آموزشمتوسطمقاله

نهنگ‌ ارزهای دیجیتال : ثروتمندترین هودلرهای آلت‌کوین و بیت‌کوین

فناوری بلاک چین، فرصت‌های خوبی برای تجزیه و تحلیل ارزی در بازار خرید ارز دیجیتال فراهم می‌کند، مواردی که در امور مالی سنتی وجود ندارد. ابزارهای مدرن تجزیه و تحلیل‌های زنجیره‌ای به ما این امکان را می‌دهند تا تعادل واقعی قدرت بین نهنگ‌ ارزهای دیجیتال و فعالان کوچک بازار خرید ارز دیجیتال را دریابیم. همچنین کشف چگونگی تغییر توزیع دارایی در بین دارندگان ارزهای بزرگ در مقابل تغییرات قیمت بازار خرید ارز دیجیتال و فروش آن قابل توجه است.

نهنگ‌ های ارزهای دیجیتال چه کسانی هستند؟

نهنگ‌ های ارزهای دیجیتال چه کسانی هستند؟

بزرگ‌ترین نهنگ‌ ارزهای دیجیتال، خالق بیت کوین Satoshi Nakamoto است که گویا صاحب 1 میلیون سکه است که تقریبا 6٪ از ارز رمزنگاری شده فعلی است که این ادعا هنوز مدرک رسمی ندارد.

سازمان‌هایی وجود دارند که مقدار زیادی ارز دیجیتال، موسسات مالی مختلف و صندوق‌های تأمین مالی دارند، به‌عنوان مثال Pantera Capital یا Bitcoin Investments Trust. آن‌ها از طریق بسترهای معاملاتی مستقیماً در بازار ارزهای رمزپایه و بازار خرید ارز دیجیتال شرکت نمی‌کنند، چنین صرافی‌هایی فقط برای سرمایه‌گذاران خرده فروشی مناسب است.

روش‌های مختلفی وجود دارد که نهنگ‌ها بتوانند بازار فروش و خرید ارز دیجیتال را کنترل کنند. یک تاکتیک، چرخه تکرار است: یک شخص شروع به فروش مقدار زیادی ارز دیجیتال با قیمت کمتر از بازار خرید ارز دیجیتال یا فروش آن می‌کند. این باعث ترس می‌شود، قیمت به شدت افت می‌کند، پس از آن، آغاز کننده ارز را با مطلوب‌ترین نرخ خریداری می‌کند و در نتیجه بازار سیاه باقی می‌ماند، سپس این چرخه ممکن است تکرار شود.

این تنها یکی از راه‌های تأثیرگذاری بر بازار خرید ارز دیجیتال است. در مورد چگونگی فغالیت نهنگ‌ها برای کنترل جهان رمزنگاری‌ها، نظرات و فرضیات زیادی وجود دارد.

توزیع ارز رمزنگاری شده نهنگ‌ های ارزهای دیجیتال

در حال حاضر وضعیت توزیع ثروت در بین ارزهای محبوب چگونه است؟

توزیع Bitcoin (BTC)

توزیع Bitcoin (BTC)

در آغاز، بیت کوین در بین افراد مختلفی متمرکز بود، اما با گذشت زمان، در میلیون‌ها آدرس پراکنده شد. سهم بیت کوین در آدرس‌های بزرگ (با مانده حداقل 1/1 از کل عرضه) در فوریه 2011 به 33٪ رسید.

در فوریه 2020، فقط 11٪ از کل تأمین در چنین آدرس‌هایی ذخیره شده بود. در همان زمان، درصد پیشنهادهایی که توسط آدرس‌های کوچک با موجودی 1/10 میلیون یا کمتر برگزار می‌شود از سال 2011 به طور مداوم در حال رشد است.

سهم عرضه در آدرس‌های بزرگ قبل از افزایش قابل توجه قیمت -از اواخر سال 2011 تا اوایل سال 2013- کاهش یافته است. روند مشابهی در دسامبر 2018 اتفاق افتاد، که احتمالاً ناشی از توزیع مجدد بودجه در کیف پول‌های سرد Coinbase بود.

توزیع اتریوم (ETH)

توزیع اتریوم (ETH)

برخلاف بیت کوین، توزیع اولیه Ethereum (ETH) از طریق انبوه مردم اتفاق افتاد. در ابتدا، عرضه ETH به شدت روی کیف پول‌های بزرگ متمرکز بود، اما با گذشت زمان توزیع یکنواخت شد.

درصد عرضه در آدرس‌های بزرگ (حداقل 1/1000 از کل عرضه) در جولای 2016 به حدود 60٪ رسید. وقتی یک حباب ICO از اواخر سال 2017 تا 2018 منفجر شد، حجم نگهداری شده توسط این آدرس‌ها به طور قابل توجهی کاهش یافت. در سال 2020، حدود 40٪ از کل ETH در چنین آدرس‌هایی ذخیره شده است. سهم ارزها در آدرس‌های نسبتاً کوچک (از 1 / 100،000 از کل عرضه یا کمتر) از سال 2016 به طور مداوم در حال رشد است.

توزیع Litecoin (LTC)

توزیع Litecoin (LTC)

در سال 2013، Litecoin با کاهش قابل توجهی در تعداد ارزهایی که آدرس‌های بزرگ در دست داشتند (حداقل 1/100000 از کل عرضه) مواجه بود. این دقیقاً قبل از افزایش قیمت در دسامبر 2013، طی سال 2017 و قبل از اوج گرفتن در ژانویه 2018 اتفاق افتاده است.

توزیع Bitcoin Cash (BCH) و Bitcoin SV (BSV)

در طول یک هارد فورک، چنین شبکه‌هایی توزیع پیشنهادات از بیت کوین را به ارث می‌برند. به همین دلیل است که فورک‌ها در ابتدا به نظر می‌رسد نسبتاً یکنواخت توزیع شده باشند. با این وجود، برخلاف بیت کوین، پیشنهاد Bitcoin Cash (BCH) با گذشت زمان بیشتر به سمت آدرس‌های بزرگ متمرکز شده است.

هنگامی که بیت کوین کش در آگوست 2017 از شبکه بیت کوین جدا شد، تقریبا 14٪ از پیشنهادات آن در آدرس‌های بزرگ بود. حداقل 1/100000 از کل ارزها در هر یک از آن‌ها ذخیره شده بود. در فوریه سال 2020، بیش از 29٪ BCH ها در آدرس‌های بزرگ واقع شده بودند.

اگر کاهش قابل توجه در فوریه 2019 و افزایش ناگهانی در ژوئن 2019 را در نظر نگیرید، سهم Bitcoin SV (BSV) در آدرس‌هایی با حداقل مانده 1 / 100،000 تقریباً بدون تغییر باقی مانده است.

در سال 2018، هنگامی که BSV ظاهر شد، حدود 26٪ از کل عرضه ارز جدید در آدرس‌های مربوطه ظاهر شد. در فوریه سال 2020، این رقم در حدود 24 درصد بود.

توزیع Ripple (XRP) و Stellar (XLM)

Ripple (XRP) و Stellar (XLM) شبکه‌هایی هستند که مبتنی بر سیستمی از حساب‌ها هستند و در پشت آن‌ها سازمان‌های رسمی وجود دارند که قسمت قابل توجهی از پیشنهاد را کنترل می‌کنند. حدود 85٪ از کل توکن‌های XRP در آدرس‌هایی با مانده حداقل 1 / 100،000 قرار دارد.

توزیع Ripple (XRP) و Stellar (XLM)

تقریباً 95٪ از XLM در آدرس‌هایی با مانده حداقل 1 / 100،000 از کل عرضه‌ها ذخیره می‌شود. این بیشتر به این دلیل است که بنیاد توسعه ستاره ای (SDF) بیش از نیمی از کل ارزها (29.4 میلیارد XLM) را در اختیار دارد.

جمع‌بندی نهنگ‌ های ارزهای دیجیتال

تبلیغات معاملات خرید ارز دیجیتال یا فروش آن در بلاک چین بیت کوین به شما این امکان را می‌دهد تا بزرگ‌ترین کیف پول‌ها را کنترل کنید. برای بسیاری از سرمایه‌گذاران، اقدامات نهنگ‌ها سیگنال خرید ارز دیجیتال یا فروش است. در دو ماه اول از ابتدای سال 2019، آن‌ها دارایی‌های ارز رمزنگاری شده را 576 میلیون دلار افزایش داده‌اند، اگرچه قبل از آن چندین سال غیرفعال بوده‌اند.

هرچه صنعت بلاک چین توسعه یابد، بزرگ‌تر و شفاف‌تر است، فضای کمتری برای دستکاری‌ها و نظریه‌های مختلف باقی خواهد ماند. فقط در مدت 10 سال، صنعت گام بزرگی در توسعه خود برداشته است، بنابراین آینده ارزهای رمزنگاری شده و بازار خرید ارز دیجیتال آشکارتر می‌شود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا