اخبار

۱۰ هولدر برتر بایننس کوین پس از استعفای چانگ‌پنگ ژائو چه کسانی هستند؟

بایننس کوین در روزهای اخیر تحت‌تاثیر اخبار مربوط به جریمه ۴.۳میلیارد‌دلاری صرافی بایننس و استعفای مدیرعامل سابقش، چانگ‌پنگ ژائو، روزهای پرتلاطمی را تجربه کرده است. مشکلات حقوقی بایننس در پی اقدامات SEC در ماه‌های اخیر به‌طور فزاینده‌ای در حال افزایش بود.

در این شرایط، برای ارزیابی وضعیت رمزارز بایننس کوین باید نگاهی به فهرست برترین هولدرهای آن بیندازیم. بررسی و تحلیل رفتار بازیگران اصلی هر رمزارز در پیش‌بینی آینده آن اهمیت بسیار زیادی دارد. ۳‌دسامبر۲۰۲۳ (۱۲آذر۱۴۰۲) عرضه کل توکن‌های در‌گردش BNB از مرز ۳۹۳میلیون واحد عبور کرد.

به‌نوشته Techopedia، طبیعی است که ساختار متمرکز صرافی بایننس موجب شود، نهنگ‌های رمزارز بایننس کنترل زیادی روی عرضه این توکن داشته باشند. بر‌اساس داده‌های منتشر‌شده در وب‌سایت اتراسکن، بیش از ۷۰درصد توکن‌های بایننس کوین در‌اختیار ۱۰۰ هولدر برتر این رمزارز قرار دارد. در‌ادامه، میزان دارایی ۱۰ هولدر برتر BNB را مشاهده کنید:

  1. ۵۲.۱میلیون واحد (۱۳.۳درصد)
  2. ۳۰.۶میلیون واحد (۷.۸درصد)
  3. ۲۹.۴میلیون واحد (۷.۵درصد)
  4. ۲۳.۵میلیون واحد (۶درصد)
  5. ۱۴.۲میلیون واحد (۳.۶درصد)
  6. ۹.۷میلیون واحد (۲.۵درصد)
  7. ۹میلیون واحد (۲.۲۹درصد)
  8. ۸.۵میلیون واحد (۲.۲درصد)
  9. ۸.۴میلیون واحد (۲.۱درصد)
  10. ۷.۸میلیون واحد (۲درصد)

بر‌اساس آمار وب‌سایت کوین‌کرپ (CoinCrap)، در‌مجموع بیش از ۴۰۴میلیون آدرس صاحب توکن بایننس کوین وجود دارد. بسیاری از سرمایه‌گذاران این سؤال را مطرح می‌کنند که آیا خروج چانگ‌پنگ ژائو از صرافی بایننس روی ترکیب هولدرهای این صرافی تأثیر می‌گذارد؟ در پاسخ، باید بگوییم که بررسی ترکیب هولدرهای این رمزارز قبل و بعد از استعفای ژائو نشان‌دهنده تغییر خاصی نیست.

تنها نکته مهمی که در روزها اخیر شاهد آن بودیم، خروج رمزارزها بایننس کوین در مقیاس گسترده از صرافی بایننس و انتقال آن‌ها به کیف‌پول‌های شخصی است. بااین‌حال، نباید این موضوع را به‌صورت شتاب‌زده بر سقوط صرافی بایننس تعبیر کرد. در همین روزهای بحرانی، روزانه ۹۰۰هزار نفر در این صرافی معامله انجام می‌دهند. این آمار بیشتر از مجموع تراکنش‌های روزانه ثبت‌شده در بلاک‌چین‌هایی مانند آوالانچ، آربیتروم، بیس، پالیگان و آپتیمیسم است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

منبع
techopedia

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا