آموزشمبتدی

یافتن کلید خصوصی

 یافتن کلیدهای خصوصی (Private Key) از روی عبارات بازیابی (Recovery Seeds)

امروزه بیشتر کیف پول ها شامل کیف‌پول‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری برای بازیابی رمزارزهایتان به شما تعدادی کلمه (معمولا ۱۲ ، ۱۸ یا ۲۴ کلمه) به عنوان عبارات بازیابی می‌دهند. در هنگام ساخت کیف پول باید آنها را در کاغذ یادداشت و در مکانی امن نگهداری کنید. اما برای انتقال رمزارزهایتان به یک کیف پول دیگر؛ نیاز به کلید خصوصی (Private Key) آن ها دارید.

در بعضی از کیف پول‌ها این امکان وجود دارد که از داخل کیف پول کلید خصوصی نظیر هرکدام از آدرس هایتان را پیدا کنید. همچنین امکان این را دارید که از آن برای انتقال ارز موجود در آن استفاده کنید.

فرض کنید به هر دلیلی دیگر به کیف پول خود دسترسی ندارید. یا اصلاً کیف پول شما قابلیت نشان دادن کلیدهای خصوصی را ندارد. تنها چیزی که در اختیار دارید عبارات بازیابی هستند. اگر قصد داشته باشید رمزارزهایتان را به کیف پول دیگری منتقل کنید. چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟

خرید تتر

در کیف پول‌های HD با استفاده از عبارات بازیابی می توان کلید های خصوصی نظیر آدرس های تولید شده با آن Seed را استخراج کرد. در واقع تمام آدرس هایی که کیف پول شما می سازد و کلیدهای خصوصی نظیر آن ها تماماً از روی همان کلمه بازیابی ساخته می شود. پس از روی Seed می توان آدرس ها و کلیدهای خصوصی را به دست آورد. ولی عکس این عمل امکان پذیر نیست.

در هفته بعد با آموزش انجام این فرایند با ما همراه باشید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا