آموزشمبتدیمقاله

تاریخچه تتر

 

از دلار تا تتر

بررسی و مطالعه تاریخچه تتر برای افراد علاقه‌مند به دنیای رمزارز ها میتواند گزینه جذابی باشد. تاریخچه تتر و معرفی آن به بازار، در واقع از سال 2015 آغاز گردید. در آن زمان دو توکن جدید با عنوان‌های USDT و EURT به معنای دلار تتر و یورو تتر معرفی شدند. خرید و فروش و محاسبات از طریق این دو توکن صورت می‌گرفت.

اگر به رمزارز تتر با دقت نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که این ارز دیجیتال دقیقا مطابق با ارز‌ها قبلی همچون بیت کوین است. دو توکن فوق به عنوان مبنای محاسباتی برای معامله در شبکه آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تاریخچه تتر
تاریچه پیدایش تتر

در آغاز فعالیت، این ارز‌ دیجیتال بر روی شبکه بیت کوین قرار داشت. امروزه به عنوان توکن بر روی شبکه‌های بلاک چین مطرح دیگر با نام‌های دش، لایتکوین، بیتکوین کش، ریپلو بیت کوین نیز قرار دارد. عملا به صورت بسیار گسترده‌تر مورد استفاده قرار میگیرد.

آشنایی مختصر با ارز دیجیتال تتر

اگر قصد آشنایی با تاریخچه تتر را داشته باشید، متوجه خواهید شد که تتر یک رمزارز جدید می‌باشد که برای افرادی که در دنیای ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند همچون صرافی‌ها، امکان نقد شوندگی به پول را فراهم می‌آورد.

از سوی دیگر معامله‌گرانی که در بازار سرمایه فعالیت می‌کنند از این رمزارز برای در امان ماندن از آسیب‌های ناشی از نوسانات بازار و تبعات آن و همچنین حفظ سرمایه استفاده می‌کنند.

آنچه در تاریخچه تتر درج شده است، گواه این موضوع است که اگر افراد از این رمزارز استفاده نمایند، موجب می‌شود تا بهتر بتوانند سرمایه خود را به پول تبدیل نمایند. لازم به ذکر است که امروزه مبادلات بسیاری با دلار تتر انجام می‌شود.

تاریخچه تتر
نگاهی به تاریخچه تتر

گذری بر تاریخچه تتر:

دلار تتر که بنا بر تاریخچه تتر آن را با نام USDT نیز می‌شناسند، امروزه دارای ارزش متناسب با دلار است.

یکی از ویژگی‌های خوب و منحصر بفرد دلار تتر این مورد می‌تواند عنوان شود که چون ارزشی معادل دلار دارد لذا دارای ثبات بیشتری نیز است. در واقع امروزه از دلار تتر به عنوان رمز ارز پایدار نیز نام برده می‌شود. اگر امروزه نگاهی بر صرافی‌ها و فعالیت‌های آنان کنیم، متوجه می‌شویم که دلار تتر دارای محبوبیت زیادی بوده و اکثر معامله‌گران گرایش زیادی برای استفاده از آن دارند. قیمت تتر معادل با قیمت دلار می باشد.

دلیل قوت و پشتوانه تتر چیست؟

با گذر بر تاریخچه تتر و بررسی نتایج نوسانات بازار بر روی آن، این نکته قابل درک است که با توجه به ارزش یکسان این رمزارز با دلار و یورو، می‌توان نقطه قوت آن را در ثبات آن دانست که از ارزش دلار و ثبات آن نشات می‌گیرد.

ارائه کنندگان و بنیان گذاران تتر در ابتدا بیان می‌نمودند که تتر به صورت 100 درصد توسط بانک مرکزی آمریکا پشتیبانی می‌شود. اما پس از گذشت مدت زمان اندکی که نوع فعالیت این ارز دیجیتالی مشخص شد، تحلیلگران متوجه شدند که این ارز هیچ گونه ارتباطی با دلار و یورو ندارد. ارزش آن مطابق با نوسانات دلار و یورو تغییر می‌کند. چون این دو مورد نیز دارای ثبات نسبی هستند، پس می‌توان نتیجه گرفت که تتر نیز دارای ثبات است.

تاریخچه تتر
تتر از کجا به وجود آمد؟

با توجه به تاریخچه تتر و بروزرسانی‌هایی که در سال 2019 توسط بنیاد تتر در وب سایت رسمی آنان درج شد، مشخص شد که تتر هیچ گونه ارتباطی با دلار آمریکا ندارد و این مورد خود جنجال زیادی بین طرفداران آن به وجود آورد.

چرا ارز دیجیتالی تتر پیشرفت نمود؟

اگر تاریخچه تتر بررسی شود، راحت تر می‌توان به این سوال پاسخ داد. یکی از دلایل مهم و تاثیر گذار بر رشد این ارز دیجیتالی شرایط اقتصادی را می‌توان نام برد.

در حال حاضر بسیاری از افراد برای انجام فعالیت‌های خود و همچنین انجام معاملات، از ارز‌ها دیجیتال استفاده می‌نمایند و از روش‌های سنتی فاصله گرفته اند.

با توجه به اینکه سرعت معاملات در این روش‎ها بسیار بیشتر از شیوه‌های سنتی است لذا افراد ترجیح می‌دهند تا از ارز‌ها دیجیتالی استفاده نمایند تا به جز سرعت از مزایایی همچون عدم پرداخت مالیات بهره ببرند.

از سوی دیگر زمانی که شما از تتر برای مبادله خود استفاده می‌کنید، به این معنا است که بدون واسطه به دلار و یورو دست پیدا کرده اید بدون اینکه نیاز به صرافی‌ها را مشاهده و حس نموده باشید.

از تتر چه میدانید
تاریخچه و پیدایش تتر

قیمت تتر چگونه برآورد می‌شود؟

اگر به تاریخچه تتر نگاهی داشته باشید، متوجه خواهید شد که هر تتر را معادل 1 دلار آمریکا می‌دانند. اما این مورد گاها متفاوت است.

به طور مثال هر تتر گاهی با قیمت 0.98 دلار و گاهی به اندازه 1.01 دلار به فروش می‌رسد. برای ریشه یابی این تغییرات، می‌بایست به تاریخچه تتر به صورت دقیق نگاه و تحلیل کنید.

این ارز دیجیتالی با توجه به قیمت هر دو توکن USDT و USDاندازه گیری می‌شود. به عبارت دیگر ارزش تتر به صورت نسبتی از قیمت دلار واقعی تعیین می‌شود. این بین اگر که معامله‌گر می تواند سریعا دلار به دست آورد. برایاین منظور حاضر است تا تتر‌ها را با قیمت کمتری نیز معامله کند.

در داخل کشور ایران باید در نظر داشت که قیمت تتر بالاتر از قیمت اصلی دلار است. زیرا نوسانات دلار در بازار ایران بسیار زیاد و البته دقیقه ای است.

پیدایش تتر
ارز دیجیتال تتر

چگونه می‌توان ارز دیجیتالی تهیه نمود؟

تا به اینجا تلاش شد تا در خصوص تاریخچه تتر توضیحاتی ارائه گردد. ثبات این ارز باعث می‌شود که کاربران بسیاری در معاملات خود از آن بهره ببرند.

در داخل کشور ایران نیز به راحتی می‌توان تتر را از طریق صرافی‌ها خرید و فروش نمود. ولیکن به صورت کلی برای اینگونه خرید و فروش‌ها دو راه حل وجود دارد:

  • استفاده از سایت‌های ایرانی و پرداخت به صورت ریالی
  • تبدیل ارز‌ها دیجیتالی معادل همچون بیت کوین به تتر و استفاده از آنها

    فروش تتر

جمع بندی

تاریخچه تتر نیز همانند سایر ارز‌ها دیجیتالی شفاف و گویا نیست. اما با توجه به مزایای تتر در مقابل دیگر رمزارزها امروزه گرایش بسیاری از افراد به سمت استفاده از آن است.

هر یک تتر معادل 1 دلار آمریکا ارزش گذاری می‌شود. لذا اگر فردی 400 تتر خریداری نماید، معادل این مورد است که 400 دلار در حساب بانکی خود ذخیره کند. البته به صورت کلی پشتیبانی بانک‌های مرکزی از این مورد ثابت نشده است. با این حال ثبات آن و تاثیر دلار بر روی آن امری اثبات شده است. در همین راستا از این ارز می‌توان در شبکه‌های خرید و فروش ارزها دیجیتالی بهره برد.

تاریخچه تتر
تاریخچه پیدایش تتر

صرافی ها عموما استفاده از این ارز دیجیتالی را بر سایرین ترجیح می‌دهند. زیرا بسیاری از صرافی ها قادر نیستند تا به وسیله دلار با بانک‌ها معامله نمایند. از همین رو تتر یک گزینه جایگزین کم دردسر خواهد بود.این ارز دیجیتالی دارای قیمت ثابتی است. به همین دلیل می‌توان آن را به راحتی با بیت کوین‌ها و سایر ارز‌های رایج معامله کرد.

باید عنوان نمود که با بررسی تاریخچه تتر می‌توان نتیجه گرفت که سرعت رشد این ارز دیجیتالی بسیار زیاد است. این ارز توانسته از سال 2016 تا سال 2020 خود را از جایگاه سی ام به جایگاه سوم در بین ارز‌‌های دیجیتال برساند.

برای خرید تتر و به دست آوردن این ارز ارزشمند می توانید به سایت تترلند مراجعه نمایید و برای خرید آن کمترین کارمزد را پرداخت نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا