اخبار

۱۸درصد عرضه تتر در سال ۲۰۲۳ در یک ماه اخیر صورت گرفته است

در یک ماه گذشته (اکتبر و نوامبر۲۰۲۳)، شرکت تتر حدود ۴میلیارد توکن USDT ضرب کرده است. این مقدار تقریباً برابر با ۱۸درصد از کل میزان عرضه تتر در سال ۲۰۲۳ است. آمار یادشده به‌وضوح نشان می‌دهد که افزایش عرضه تتر، بزرگ‌ترین استیبل‌کوین بازار کریپتو را در یک ماه گذشته شاهد بوده‌ایم.

بر‌اساس گزارش وب‌سایت Whale Alert، در ۱۰نوامبر۲۰۲۳ (۱۹آبان۱۴۰۲)، معادل یک‌میلیارد تتر در بستر بلاکچین ترون منتشر شده است. روز قبل نیز، همین میزان تتر در بلاکچین اتریوم ضرب و روانه بازار شد. اکتبر۲۰۲۳ نیز، شرکت عرضه‌کننده تتر دو بار در روزهای ۳ و ۱۹اکتبر جمعاً ۲میلیارد USDT دیگر را در بلاکچین ترون عرضه کرد.

مدیرعامل جدید تتر، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، در توییتی به گزارش Whale Alert واکنش نشان داد. او ضمن مجاز توصیف‌کردن اقدامات اخیر شرکتش، اعلام کرد که ۱میلیارد تتر ضرب‌شده در ۱۰نوامبر۲۰۲۳ هنوز روانه بازار نشده است و به‌عنوان موجودی برای سوآپ‌های زنجیره‌ای استفاده خواهد شد.

کوین‌تلگراف می‌نویسد که در سال ۲۰۲۳ مجموعاً ۲۲.۷۵میلیارد توکن تتر ضرب شده است. از این تعداد ۱۳میلیارد توکن (معادل ۵۷درصد) در بلاکچین ترون و درحدود ۹.۷۵میلیارد توکن نیز در بلاک‌چین اتریوم صادر شده است. نکته دیگر اینکه ۱۲میلیارد توکن تتر در فصل بهار و ۳.۷۵میلیارد توکن دیگر نیز در تابستان سال جاری ضرب شدند.

توکن‌سوزی تتر در سال ۲۰۲۳

باید به این نکته هم اشاره کنیم که هم‌زمان با ضرب‌کردن تترهای جدید، اجرای برنامه‌های توکن‌سوزی در این شرکت را شاهد هستیم. برای مثال، ۲۲آگوست۲۰۲۳ معادل ۱.۲میلیارد تتر در بلاکچین ترون سوزانده شد. پیش‌از‌آن و در ماه‌های ژوئن و فوریه۲۰۲۳ نیز، ۳.۱ و ۲میلیارد توکن USDT به‌ترتیب در بلاکچین ترون و اتریوم سوزانده شدند.

نکات مهمی درباره اقدام اخیر شرکت تحت‌مدیریت پائولو آردوینو در عرضه تتر با این حجم در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود. به‌عنوان نمونه، یکی از کاربران توییتر اشاره کرد آخرین‌بار که این میزان تتر در یک هفته ضرب شد، Signature Bank در آمریکا ورشکسته شده بود. این ادعا قبلاً هم مطرح شده بود که شرکت تتر آن را تکذیب کرد.

اخیراً پائولو آردوینو در توییتی دیگر از آماده‌شدن تتر برای رونمایی پنج پروژه جدید در سال ۲۰۲۴ خبر داده است. ناگفته نماند که هنوز ابعاد مختلف این موضوع روشن نیست.

دیدگاه شما کاربران تترلند درباره میزان چشمگیر عرضه تتر در سال ۲۰۲۳ چیست؟ آیا سیاست‌های شرکت تتر را هوشمندانه ارزیابی می‌کنید؟

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا