیتکوین و نوآوری در توسعه مدارهای مجتمع ویژه چندمنظوره بستگی دارد.

آیا استخراج ابری بیت کوین، یک راه‌حل به‌صرفه است؟

آیا استخراج ابری (Cloud Mining) بیتکوین راه‌حلی به‌صرفه است؟

وقتی استخراج ابری بیتکوین راه‌حلی بهینه است که:

  • امکان خرید دستگاه‌های ماینینگ و استخراج خصوصی را ندارید.
  • در کشوری زندگی می‌کنید که نرخ برق‌رسانی زیادی دارد.
  • منابع شما متناسب با استخراج ابری است و برای ماینینگ سنتی مناسب نیست.
  • برای اطمینان از بازپرداخت هزینه‌های خود، اختیارات لازم را محاسبه کرده‌اید.
  • بازار کلود ماینینگ و خرید ارز دیجیتال را به‌دقت بررسی و شرکتی را پیدا کرده‌اید که می‌تواند هش ریت موردنیاز را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه فراهم کند و شهرت مثبتی میان جامعه کاربران دارد.

جمع‌بندی

همان‌طور‌که گفتیم، ابتدا باید بدانید که روش کلود ماینینگ متناسب با تجهیزات و نیازها و معیارهای شما در بازار خرید ارز دیجیتال است یا خیر. اینکه بخواهید بدانید کدام نوع از استخراج ارزهای دیجیتال مناسب شماست، ابتدا باید به‌کمک افراد متخصص در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید و بعد از کسب اطلاعات لازم، در حوزه استخراج و خرید ارز دیجیتال فعالیت کنید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا