آموزشمتوسطمقاله

AltSeason یا آلت سیزن حوزه ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

اگر به تازگی وارد دنیای ارزهای دیجیتال و بازار خرید ارز دیجیتال شده باشید شاید اصطلاح آلت سیزن AltSeason را نشنیده باشید. AltSeason به معنای دوره یا فصلی است که بازار خرید ارز دیجیتال به استثنای بیت کوین بسیار مثبت می‌شود و این منجر به افزایش تصاعدی این ارزهای رمزپایه می‌شود که Altcoins نیز نامیده می‌شوند.

altcoin مخفف Alternative Coin است، که به همه ارزهای رمزنگاری شده غیر از بیت کوین اشاره دارد. (به عنوان مثال AION ، DASH ، NEO ، DOGECOIN و غیره …) اگر می‌خواهید در Altcoins سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید به تتر به عنوان ابزار واسطه فکر کنید. به این علت که تتر یک ارز رمزپایه با پشتوانه یک دلار آمریکا است و یکی از محبوب‌ترین آلت کوین‌های بازار خرید ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

یکی از معروف ترین و احتمالاً قدرتمندترین AltSeason در دسامبر سال 2017 اتفاق افتاد. برخی از ارزهای رمزپایه رشد قیمتی x100٪… X400٪ را تجربه کردند.

در این مقاله از تترلند، به بررسی آلت سیزن‌ها می‌پردازیم.

چرا بازار آلت کوین‌ها مهم است؟

چرا بازار آلت کوین‌ها مهم است؟

بازار آلت کوین‌ها جایی است که به دلیل قیمت و ارزش برخی از این ارزهای رمزپایه، بیشترین شانس را برای دستیابی به دستاوردهای بسیار مهم وجود دارد. تجارت در این بازار به شما این امکان را می‌دهد که بسته به نوع ویژگی‌های موردنظر شما و استراتژی خود، BTC یا $ را جمع کنید. در پایان، AltSeason برای بازرگانان کمی شبیه دوره BlackFriday است: دوره ای که بازرگانان/سرمایه گذاران می‌توانند بیشترین درآمد خود را در طول سال کسب کنند.

آسان است؟ خیر، خیلی آسان نیست. برای اطمینان از اینکه این فصل را از دست ندهید، باید آماده باشید.

چگونه برای یک آلت سیزن آماده شویم؟

چگونه برای یک آلت سیزن آماده شویم؟

مراحل آماده سازی طی 2 مرحله انجام می‌شود:

1. شروع AltSeason را مشخص کنید.

2. تحقیقات مقدماتی در مورد هر دو جنبه فنی و اساسی Altcoins انجام داده‌اید که بیشترین افزایش ارزش را دارند.

حال مهم‌ترین پرسش این است که چگونه AltSeason را شناسایی کنیم؟ ساده‌ترین راه برای شناسایی AltSeason بررسی سلطه BTC است. اما اول از همه، سلطه BTC چیست؟

سلطه بیت کوین با درصد سهم بازاری که در بازار خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن در اختیار دارد، چه ارتباطی با آلت سیزن دارد؟

همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، در می‌یابید که آلت سیزن در طی کاهش قابل توجه تسلط بیت کوین بر بازار خرید ارز دیجیتال رخ می‌دهد. بنابراین، نمودار سمت چپ (تسلط BTC) نشان می دهد که در 09 دسامبر 2017، سلطه BTC فقط در 35 روز از 69 به 37 رسیده است! اگر اکنون به نمودار سمت راست نگاه کنیم (سقف بازار Altcoins) می‌بینیم که 09 دسامبر دقیقاً همزمان با آغاز افزایش است که به‌عنوان بزرگ‌ترین آلت سیزن در حال حاضر شناخته می‌شود.

این رخداد در تاریخ در 30 مارس 2018 نیز تکرار می‌شود: کاهش شدید و شدید سلطه بیت کوین بر بازار خرید ارز دیجیتال، از 50 به 38 در 40 روز. در بخش سرمایه آلت کوین، این به معنای یک افزایش قابل توجه است: همان آلت سیزن!

بر اساس این مشاهدات می‌توان قانون زیر را بیان کرد:

“وقتی تسلط بیت کوین بر بازار خرید ارز دیجیتال به سرعت کاهش یابد، منجر به افزایش سرمایه‌گذاری در Altcoins می‌شود و این امر ممکن است منجر به ایجاد یک AltSeason شود.”

خرید تتر

چگونه می توان این پدیده را توضیح داد؟

توضیح این پدیده همانند قانون عرضه و تقاضا است. کاهش سلطه بیت کوین به دلیل فروش آن توسط سرمایه‌گذاران است. بنابراین، وقتی این اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاران دو راه حل دارند: فروش بیت کوین در ازای فیات به عنوان دلار، یورو و غیره. و یا فروش بیت کوین برای سرمایه‌گذاری درآلت کوین‌ها.

علاوه بر این،FOMO (ترس از دست دادن) در بازار ارزهای رمزپایه نیز وجود دارد. به محض اینکه مردم متوجه شوند بازار آلت کوین‌ها دوباره در حال افزایش است، میزان سرمایه تزریق شده نیز افزایش می‌یابد: این اثر گلوله برفی است: سرمایه‌گذاران می‌ترسند که یک فرصت عالی را از دست بدهند. بنابراین، بیشتر و بیشتر شروع به سرمایه گذاری می‌کنند که این دلیل افزایش Altcoins را به‌صورت نمایی توضیح می‌دهد.

2-انتخاب آلت کوین

ساده‌ترین راه انتخاب یک آلت کوین برای شما، ابتدا اطمینان از ارزش و قیمت آن آلت کوین است و از آن‌جایی که تنوع در بازار آلت کوین‌ها زیاد است شما دامنه انتخابی بزرگی را دارید. بنابراین، می‌توانید لیستی از آلت کوین‌هایی ایجاد کنید که در آن از نظر بنیادی یک پتانسیل عالی می‌بینید. همچنین در آن‌ها پیکربندی‌های چارمیست بسیار سرسخت را شناسایی می‌کنید.

البته لازم به ذکر است که می‌توانید این دو را با هم ترکیب کنید تا انتخاب دقیق‌‎تری داشته باشید! همان‌طور که در دنیای ارزهای دیجیتال و بازار خرید ارز دیجیتال می‌گویند: ابتدا تحقیق خود را انجام دهید و فقط روی آنچه که اطمینان دارید سرمایه‌گذاری کنید. (مخصوصاً برای این نوع استراتژی که دارای ریسک است).

آلت سیزن بعدی چه زمانی است؟

آلت سیزن بعدی چه زمانی است؟

تعیین کردن زمانی برای وقوع آلت سیزن به طور دقیق وجود ندارد. چرا که کاملاً تحت تأثیر بازار خرید ارز دیجیتال است. همان‌طور که گفته شد این مسئله به میزان تسلط بیت کوین بر بازار نیز بستگی دارد.

برای مثال، جهت پیش‌بینی وقوع یک آلت سیزن می‌توان تحلیل زیر را انجام داد: باتوجه بازار خرید ارز دیجیتال ممکن است تسلط بیت کوین در یک کانال صعودی باشد. بنابراین، اگر در آینده نمودار تسلط بیت کوین به شدت پشتیبانی خود را بشکند، ایجاد یک AltSeason جدید ممکن است. در صورت تداوم افزایش، نمودار می‌تواند مقاومت برتر خود را دوباره آزمایش کند قبل از اینکه دوباره به قسمت پشتیبانی خود برگرد.

نتیجه‌گیری

به‌طور کلی آلت سیزن یا فصل آلت کوین، یکی از چرخه‌های مختلفی است که در معاملات ارزهای رمزپایه دیده می‌شود. اغلب اوقات، آلت سیزن یک حرکت نمایی در قیمت بیت کوین را دنبال می‌کند. همان‌طور که قیمت بیت کوین راکد می‌شود یا روند نزولی به خود می‌گیرد، وجوه از Bitcoin به Ethereum یا تتر منتقل می‌شوند و سپس به بقیه آلت کوین‌های بازار کریپتوکارنسی‌ها می‌روند. این معمولاً همان چیزی است که به عنوان آلت سیزن شناخته می‌شود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا