آموزشامنیتمتوسط

حفظ امنیت اطلاعات با فن‌آوری بلاک چین

همه ما اخبار رسانه‌ها درباره هک گسترده اطلاعات که منجر به افشا و به خطر افتادن حریم خصوصی و امنیت افراد شده است را شنیده‌ایم. این اتفاقات بیانگر آسیب‌پذیری ذخیره‌سازی متمرکز اطلاعات نسبت به سرقت و حملات دیجیتال است. موردی از آسیب پذیری که فناوری بلاکچین برای آن راه حل ارائه داده است.

فن‌آوری بلاکچین

دلیل این موضوع مشخص است: تمام اطلاعات در یک مکان ذخیره می‌شوند. راهکارهای رایج ذخیره‌سازی گسترده اطلاعات معمولا هر بخش اطلاعات را در یک یا دو سرور ذخیره می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که اطلاعات در مقابل هکرهایی که می‌توانند هم‌زمان با حمله به این یک یا دو سرور به تمام محتواها و اطلاعات دسترسی پیدا کنند آسیب‌پذیر شوند. اما فن‌آوری بلاکچین برای تامین امنیت اطلاعات، راهکاری ارائه داده است.

فروش تتر

در مقابل، فن‌آوری بلاکچین با پخش اطلاعات در سراسر شبکه بزرگی از نودها، ذخیره‌سازی غیرمتمرکز اطلاعات را امکان‌پذیر می‌سازد. بنابراین با حمله به یک یا دو سرور، سرقت اطلاعات غیرممکن می‌شود. هکر باید کل شبکه نودها را هک کند. که عملی و امکان‌پذیر نبودن این موضوع باعث می‌شود ذخیره‌سازی اطلاعات در بلاکچین امنیت بسیار بالاتری در مقایسه با گزینه‌های کنونی داشته باشد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا