اخبار

سختی استخراج بیت کوین به بیشترین حد خود رسیده است

در جریان به‌روزرسانی جدید محاسبات، سختی استخراج بیت کوین حدود ۳.۵۵درصد افزایش یافته است. بر‌اساس داده‌های وب‌سایت BTC.con، شاخص سختی استخراج بیت کوین به بیشترین حد خود، یعنی ۶۴.۶۸ T رسیده است. 

میانگین نرخ هش ریت بلاکچین بیت کوین از زمان به‌روزرسانی قبلی حدود ۴۷۹ اگزا‌هش‌بر‌ثانیه بوده است. همچنین فاصله زمانی بین تشکیل دو بلوک نیز کمی بیش از ۹.۵ دقیقه برآورد شده است.

کریپتونیوز می‌نویسد که افزایش سختی استخراج بیت‌کوین جدا از روند قیمت این رمزارز صورت می‌گیرد. بااین‌حال، در روزهای اخیر شاهدیم که بیت کوین از مرز ۳۷هزار دلار نیز عبور کرده است و در همین محدوده نوسان قیمت را تجربه می‌کند. طبق گزارش وب‌سایت BTC.con، به‌روزرسانی بعدی سختی استخراج شبکه BTC احتمالاً در ۲۷نوامبر۲۰۲۳ (۶آذر۱۴۰۲) صورت بگیرد.

پیش‌بینی کارشناسان حاکی از آن است که در جریان به‌روزرسانی بعدی، شاخص سختی استخراج بیت‌کوین تغییر چندانی درمقایسه‌با سطح فعلی نکند.

این در حالی است که تداوم روند افزایشی این شاخص در بلند‌مدت باعث می‌شود که فاصله زمانی بین استخراج دو بلوک تا قبل از وقوع هاوینگ بعدی بیت کوین کاهش پیدا کند. برآوردها نشان می‌دهد که احتمالاً هاوینگ بعدی پادشاه رمزارزها در آوریل۲۰۲۴ رخ دهد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا