اخبار

پیش‌گرفتن حجم تراکنش‌های استیبل‌کوین‌های تتر و USDC و دای از شبکه پرداخت ویزا

وب‌سایت تحلیل درون‌زنجیره‌ای نانسن (Nansen) در گزارش اخیر خود حجم تراکنش استیبل‌کوین‌های تتر و یو‌اس‌دی‌کوین و دای را با شبکه پرداخت ویزا مقایسه کرده است. نتیجه این گزارش نشان می‌دهد که حجم تراکنش‌های این سه استیبل‌کوین در ۳۰ روز گذشته درمقایسه‌با میانگین ماهانه تراکنش‌های ویزا بیشتر شده است. 

theblock می‌نویسد بر این اساس، حجم تراکنش‌های پردازش‌شده سه استیبل کوین USDT و USDC و DAI در یک ماه گذشته بیش از ۱,۳۷۰میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که براساس گزارش سالانه شرکت ویزا، میانگین تراکنش‌های پردازش‌شده آن در سال ۲۰۲۳ برابر با ۱,۲۳۰میلیارد دلار بوده است. مجموع تراکنش‌های پردازش‌شده این شرکت در سال ۲۰۲۳ نیز برابر با ۱۴,۸۰۰میلیارد دلار بود.

براساس داده‌های نانسن، شرکت تتر به‌تنهایی معادل مسترکارت (دومین ارائه‌دهنده خدمات پرداخت آنلاین در جهان) مبادلات مالی را در ماه پردازش می‌کند. مسترکارت در سال ۲۰۲۳ حدود ۹,۰۰۰میلیارد دلار تراکنش را پردازش کرد. بنابراین، هر ماه حدود ۷۵۰میلیارد دلار نقل‌و‌انتقالات مالی این شرکت بود. سومین پردازنده بزرگ تراکنش‌های آنلاین، یعنی پی‌پال، نیز به‌طور میانگین حدود ۱۲۵میلیارد دلار در ماه تراکنش را مدیریت کرد. 

این آمار و ارقام نشان‌دهنده این است که استیبل‌کوین‌ها در آینده نزدیک می‌توانند پا جای پای بسیاری از ارزهای فیات در مبادلات بین‌المللی بگذارند. ناگفته نماند که در آینده نزدیک، رمزارزهای رسمی بانک‌های مرکزی (CBDC) نیز فراگیر خواهند شد. این ارزها نیز تهدید جدی برای ماهیت استیبل‌کوین‌ها به‌شمار می‌روند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا