آموزشمبتدیمقاله

چطور اشتباهات سرمایه‌گذاران جدید ارزهای دیجیتال را مرتکب نشویم

روز به روز با بی‌ارزش شدن پول کاغذی باید دارایی خود را به‌نحوی سرمایه‌گذاری کنیم که ارزش سرمایه و دارایی حفظ شود. یکی از راه‌های با بازدهی بالا، سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال مثل بیت کوین و تتر است؛ همان‌طور که بسیاری از مردم درآمد قابل‌توجهی به‌دست میاورند اشتباهاتی وجود دارد که سرمایه‌گذاران تازه‌وارد در ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال که در فرصت و موقعیت مناسب سرمایه‌گذاری کرده‌اند تابه‌حال میلیون‌ها دلار کسب سود داشته‌اند. بر خلاف این موضوع، چند اشتباه وجود دارد که سرمایه‌گذاران جدید مرتکب می‌شوند که بر سرمایه‌گذاری‌شان تاثیر می‌گذارد. بیشتر سرمایه‌گذاران جدید در این حوزه اصلا نمی‌دانند روی چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنند و درنتیجه برخی از اشتباهات را مرتکب می‌شوند. از بروز بسیاری از این اشتباهات، به‌راحتی می‌توان اجتناب کرد.

تتر ارز دیجیتال
ارز دیجیتال تتر

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال مناسب و در زمان مناسب فقط وابسته به شانس نیست، بلکه مهم‌تر از آن، تحقیق و دقت است. فقط کسانی که هرروز شیوه‌های سرمایه‌گذاری خود را بهبود می‌بخشند، در سرمایه‌گذاری  موفقیت بیشتری کسب می‌کنند. اگر قصد دارید در بهترین ارزهای دیجیتال بازار سرمایه‌گذاری کنید، باید از اشتباهاتی که سرمایه‌گذاران جدید مرتکب می‌شوند اجتناب کنید.

امروز با بزرگ‌ترین اشتباهاتی که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال مرتکب شده‌اند آشنا می‌شویم.

عجله نکنید!

ضرب‌المثل قدیمی را باهم مرور کنیم:

<you will rush out,if you rush in>

« اگر باعجله واردشید به سرعت خارج می‌شوید»

در درجه اول و مهم‌ترین نکته، تا جایی که می‌توانید هرروز دانش کسب‌کنید. بازار همواره فرصت سرمایه‌گذاری را به سرمایه‌گذار می‌دهد، اما اگر اصول فناوری را درک نکنید، این مسیر خطرناک خواهد بود. تا زمانی که نتوانید ارزهای دیجیتال و پروژه‌های آن‌ها را برای خود تحلیل کنید، فرصت‌های بزرگی را از دست خواهید داد.

ارز دیجیتال
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

بی‌توجهی به نمودارها

با بازاری که در آن معامله می‌کنید همسو شوید. در ابتدای کار تا آنجا که می‌توانید یاد بگیرید و سپس با پیشرفت دانش خود، سرمایه را گسترش دهید.

در دنیای ارزهای دیجیتال، عبارت “دانش قدرت است” همواره اثبات شده‌است. نمودارهای قیمت را درک کنید، بدانید سرمایه شما کجاست و سپس از اطلاعات گذشته در کنار پیش‌بینی دقیق خود استفاده کنید. الگوها و روندها را دنبال کنید تا دوره سرمایه‌گذاری شما بسیار بازدهی بیشتری داشته باشد.

بیش از حد معامله نکنید!

انجام معاملات زیاد در بازه زمانی کوتاه و بدون هدف و تحقیق دقیق از جمله اشتباهی است که سرمایه‌گذاران جدید ارزهای دیجیتال مرتکب شده‌اند.

برخی از تریدرها می‌خواهند روزانه معامله‌های بسیاری انجام دهند، که درنهایت، کارمزد بسیاری بابت انجام این معامله‌ها می‌پردازند یا به دلیل اینکه معامله بدی انجام داده‌اند، استرس و فشار معامله بد قبلی باعث تشدید ضرر شده و سپس برای جبران ضرر، بصورت هیجانی اقدام به انجام معامله جدید می‌کنند.

هیچ زمان به دنبال انتقام از بازار نباشید، در واقع، انجام معامله‌های زیاد در بازه زمانی کوتاه منجر به کاهش توان تصمیم‌گیری و افزایش هزینه و ضرر می‌شود.

ارز دیجیتال اتریوم
ارز دیجیتال اتریوم

انتخاب صرافی اشتباه

بسیاری از سرمایه‌گذاران بدون اینکه بررسی و مطالعه کافی در خصوص کارمزد، عملکرد، شرایط و قوانین یک صرافی داشته باشند، آن‌را انتخاب می‌کنند. شاید افراد زیادی از این موضوع غافل باشند که با خرید تتر و تبدیل آن به سایر ارزهای دیجیتال در صرافی‌های بزرگ خارجی کمترین کارمزد را پرداخت می‌کنند.

این درحالیست که بسیاری از افراد با انتخاب صرافی اشتباه، ارز‌هایی مثل بیتکوین و سایر آلت‌کوین‌ها را مستقیم خریداری می‌کنند و کارمزد زیادی را بابت این خرید مستقیم پرداخت می‌کنند.

فریب تبلیغات و شبکه‌های اجتماعی را نخورید

رسانه‌های اجتماعی تاثیر زیادی در تجارت و سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال دارند. بنابراین، جای تعجب نیست که سرمایه‌گذاران و سازندگان، تمام تلاش خود را برای بالا بردن ارزش ارز خود در بازار به هر طریقی انجام می‌دهند. این اتفاق هنگام سقوط ارزهای دیجیتال در سال 2018، به صورت برنامه ریزی شده رخ داد و اثرات آن تا به امروز قابل مشاهده است.

هنگام استفاده از رسانه‌های اجتماعی، از اقدام هیجانی بر اساس اطلاعاتی که به نظر جذاب می‌رسند، اجتناب کنید.

مقالاتی با عناوینی مانند «بیتکوین از من یک میلیونر ساخت» ، «اتریوم قرار است به ماه برسد» اغلب گمراه‌کننده هستند. نمی‌گوییم ارزهای دیجیتال برای شما سودی بدنبال ندارند یا ارزش اتریوم جهش پیدا نمی‌کند.

اما غالبا، هیاهوی رسانه‌ای باعث ایجاد حبابی در سرمایه‌گذاری می‌شود که ارزش آن ارز را بصورت موقتی افزایش می‌دهد و پس از آن در مدت کوتاهی ارزش آن سقوط می‌کند به‌اصطلاح Dump می‌شود.

درنتیجه این اتفاق سرمایه‌گذاران بزرگ بازار (نهنگ‌ها) اقدام به فروش کرده و سود بسیاری را کسب‌می‌کنند و سایر سرمایه‌گذاران را با دارایی که دیگر سودی نخواهد داشت باقی می‌گذارند.

ارز دیجیتال تتریوم
ارز دیجیتال تتریوم

همین اتفاق در سال ۲۰۱۷ برای بیتکوین افتاد و کسانی که در اوج قیمت اقدام به فروش کردند، سودی هنگفت را کسب کردند و کسانی که قبل از ترکیدن حباب قیمت، اقدام به خرید کردند، ضررهای زیادی را برای خود رقم زدند.

همچنین باید نسبت به ارزهای دیجیتال جدیدی که برای سرمایه‌گذاری مناسب به نظر می‌رسند هم محتاط بود. این هیاهوی تبلیغاتی احتمالا ارزش ارز را بصورت کاذب بالا می‌برد و ممکن است یک چشم‌انداز جذاب برای سرمایه‌گذاری تلقی شود. غالبا وقتی هیاهو آرام می‌شود مشخص می‌شود که آن ارز ارزش ذاتی را نداشته و صرفا رشدی کاذب و حباب‌گونه داشته است.

بهترین راه مبارزه با تبلیغات اصحاب رسانه این است که با مطالعه مطالب متخصصان و همچنین اطلاعات موجود در اینترنت با این دنیای بزرگ کاملا آشنا شوید. این موضوع به شما این امکان را می‌دهد تا در ارزهایی که کاملا شناخت دارید، سرمایه‌گذاری کنید و به شما کمک می‌کند تا آگاهانه گزینه‌های سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید.

اجتناب از پروژه های کلاهبرداری و هرمی

کلاهبرداران زیادی وجود دارد که سرمایه‌گذاران جدید ارزهای دیجیتال طعمه و هدف آن‌ها هستند. آن‌ها واقعا نمی‌دانند چه‌کاری انجام می‌دهند و روی چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنند. بسیار مهم است که از آن‌ها دوری‌کنید. هرگز قبل از انجام تحقیق سرمایه خود را در پروژه‌ای قرار ندهید زیرا احتمال کلاه‌برداری بالا است.

پروژه‌های هرمی، دنیای ارزهای دیجیتال را نیز آزار داده است، پس باید درباره سایتی که در ازای آوردن اعضای جدید به شما ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌دهند اگاه باشید زیرا به احتمال ۹۹٪ کاملا کلاهبرداری و به اصطلاح پانزی هستند.

ارز دیجیتال تتر و دلار
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تتر

هر ارز ارزان قیمت را انتخاب نکنید!

هیچ‌گاه فراموش نکنید که قیمت یک ارز تاثیری در رشد بالقوه آن ندارد. با رویاهای میلیون دلاری دنبال ارز‌های ارزان‌قیمت نروید. بسیاری از سرمایه‌گذاران تحصیل‌نکرده در این حوزه ارزهای ارزان قیمت را خریداری می‌کنند زیرا فکر می‌کنند شانس بیشتری برای رشد بزرگ وجود دارد.

عامل تاثیرگذاری که هنگام جستجو باید در نظر گرفت، حجم بازار آن ارز(marketcap) است. سقف بازار نشانه بهتری از ارزش ارز است. هنگام سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال، برخی از ارزها می‌تواند به میزان قابل توجهی به تمام سبد سرمایتان آسیب برساند یا بالعکس.

خرید در اوج قیمت

هنگامی‌که ارزش یک ارز به‌سرعت در حال افزایش است، بسیاری از سرمایه‌گذاران جدید تصور می‌کنند که رشد آن تا ابد ادامه خواهد داشت. آن‌ها سرمایه زیادی را وارد می‌کنند که معمولاً به ضرر ناخوشایندی منجر می‌شود. آنها اغلب قبل از افت ارزش و در اوج قیمت خرید می‌کنند و خسارات زیادی را متحمل می‌شوند.

ارز دیجیتال تتر
سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

برای ارزهای دیجیتال مشاهده یک جهش مصنوعی که به‌زودی خود را اصلاح می‌کند، معمول است. مهم است که در این روند گرفتار نشوید زیرا متضرر خواهید شد. قبل از شروع سرمایه‌گذاری، مدتی را به یادگیری نحوه عملکرد بازار و روند آن اختصاص دهید. این روش بسیار عالی برای جلوگیری از این اشتباه است.

امنیت

امنیت برای سرمایه‌گذاری پایدار در ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. یک سرمایه‌گذار جدید باید سرمایه خود را در کیف‌پول‌های سخت‌افزاری نگهداری کند تا سرمایه خود را از هکرها و دزد‌ها دور نگه دارد.

یک مشکل رایج، اعتماد سرمایه‌گذاران به «کیف‌پول نرم‌افزاری» و نگه‌داشتن دارایی‌های خود در صرافی‌ها است. اگرچه برخی از صرافی‌های معتبر شهرت دیرینه‌ای در امنیت دارند، اما بستر آنلاین هرگز بی‌مشکل نیست. صرافی‌ها و کیف‌پول‌های نرم‌افزاری هنوز هم می‌توانند مورد سرقت قرار گیرند. هکرها همیشه به دنبال پیشروی در انجام این کار هستند.  ارزهای خود را به کیف‌پول سخت‌افزاری امن منتقل کنید و فقط در صورت نیاز به انجام تراکنش آن را به اینترنت متصل کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره کیف‌پول‌های سخت‌افزاری این مطلب را مشاهده کنید.

خرید تتر

سرمایه‌گذاری احساسی

یک اشتباه رایج دیگر سرمایه‌گذاری عاطفی است، این به معنای تصمیم‌گیری سریع است که مبتنی بر واقعیت‌ها نیست. به‌عنوان‌مثال بیتکوین بی‌ثبات است و ارزش آن اغلب نوسان بسیار دارد، مهم است زمانی که متوجه افتی کوچک در بازار شدید، وحشت نکنید و همه بیتکوین خود را بصورت هیجانی نفروشید، زیرا که احتمالا پس از چند روز روند اصلاح خواهد شد. سرمایه‌گذاری احساسی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای از آسیب به دارایی است، بنابراین مهم است که بتوانید خودتان و هیجانتان را کنترل کنید.

خرید و فروش در کوتاه مدت

بیشتر افرادی که از بیتکوین درآمد زیادی کسب کردند سرمایه‌گذارانی بودند که مدت طولانی این ارز را نگه داشتند و با ارزش بسیار بیشتری فروختند. ارزهای دیجیتال می‌تواند بسیار آشفته باشد و قیمت‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه به‌شدت تغییر می‌کنند. این به دلیل بالغ نبودن این بازار است که سرمایه‌گذاران بزرگ بازار(نهنگ‌ها) با جهش‌های کوتاه و ایجاد نوسان مقطعی خرید و فروش می‌کنند.

خرید ارز دیجیتال
خرید ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال بسیاری از سرمایه‌گذاران مبتدی را به خود جلب می‌کند. این بدان معناست که بسیاری از افراد خیلی سریع ارز خود را می‌فروشند زیرا از نوسان قیمت هیجانی می‌شوند. بعنوان یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای و باتجربه، باید نشانه‌ای را جستجو کنید که نشان دهد آیا زمان مناسب خرید و فروش است یا خیر. پس‌ازآن، به دانش خود تکیه کنید تا به‌طور موثر معامله کنید.

در انتها و برای نتیجه‌گیری:

یک سرمایه‌گذار موفق باید همواره بدنبال اصلاح اشتباهات و کسب تجربه برای جلوگیری از تکرار آن‌ها باشد، تا بتواند بهترین گزینه را انتخاب کند.همچنین بسیاری از افراد با انتخاب صرافی اشتباه، ارز‌هایی مثل بیتکوین و سایر آلت‌کوین‌ها را مستقیم خریداری می‌کنند و کارمزد زیادی را بابت این خرید مستقیم پرداخت می‌کنند شما با خرید تتر و تبدیل آن به سایر ارزهای دیجیتال در صرافی های معتبر مانند تترلند کمترین کارمزد را پرداخت کرده و ارز مورد نظر را با بهترین قیمت خریداری میکنید

برای اطلاعات بیشتر مطلب زیر را مشاهده کنید

https://tetherland.net/blog/buy-tether

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا