آموزشمتوسطمقاله

استخراج ابری یا Cloud mining چیست؟

اگر به تازگی وارد بازار خرید ارز دیجیتال شده باشید حتماٌ درباره استخراج ارز دیجیتال شنیده‌اید. بنابراین اگر در استخراج ارز دیجیتال تازه کار هستید، استخراج ابری مزایای ویژه دیگری را نیز ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، شما به تخصص سخت‌افزاری زیادی احتیاج ندارید.

استخراج رمزارزها، صرفاً حول استخراج بیت کوین نیست. مبحث استخراج، ارزهای دیجیتال دیگر را نیز شامل می‌شود و تعداد آن‌ها دائماً در حال افزایش است. جدا از رویکردهای استخراج سنتی، می‌توانید از استخراج ابری هم استفاده کنید. در Cloud mining شما نیازی به استفاده از تجهیزات و لوازم دست و پاگیر که در ماینینگ سنتی استفاده می‌شود ندارید. در ادامه به جزئیات بیشتر در مورد کلود ماینینگ خواهیم پرداخت.

در این مقاله از تترلند اصل این روش، یعنی نحوه کار و ویژگی‌های متمایز را که متفاوت از استخراج سنتی است را بررسی کنیم.

استخراج ابری چگونه کار می‌کند؟

استخراج ابری چگونه کار می‌کند؟

استخراج ابری بدین معنی است که سخت‌افزار مورد استفاده برای استخراج، از نظر فیزیکی در محل کار شما قرار ندارد، اما از راه دور یعنی از طریق اینترنت قابل دسترسی است. بیش‌تر سخت‌افزارها، به ویژه برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای معروف، اکنون در مراکز داده تخصصی یافت می‌شوند. هدف این است که با حل معادلات پیچیده ریاضی، موجب سهولت در انجام معاملات شده و در ازای آن پاداشی را دریافت کنید.

استخراج سخت‌افزاری ارزهای رمزپایه به سرمایه‌گذاری‌های مالی زیادی از طرف کاربر احتیاج دارد و ممکن است برای فعالان تازه‌کار بازار خرید ارز دیجیتال، سود کمتری داشته باشد. علاوه‌بر این‌که با ظهور مراکز داده ‌بزرگ که با استفاده از دستگاه‌های تخصصی ساخته شده‌اند، موجب کاهش پاداش و افزایش هشریت شبکه شده‌اند، حتی اگر از تجهیزات قدرتمندی در خانه خود استفاده کنید.

اگر آماده نیستید که سرمایه زیادی در سخت‌افزارهای تخصصی استخراج سرمایه‌گذاری کنید و به دنبال روشی متفاوت برای ماینینگ به صورت ساده تر و کسب درآمد هستید، همیشه گزینه‌هایی با سیستم عامل‌هایی دارید که ارائه‌دهنده خدمات اثبات کلود ماینینگ هستند. بعضی از این سیستم‌عامل‌ها از حدود دو تا سه سال پیش محبوب شدند و هنوز در حال بهبود کارایی خود هستند.
روش کلود ماینینگ کاملاً ساده کار می‌کند: شما به جای تهیه تجهیزات و ایجاد مزارع ماینینگ خود، فقط از یک سرویس کلود ماینینگ، هشریت خریداری می‌کنید.

خرید تتر

الگوریتم ایجاد و عملکرد کلود ماینینگ


• ماینرها، ابتدا با ارائه یک سرویس، خرید تجهیزات، نصب و پیکربندی آن کار خود را آغاز می‌کنند.(به طور معمول، این یک مرکز داده بسیار بزرگ است)
• سپس آن‌ها کلیه اطلاعات مربوط به شرکت، قابلیت‌های فنی آن، قیمت خدمات و شرایط انعقاد در استخراج و بازار خرید ارز دیجیتال موجود در قرارداد را به شما اعلام می‌کنند.
• بنابراین، کاربری که می‌خواهد بخشی از ظرفیت هشریت را در بازار خرید ارز دیجیتال خریداری کند، قراردادهای استخراج را انتخاب می‌کند و این ماشین‌ها را با پرداخت هزینه ثابت اجاره می‌کند.
• در نتیجه‌ی معامله، فرد مستقیماً در استخر استخراج خود هشریت دریافت می‌کند و بابت مشارکت در روند استخراج، مبلغی را دریافت می‌کند.


امروزه، سرویس‌های Cloud mining زیادی برای انتخاب و فعالیت استخراج در بازار خرید ارز دیجیتال وجود دارد و بسیاری از شرکت‌ها نیز دائماً در حال افتتاح هستند. هنگام تصمیم‌گیری در مورد استفاده از یک سرویس، همیشه باید اعتبار شرکت و همچنین شرایط قرارداد را بررسی کنید تا دقیقاً آنچه را که نیاز دارید انتخاب کنید.

مزایای استخراج ابری

مزایای استخراج ابری

برخلاف استخراج استاندارد فردی، کار با سرویس ابری مزایای انکار ناپذیری زیادی دارد:


• سرمایه‌گذاری اولیه زیادی مورد نیاز نیست و شما می‌توانید به جای خرید دستگاه‌های گران قیمت، متناسب با سرمایه خود هشریت مورد نیاز خود را خریداری کنید.
• هیچ مشکلی بر روی شبکه برق خانگی وجود ندارد و هزینه پرداخت برق معمولاً در قرارداد لحاظ می‌شود.
• هیچ گونه مسئولیتی در مورد عملکرد و نگه‌داری تجهیزات بر دوش شما نیست و تمام مسئولیت به عهده شرکت ارائه دهنده خدمات است، بنابراین شما فقط درآمد منفعل می‌گیرید.
• می‌توانید انواع مختلفی از ارزهای رمزپایه بازار خرید ارز دیجیتال را استخراج کنید.
• شما قادر هستید تا از برنامه‌های ارجاع، درآمد اضافی دریافت کنید.

آیا استخراج ابری اقدامی سودآور است؟

آیا استخراج ابری اقدامی سودآور است؟

پاسخ به این سؤال به عوامل مؤثر بر سودآوری سرمایه‌گذاری‌ها بستگی دارد. بارزترین آن، هزینه و کارمزد است.(به همین دلیل است که رتبه‌بندی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات Cloud mining به قیمت بستگی دارد). هزینه خدمات، هزینه برق، میزبانی و تجهیزات را پوشش می‌دهد.

به طور کلی، سودآوری در بازار خرید ارز دیجیتال به عواملی بستگی دارد که هیچ شرکتی قادر به پیش بینی یا کنترل آن‌ها نیست. حداقل نوسانات بیت کوین را طی سه سال گذشته بخاطر بسپارید. تمام آنچه در مورد نوسانات بیت کوین هنگام خرید قرارداد باید بدانید را بررسی کنید.


عامل مهم دیگر، قدرت کل شبکه است. با توجه به تعداد عملیات، هش در ثانیه تعیین می‌شود. در سال‌های اخیر، هشریت شبکه به طور تصاعدی افزایش یافته است. این‌که این رشد ادامه خواهد یافت به نرخ ارز بیت کوین و نوآوری در توسعه مدارهای مجتمع ویژه منظوره بستگی دارد.

آیا استخراج ابری بیت کوین، یک راه‌حل به‌صرفه است؟

آیا استخراج ابری بیت کوین، یک راه‌حل به‌صرفه است؟

وقتی استخراج ابری بیت کوین یک راه حل بهینه است:


1. شما امکان خرید دستگاه های ماینینگ و استخراج خصوصی توسط خودتان را ندارید.
2. شما در کشوری زندگی می‌کنید که نرخ برق رسانی بالایی دارد.
3. منابع شما متناسب با استخراج ابری بوده و برای ماینینگ سنتی مناسب نیست.
4. شما برای اطمینان از بازپرداخت هزینه‌های خود، اختیارات لازم را محاسبه کرده‌اید.
5. به دقت بازار کلود ماینینگ و خرید ارز دیجیتال را بررسی کرده‌ا‌ید و شرکتی را پیدا کرده‌اید که می‌تواند این هشریت مورد نیاز را با قیمتی مقرون به صرفه فراهم کند و دارای شهرت مثبتی میان جامعه کاربران است.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد، شما ابتدا باید بدانید که روش کلود ماینینگ، متناسب با تجهیزات، نیازها و معیارهای شما در بازار خرید ارز دیجیتال هست یا خیر. این‌که بخواهید بدانید کدام نوع از استخراج ارزهای دیجیتال مناسب شماست، ابتدا باید به کمک افراد متخصص در این زمینه بررسی کنید و بعد از کسب اطلاعات لازم اقدام به فعالیت در حوزه استخراج و خرید ارز دیجیتال کنید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا