آموزشمبتدی

کارمزد تراکنش ارز دیجیتال چیست؟ آنچه که لازم است درباره کارمزد تراکنش بدانیم

همان‌طور که ممکن است بدانید، خرید یا فروش ارزهای دیجیتال مانند پرداخت‌های الکترونیکی بانکی دارای کارمزد تراکنش ارز دیجیتال هستند.
همانند انتقال و پرداخت کارت به کارت پول از طریق برنامه‌های بانکی که از حساب شما مبلغی اندک در قالب کارمزد کسر می‌شود، خرید یا فروش ارز دیجیتال نیز مقداری کارمزد به همراه دارد که باتوجه به نوع و شبکه آن ارز متغیر است.
این کارمزد تراکنش توسط شبکه ارز انتخابی شما دریافت می‌شود و تترلند ذی‌نفع هیچ‌کدام از کارمزدها نیست.

انواع تترها و میزان کارمزد آن‌ها

به‌طور کلی تترلند سه نوع تتر OMNI, ERC20 و TRC20 را پشتیبانی می‌کند. بنابراین، امکان خرید یا فروش هر سه تتر فراهم هست. ارزش و قیمت هر سه تتر ذکر شده یکسان است و تفاوت در بستر بلاک‌چین و میزان کارمزد دریافتی توسط شبکه آن‌هاست.

تتر ERC20

این تتر بر بستر شبکه اتریوم قرار دارد. کارمزد تتر ERC20 باتوجه به شلوغی شبکه و حجم تراکنشات متغیر است. به‌طور کلی این شبکه، کارمزد نسبتاً بالایی دارد.

 

تتر TRC20

این تتر بر بستر بلاک‌چین ترون، با کمترین کارمزد و بیشترین سرعت انتقال قرار دارد. مقدار کارمزد تتر TRC20 از 0 تتر به 1 تتر افزایش یافته است. این مقدار به‌دلیل افزایش قیمت ارز ترون است که برای انتقال به‌عنوان کارمزد مصرف می‌شود.

خریدتتر و فروش تتر

 

تتر OMNI

این نوع تتر بر بستر بلاک‌چین OMNI Layer قرار دارد و در مقایسه با دو نوع تتر دیگر، بیشترین کارمزد تراکنش ارز دیجیتال و کمترین سرعت انتقال را دارد.

جمع بندی

بنابر توضیحات مربوط به هر تتر، همراه با شبکه بلاک‌چین آن‌‌ها، میزان کارمزد تراکنش ارز دیجیتال در پایان تراکنش خرید یا فروش توسط شبکه مربوطه ارز انتخابی شما کسر می‌شود و تترلند ذی‌نفع آن نیست.
تترلند، تخصصی‌ترین مرکز خرید و فروش تتر در ایران است که با بالاترین سرعت و کمترین مقدار کارمزد به‌صورت 24 ساعته و اتوماتیک، تبادل تتر/ریال، ریال/تتر را انجام می‌دهد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا