امنیتمبتدیمقاله

5 نکته مهم برای بررسی اعتبار تترلند و سایر صرافی‌ها

آنچه در این مقاله می‌خوانیم

در این مقاله به یکی از دغدغه‌های اصلی فعالان حوزه رمزارزها، یعنی بررسی معیارهای سنجش اعتبار یک صرافی می‌پردازیم. این‌که یک صرافی ارز دیجیتال باید چه ویژگی‌های مهمی داشته باشد تا به یک پلتفرم ایده‌آل تبادل رمزارز تبدیل شود. با مطالعه و به‌کار گیری محتوای این مقاله، می‌توانید کاملا آگاهانه اعتبار تترلند و یا هر صرافی دیگر را بسنجید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این مقاله به بررسی اعتبار تترلند به عنوان بزرگترین صرافی خرید و فروش تتر در ایران می پردازیم.

 

بیت‌ کوین، آغاز کننده بود

 

در واقع مفهومی به نام کریپتوکارنسی و یا رمزارز که با ارز دیجیتال و ارز رمزنگاری شده هم آن را می‌شناسند، با ظهور و معرفی بیت کوین به دنیا شناخته شد. پیش از آن مفهومی به نام “صرافی ارز دیجیتال” در کار نبود، به همین دلیل اعتبار صرافی ارز دیجیتال هم دغدغه‌ای محسوب نمیشد. اما اکنون که دنیای رمزارزها بسیار گسترده‌تر از گذشته شده است، اعتبار صرافی ارز دیجیتال که در تترلند به آن پرداخته‌ایم، به موضوعی با اهمیت بالا تبدیل شده است.

بیتکوین

دنیای کریپتوکارنسی با گذشت بیش از یک دهه، همچنان نوپا است. علت این است که درحال حاضر بسیاری از مردم جهان تصوری از رمزارز ندارند. صرفا نامی از بیت کوین شنیده‌اند و یا تصور می‌کنند بیت کوین همان بلاک چین است. این درحالی است که اکثر مردم دنیا با مفهومی به نام پول، بانک، سرمایه و… آشنا هستند. زیرا قدمتی چند صدساله دارند.

 

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

 

برای آگاهی از اعتبار تترلند و به‌طور کلی، اعتبار صرافی ارز دیجیتال، ابتدا باید مفهوم صرافی ارز دیجیتال را بررسی کنیم.

این‌ نوع صرافی‌ها، پلتفرمی برای خرید و فروش رمزارز و تبادل آن‌ها با یکدیگر هستند. تعداد زیادی صرافی برای فعالیت سرمایه‌گذاران و تریدرها وجود دارند که همین تعدد، انتخاب صرافی ایده‌آل را دشوار می‌کند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های حائز اهمیت صرافی‌ها پرداخته‌ایم تا قادر باشید به آسانی اعتبار تترلند و یا هر پلتفرم تبادل رمزارز دیگری را بسنجید.

 

ویژگی‌های مهم صرافی ارز دیجیتال که باید بدانید:

 

احراز هویت

 

صرافی‌ها بسته به نوع، قوانین و حتی محل جغرافیایی که در آن قرار دارند (کشور مبدا)، شرایط متفاوتی برای احراز هویت کاربران خود در نظر می‌گیرند. به‌طور کلی قوانین احراز هویت برای افزایش امنیت معاملات، جلوگیری از پول‌شویی و دور زدن قوانین بین‌المللی هستند.

زمان‌بر بودن، مهم‌ترین نقدی است که فعالان حوزه رمزارزها بر فرآیند احراز هویت وارد می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید، یکی از اصول بنیادین تکنولوژی بلاک‌ چین که رمزارزها بر بستر آن فعالیت می‌کنند، افزایش سرعت فرآیند‌های سنتی و صرفه‌جویی در زمان است. اما با وجود مفهوم احراز هویت در صرافی‌ها، یک خلا جدی در این میان حس می‌شود.

تترلند، به‌عنوان اولین و سریع‌ترین پلتفرم تبادل تتر در ایران، بر این مشکل غلبه کرده است. کاربران می‌توانند ظرف مدت 10 دقیقه پس از ورود به وب سایت تترلند، احراز هویت خود را تکمیل و اولین تبادل فوری خود را در تترلند انجام دهند. بنابراین یکی از مهم‌ترین معیارها برای سنجش اعتبار تترلند و یا دیگر صرافی‌ها، سرعت احراز هویت است.

 

سابقه

 

به‌طور کلی، سابقه و خوش‌نامی در تجارت سبب ایجاد اعتماد می‌شود. از آن‌جایی که اکوسیستم رمزارزها هنوز صنعت جدیدی به شمار می‌رود، آگاهی از سابقه یک صرافی اهمیت زیادی دارد. کم نبوده‌اند صرافی‌هایی که با تبلیغاتی گسترده پا به عرصه گذاشته و در مدت زمان کمی با اتهام کلاهبرداری از بازار خارج شده و تنها بدنامی برای آن‌ها باقی مانده است.

شبکه‌های اجتماعی ابزار بسیار خوبی برای بررسی نظر کاربران در مورد اعتبار تترلند و سایر صرافی‌ها هستند. همچنین از نوع محتوایی که یک صرافی در شبکه‌های اجتماعی و بلاگ خود منتشر می‌کند، می‌توان به دیدگاه آن مجموعه نسبت به کاربر پی برد. یک صرافی معتبر، همواره در پی ارزش آفرینی و تولید محتوای مناسب  آموزشی در شبکه‌های اجتماعی خود است. درصورتی که یک صرافی، سابقه مناسبی در بین فعالان حوزه رمزارز نداشته باشد، از طریق بررسی دیدگاه کاربران به راحتی قابل تشخیص است.

ویژگی_های-مهم-صرافی-ارز-دیجیتال

امنیت

 

از دیگر ملاک‌های تشخیص اعتبار تترلند و سایر صرافی‌ها، تضمین امنیت معاملات و حفظ حریم خصوصی کاربران است. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان حوزه رمزارز، تبادل فوری در اوج امنیت است. یک صرافی معتبر، باید با توجه به این دغدغه، تمام ساز و کار فنی خود را پایه‌ریزی و اجرایی می‌کند. برای مثال تترلند خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران می‌داند و آن‌ها را بر بستر آفلاین (Cold Storage) نگهداری می‌کند.

 

نرخ لحظه‌ای و شفاف

 

یکی از ویژگی‌های بازار رمزارزها نوسانات بسیار زیاد قیمت‌ها است. آن دسته از فعالان این بازار که تریدر نامیده می‌شوند از این ویژگی برای کسب سود استفاده می‌کنند. آن‌ها با استفاده از روش اسکالپینگ پس از خرید رمزارز، آن را سریع می‌فروشند. به‌ همین دلیل لحظه‌ای بودن قیمت‌ها در عین شفافیت، اهمیت ویژه‌ای دارد.

نرخ لحظه‌ای تتر در وب سایت تترلند به‌صورت 24 ساعته و 7 روز هفته اعلام می‌شود. همچنین، نرخ خرید وفروش تتر درج شده در وب سایت تترلند، برای انجام معاملات بسیار به‌صرفه خواهد بود. بنابراین شفافیت و اعلام لحظه‌ای نرخ رمزارز، یکی از ملاک‌های مهم در تشخیص اعتبار تترلند و یا دیگر صرافی‌ها محسوب می‌شود.

کارمزد-شبکه

کارمزد

 

پس از بررسی چندین ملاک مهم برای آگاهی از اعتبار تترلند و سایر صرافی‌ها، به مهم‌ترین این ملاک‌ها، یعنی کارمزد می‌رسیم. هزینه کارمزد تراکنش‌ها، یک چالش همیشگی برای فعالان حوزه رمزارزها بوده است. البته معمولا هزینه تراکنش برای تریدرها نسبت به سرمایه‌گذاران بلند مدت اهمیت بیشتری دارد. علت‌ این است که تریدرها به مراتب خرید و فروش بیشتری را انجام می‌دهند. یکی از مزیت‌های تترلند، علاوه‌بر نرخ به‌صرفه خرید و فروش تتر، کارمزد تبدیل صفر است. به این معنی که درحال حاضر تترلند کارمزدی بابت خرید و یا فروش تتر دریافت نمی‌کند. کاربران صرفا کارمزد شبکه انتقال تتر و شبکه انتقال بانکی را پرداخت می‌کنند.

احراز-هویت-آسان

سخن پایانی

 

با توجه به روند رو به رشد اکوسیستم رمزارزها و محبوبیت روزافزونی که به دست می‌آورند، ورود آگاهانه به این عرصه حائز اهمیت است. آگاهی از اعتبار پلتفرم‌های فعال در این حوزه، می‌تواند کمک بزرگی برای شکل‌گیری رفتار و استراتژی معاملاتی کاربران باشد.

مجموعه تترلند با بیش‌از 4 سال سابقه درخشان در فضای رمزارز کشور، به عنوان اولین و سریع‌ترین پلتفرم تبادل تتر در ایران شناخته می‌شود.

شما‌ می‌توانید با استفاده از وب سایت و اپلیکیشن تترلند، به‌صورت 24 ساعته و 7 روز هفته به تبادل تتر بپردازید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا