اخبار

در دنیای رمزارزها چه می‌گذرد؟ مهم‌ترین اخبار بازار رمزارزها (۱۳ تا ۱۵مهر۱۴۰۲)

در این مطلب، از رویدادهای مهم اخیر بازار رمزارزها باخبر می‌شوید؛ از عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیتکوین گرفته تا ترندهای روزانه و اخبار بلاکچین، دیفای، NFT ،WEB3 و قانون‌گذاری رمزارزها.

چکیده اخبار مهم (۱۳ تا ۱۵مهر۱۴۰۲)

  • گری وانگ، مدیر فناوری سابق FTX، در دادگاه مربوط به محاکمه سم بنکمن‌فرید، مدیرعامل سابق FTX، شهادت داد.
  • سازمان نظارتی بازارهای اتحادیه اروپا مشاوره دوم درباره بازارهای رمزارزها (MiCA) را منتشر کرد.
  • فرصت نهایی برای سرمایه‌گذاران EthereumMax) EMAX) قرار گرفت تا شکایت خود را با اقدام جمعی و از‌طریق تغییر دادخواست به دادگاه ارائه کنند.

وانگ: حساب Alameda در FTX  از امتیازها و دسترسی‌های ویژه‌ای برخوردار است

۶اکتبر۲۰۲۳ (۱۴مهر۱۴۰۲)، گری وانگ به‌عنوان شاهد در دادگاه سم بنکمن‌فرید حاضر شد تا به سؤالاتی درباره ارتباطات بین FTX و مرکز تحقیقات Alameda جواب دهد. در این دادگاه، وانگ اعلام کرد که حساب Alameda در FTX، تنها حسابی بود که مجوز معامله بیش از موجودی خود را داشت. این ویژگی که وانگ از آن به نام «اجازه منفی» یاد کرده، احتمالاً امکان معامله با موجودی حساب منفی را برای Alameda فراهم می‌کرده است.

وانگ دراین‌باره گفت: «قبلاً گفته بودیم که از این نوع امکانات و ویژگی‌ها استفاده نمی‌کنیم. پس از آنکه اعلام کردم که موجودی‌ Alameda میلیاردها دلار اشتباه محاسبه شده‌ است، بنکمن‌فرید خواست در دفتر باهاما با من ملاقات کند. او درباره این نقص در سیستم از من پرسید و سپس به کارولین (الیسون) گفت که Alameda می‌تواند به معاملات ادامه و قرض‌های خود را پس دهد.»

به‌گفته وانگ، بنکمن‌فرید برای Alameda امتیازات ویژه در FTX ارائه کرده بود که به توکن اصلی این بورس به نام FTX Token) FTT) مرتبط بود. محاکمه بنکمن‌فرید در اوایل هفته جاری آغاز و مدیرعامل سابق FTX با تعدادی از اتهام‌های کیفری در این محاکمه مواجه شده است.

سازمان نظارتی بازارهای اتحادیه اروپا فایل مشاوره دوم درباره بازارهای رمزارزها (MiCA) را منتشر کرد

۵اکتبر۲۰۲۳ (۱۳مهر۱۴۰۲)، سازمان نظارتگر امنیت و اختیارات بازار اوراق بهادار اروپا (ESMA) یا سازمان نظارتی بازارهای اتحادیه اروپا دومین فایل مشاوره درباره مقررات MiCA را منتشر کرد. فایل مشاوره اول در ماه ژوئیه منتشر شده بود.

در این سند ۳۰۷صفحه‌ای، ESMA نظر سهام‌داران را درباره پنج حوزهٔ MiCA، ازجمله شاخص‌های پایداری برای کتابخانه‌های توزیع‌شده، افشای اطلاعات درونی، الزامات فنی برای اوراق سفید، اقدامات شفاف‌سازی تجاری و نگه‌داری سوابق برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری‌شده (CASPs) جست‌وجو می‌کند.

در میان شاخص‌های پایداری، این مرجع معیارهای کمی را در مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای و تولید زباله به‌همراه بیانیه‌ای کیفی درزمینه تأثیر استفاده گره‌های شبکه بلاکچین از تجهیزات بر منابع طبیعی در نظر می‌گیرد.

درباره شفافیت پس از معامله، ESMA پیشنهاد می‌دهد که CASPs موظف شوند تاریخ و زمان معامله و انتشار، شناسایی دارایی رمزنگاری، اطلاعات قیمت‌گذاری، مقدار، محل اجرا و شناسه تراکنش را گزارش دهند.

همچنین، ESMA پیشنهاد می‌دهد که به CASPs اجازه داده شود تا داده‌های تراکنش را در فرمتی که آن‌ها مناسب‌ترین می‌دانند، ذخیره کنند؛ به‌شرط آنکه درصورت درخواست مقام‌ها، بتوان آن را به فرمتی مشخص تبدیل کرد.

تنظیم‌کننده گزارش نهایی را براساس بازخوردهای دریافتی منتشر خواهد کرد و پیش‌نویس استانداردهای فنی را تا ۳۰ژوئن۲۰۲۴ به کمیسیون اروپا ارسال خواهد کرد. البته قبل‌از‌آن، بسته مشاوره سوم را نیز در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ منتشر می‌کند.

فرصت نهایی برای درخواست دعوای جمعی دراختیار سرمایه‌گذاران EMAX قرار گرفت

قاضی مسئول بر سر دعوای جمعی سرمایه‌گذاران EthereumMax به شاکیان برای اصلاح دادخواست خود در‌برابر افراد مشهوری که اتهام به تبلیغ این ارز منقرض‌شده را بر‌عهده دارند، فرصت نهایی داد.

مایکل فیتزجرالد، قاضی دادگاه ناحیه ایالات متحده، در حکمی که ۳اکتبر۲۰۲۳ (۱۱مهر۱۴۰۲) منتشر شد، برای سومین‌بار به سرمایه‌گذاران EMAX فرصت داد تا شکایت خود را اصلاح کنند؛ اما هشدار داد که این آخرین فرصت آنان است. شاکیان بارها در اصلاح نقص‌های شناسایی‌شده دادگاه ناموفق بوده‌اند و اکنون صراحتاً به آنان هشدار داده شده است که این آخرین فرصتشان برای اصلاح خواهد بود.

در این شکایت، آمده است که فلوید میودر، قهرمان بوکس، پل پیرس، ستاره حرفه‌ای بسکتبال، کیم کارداشیان، سلبریتی مشهور و دیگران EMAX را تبلیغ کرده‌اند. سال گذشته، پرونده این شکایت در دادگاه رد شد؛ اما ژوئن۲۰۲۳ و پس از اینکه قاضی از رد ادعاهای «رقابت ناعادلانه» شاکی علیه افراد مشهور امتناع کرد، مجدداً به‌جریان افتاد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا