اخبار

با افزایش ارزش بازار تتر فاصله این رمزارز با دومین استیبل‌کوین بازار به ۷۱ میلیارد دلار رسید

تتر، بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار کریپتوکارنسی، در ماه‌های اخیر همواره در مسیر رشد و توسعه قرار داشته است. هفته گذشته با عرضه ۳میلیارد توکن جدید USDT در بازار، مارکت‌کپ این استیبل کوین از مرز ۱۰۰میلیارد دلار فراتر رفت. این اتفاق نقطه عطف تاریخی برای تتر به‌شمار می‌رود.

با ثبت رکورد جدید تتر، فاصله آن با استیبل کوین بعدی، یعنی یواس‌دی کوین (USDC)، بیشتر شد؛ به‌طوری‌که بیش از ۷۱میلیارد دلار بین مارکت‌کپ این دو استیبل‌کوین فاصله افتاده است. این در حالی است که یو‌اس‌دی کوین نیز در سال ۲۰۲۴ افزایش ارزش بازار را تجربه کرده است. 

به‌گزارش کوین‌تلگراف، در‌حال‌حاضر، ارزش بازار تتر کمی بیشتر از غول تجاری الکترونیک، شاپیفای (Shopify)، قرار دارد. جالب است بدانید که براساس داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ، شرکت تتر حدود ۳میلیارد توکن USDT را ضرب کرده و آماده عرضه آن‌ها در بازار است. 

در یک ماه گذشته هم‌زمان با افزایش درخورتوجه قیمت بیت کوین و اتریوم، ارزش بازار کل کریپتوکارنسی از مرز ۲۵۰۰میلیارد دلار فراتر رفته است. ۴مارس۲۰۲۴ (۱۴اسفند۱۴۰۲) بیت کوین برای اولین‌بار بعد از سال ۲۰۲۱ از مرز ۶۸,۵۰۰ دلار عبور کرد. بدین‌ترتیب با تکرار سقف تاریخی خود کمتر از ۱,۰۰۰ دلار فاصله دارد. گفتنی است که در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمت ۶۶,۱۷۰ دلار معامله می‌شود.

پیش‌بینی وضعیت تتر در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴

در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، شرکت تتر سود خالص ۲/۸۵میلیارد‌دلاری را ثبت کرد. به‌نظر می‌رسد در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۴ به‌دلیل افزایش درخورتوجه قیمت بیت کوین، شاهد افزایش سود این شرکت هم باشیم. در سال ۲۰۲۲، تتر وعده داد که وام‌دهی از محل ذخایر خود را تا پایان سال ۲۰۲۳ متوقف کند. این اتفاق تا‌به‌امروز رخ نداده است. 

از بین بیش از ۱۰۰میلیارد توکن Tether صادر‌شده، افزون‌بر ۵۰درصد مربوط به بلاک‌چین ترون هستند. بیشتر این توکن‌ها نیز در کشورهای آسیایی معامله می‌شوند. جالب است بدانید که حجم معاملات تتر در شبانه‌روز منتهی به ۵مارس۲۰۲۴ (۱۵اسفند۱۴۰۲) از مرز ۱۴۲میلیارد دلار عبور کرده است.

این یعنی حجم معاملات تتر در‌مقایسه‌با ارزش بازار این توکن بیشتر شده است. این موضوع عطش شدید حاکم بر بازار کریپتو برای معامله را نشان می‌دهد. شاخص ترس و طمع در ۵مارس۲۰۲۴ به محدوده ۹۰ رسیده که نشان‌دهنده طمع شدید حاکم بر بازار کریپتو است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا