مقاله

مهم‌ترین تغییر و تحولات استیبل کوین ها در سال جدید میلادی (فوریه‌۲۰۲۴)

استیبل کوین ها به‌عنوان یکی از طبقات دارایی مهم‌ و پرکاربرد در بازار رمزارزها شناخته می‌شوند. بیشترین حجم معاملات روزانه در بازار کریپتوکارنسی معمولاً متعلق به استیبل کوین‌هاست. تغییر و تحولات این طبقه از دارایی‌ها خیلی زود روی روند سایر رمزارزها در بازار اثر می‌گذارد. در این مطلب از بلاگ تترلند، قصد داریم به مهم‌ترین نکات مرتبط با وضعیت استیبل کوین‌ها در فوریه۲۰۲۴ بررسی کنیم. 

برترین استیبل کوین‌ها براساس مارکت کپ

برترین استیبل کوین‌ها براساس مارکت کپ 

همان‌طور‌که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، تتر در‌مقایسه‌با سایر استیبل کوین ها با فاصله بسیار زیاد از‌نظر مارکت‌کپ در جایگاه نخست قرار دارد. یو‌اس‌دی کوین نیز در فوریه با عرضه ۲/۱میلیارد توکن جدید، کمی فاصله خود را با تتر کاهش داد؛ هر‌چند هنوز راه طولانی تا نزدیک‌شدن به تتر دارد. 

بیشترین حجم معاملات استیبل کوین 

بیشترین حجم معاملات استیبل کوین 

به‌نقل از کوین‌پدیا، ازنظر حجم معاملات روزانه نیز، برتری کامل با تتر است. ارزش بازار تتر در‌مقایسه‌با یو‌اس‌دی کوین کمتر از ۴ برابر بیشتر است. بااین‌حال، همان‌طور‌که شاهد هستید، میانگین معاملات روزانه تتر در فوریه۲۰۲۴ حدود ۱۰ برابر یو‌اس‌دی کوین است. این موضوع به‌وضوح نشان می‌دهد که تقاضا برای تتر در سطح دنیا بیشتر از یو‌‌اس‌دی کوین است. 

سهم بلاک‌چین‌ها از عرضه استیبل کوین‌ها

سهم بلاک‌چین‌ها از عرضه استیبل کوین‌ها 

بیشترین عرضه استیبل کوین تاکنون در بستر بلاک‌چین اتریوم صورت گرفته است. پس‌ازآن، ترون در جایگاه دوم قرار گرفته است. همان‌طور‌که مشاهده می‌کنید، فاصله اتریوم و ترون درمقایسه‌با سایر شبکه‌های بلاک‌چین بسیار بیشتر است. امنیت زیاد مهم‌ترین دلیل انتخاب این دو شبکه برای عرضه استیبل کوین‌هاست. 

بد نیست در اینجا نیم‌نگاهی به وضعیت عرضه استیبل کوین تتر در شبکه‌های مختلف بیندازیم: 

 1. ترون: ۵۰/۷۲درصد 
 2. اتریوم: ۴۰/۲۸درصد 
 3. بایننس اسمارت چین: ۳/۶۶درصد 
 4. آربیتروم: ۱/۷۶درصد 
 5. سولانا: ۰/۸درصد 
 6. سایر شبکه‌ها: ۲/۷۸درصد 

این در حالی است که یو‌اس‌دی کوین بیشتر در بستر اتریوم عرضه شده است. وضعیت توزیع این استیبل کوین در بلاک‌چین‌های مختلف نیز بدین‌شرح است: 

 1. اتریوم: ۸۲/۱۶درصد 
 2. سولانا: ۵/۲۵درصد 
 3. پالیگان: ۱/۹۷درصد 
 4. بایننس اسمارت چین: ۱/۶۴درصد 
 5. آربیتروم: ۱/۴۱درصد
 6. سایر شبکه‌ها: ۷/۵۷درصد 

محبوب‌ترین جفت ارزهای معاملاتی مبتنی بر استیبل کوین‌ها 

محبوب‌ترین جفت ارزهای معاملاتی مبتنی بر استیبل کوین‌ها 

دو صرافی بایننس و OKX در فوریه۲۰۲۴ بیشترین ترافیک ورودی در بین صرافی‌های متمرکز را داشتند. در جدول بالا، حجم معاملات جفت‌ارزهای محبوب این دو صرافی در یک ماه گذشته را مشاهده می‌کنید. سه استیبل کوین تتر و یو‌اس‌دی کوین و فرست دیجیتال یو‌اس‌دی بیشترین سهم را در جفت‌ارزهای معاملاتی این صرافی‌ها دارند. 

در بین صرافی‌های غیرمتمرکز نیز، بیشترین حجم معاملات مربوط به دو پلتفرم یونی‌سواپ و ژوپیتر بود. استیبل کوین یو‌اس‌دی کوین در صرافی ژوپیتر که مبتنی‌بر بلاک‌چین سولانا است، محبوبیت بیشتری دارد. در یونی‌سواپ نیز هر دو رمزارز تتر و یو‌اس‌دی کوین تقریباً به‌صورت مشابه در کانون توجه تریدرها قرار دارند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
coinpedia

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا