آموزشمبتدی

نسل اول ارزهای پایدار

تتر (USDT)؛ نسل اول ارزهای پایدار (stable coin) 


نسل اول ارزهای پایدار (stable coin) که تتر (USDT) بود با هدف ارائه یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک ‌چین بدون نوسان قیمت ایجاد شد (وایت پیپر تتر بطور رسمی در سال 2014 منتشر شد).

تتر به عنوان یک ارز دیجیتال پایدار، با پشتوانه واحد پولی دلار آمریکا ایجاد شد. درحالی که سایر ارزهای پایدار از جمله Bit USD و Nu Bits وابسته به یک الگوریتم بودند. ارزهای پایدار از یک روش بدون نیاز به پشتوانه فیات برای ثابت نگه داشتن قیمت خود استفاده می‌کردند.

ارز پایدار چیست؟

نسل دوم ارزهای پایدار، از جمله USD Coin، True USD و Dai با هدف افزایش شفافیت در مدل کاری نسبت به ارزهای پایدار نسل اول ایجاد شدند.

این افزایش شفافیت شامل انتشار مسائل حسابرسی مربوط به ارزهای دیجیتال باثباتی که توسط یک حساب بانکی پشتیبانی می‌شوند بود. همچنین یک روال پشتوانه‌ای واضح ‌تر برای ارز پایدار بدون پشتوانه‌ای که پشتوانه آنها دلار و حساب بانکی نیست، مانند Dai، شد.

با توجه به آنچه تاکنون گفته شد، به نظر می‌رسد، JPM Coin به عنوان پیشرو نسل سوم ارزهای پایدار باشد. در عین اینکه بخش خاصی از بازار، یعنی موسسات مالی را هدف گرفته است.

تترلند - ارز پایدار تتر
ارز پایدار تتر و تترلند

چنین ارزهایی به یک بلاک‌چین خصوصی وابسته هستند. آن‌ها برای اهداف خاصی از جمله بهبود زمان پرداخت و فرآیندهای پرداخت درون موسسات مالی، ایجاد شده‌اند.

بر اساس اطلاعات اخیری که توسط جی‌پی‌مورگان ارائه شده است، JPM Coin ممکن است یک رقیب اساسی برای ریپل باشد. ریپلی که با بسیاری از موسسه برای بلاک‌چین خود که به عنوان یک جایگزین برای سوئیفت به حساب می‌آیند، همکاری می‌کند.

فروش تتر

بری خرید تتر یا هر ارز دیجیتالی دیگر می توانید به تترلند که بزرگترین و تخصصی ترین پلتفرم تبادل رمزارز تتر است مراجعه نمایید. تترلند، جهت افزایش آگاهی کاربران عزیز، اطلاعات به روز دنیای رمزارزها را در بلاگ خود قرار می‌دهد. این اطلاعات سبب میشود تا با آگاهی کامل اقدام به خرید نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا