اخبار

ارزش بازار رمزارزها با عبور قیمت بیت کوین از ۵۸هزار دلار، به ۲تریلیون دلار رسید

افزایش قیمت اخیر بازار رمزارزها در پی خوش‌بینی کلی بازار و ورود مداوم سرمایه به صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت کوین (ETF) اتفاق افتاده است. بیت‌کوین، بزرگ‌ترین رمزارز بازار، به بیشترین قیمت چند‌ساله اخیر خود، یعنی ۵۷هزار و ۵۱۳ دلار رسید.

نمودار ارزش کلی بازار رمزارزها در ۶ ماه گذشته

نمودار ارزش کلی بازار رمزارزها در ۶ ماه گذشته

قیمت اتریوم دیگر رمزارز شناخته‌شده نیز با ۷درصد افزایش، به ۳‌هزار و ۲۷۰ دلار رسید. سایر رمزارزهای مطرح مثل سولانا، ریپل، کاردانو و آوالانچ نیز شاهد افزایش قیمت بودند. دوج‌کوین، دهمین رمزارز برتر، با ۱۵‌درصد افزایش به ۰/۰۹۷۷۹ دلار رسید.

در‌مجموع، ارزش کل بازار رمزارزها با ۷/۷درصد افزایش به ۲/۱۴ تریلیون دلار رسید که بیشترین میزان در ۲۲ ماه گذشته است. با این حساب ارزش بازار رمزارزها درحال‌حاضر ۳۳میلیارد دلار از ارزش آمازون و ۴۲میلیارد دلار از ارزش شرکت مادر گوگل، یعنی آلفابت، بزرگ‌تر است. گفتنی‌ است که بازار رمزارزها در چند ماه گذشته بیش از دو برابر شده است.

ارزش کل بازار رمزارزها فقط در چند ماه، بیش از دو برابر شده است

به‌گزارش کوین‌تلگراف، سرمایه‌گذاران بازار رمزارز با بازگشت ارزش کل بازار به ۲‌تریلیون دلار، بسیار خوش‌بین هستند. برخی نیز مانند وب‌سایت تحلیلی The Kobeissi Letter از مخاطبان خود پرسیده‌اند که «آیا رکوردهای قیمتی جدیدی برای بیت‌کوین در راه است؟»

آیا رکوردهای قیمتی جدیدی برای بیت‌کوین در راه است؟

برخی کارشناسان نیز با اشاره به اینکه ارزش کل بازار رمزارزها از کمترین حد خود در ۱۱‌سپتامبر‌۲۰۲۳ (حدود ۹۷۸میلیارد دلار) بیش از دو برابر شده است، ابراز امیدواری کرده‌اند.

به‌گفته تحلیلگر مستقل رمزارز Crypto Damus، ارزش کل بازار رمزارزها به ۲/۰۶تریلیون دلار رسیده است. وی افزود که این رقم به سطح مقاومت مهمی نزدیک می‌شود. او با به‌اشتراک‌گذاشتن نمودار زیر با مخاطبان خود در شبکه اجتماعی ایکس، از آنان پرسید که «با نزدیک‌شدن به رکورد ۳تریلیون دلار، چه قیمت‌های جدیدی در انتظار ماست؟»

با نزدیک‌شدن به رکورد ۳تریلیون دلار، چه قیمت‌های جدیدی در انتظار ماست؟

احساسات مثبت به بازار برمی‌گردد

۲۷فوریه۲۰۲۴ (۸اسفند۱۴۰۲)، شاخص ترس و طمع عدد ۷۹ را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده «طمع شدید» در بازار است. این شاخص آخرین‌بار در نوامبر‌۲۰۲۱ زمانی‌که قیمت بیت کوین به بیشترین حد خود، یعنی ۶۹‌هزار دلار رسید، در محدوده «طمع شدید» قرار داشت. تحلیلگران هشدار می‌دهند که وقتی طمع در بازار به اوج خود می‌رسد، احتمال اصلاح قیمت وجود دارد.

شاخص ترس و طمع بازار رمزارز

شاخص ترس و طمع بازار رمزارز

رالی صعودی بازار رمزارز در پی ورود سرمایه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارزها

افزایش قیمت در بازار رمزارزها به رهبری بیت‌کوین و به‌دنبال تقاضای شدید برای صندوق‌های قابل‌معامله در بورس این رمزارز (ETF) رخ داده است. در‌عین‌حال، جریان خروج سرمایه از Grayscale Bitcoin Trust (به‌اختصار GBTC) به کمترین حد خود، یعنی ۲۲‌میلیون دلار، رسیده است.

طبق گزارش CoinShares، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مرتبط با BTC در هفته گذشته ۹۹‌درصد از کل جریان ورودی سرمایه به صندوق‌های رمزارز را ازآنِ خود کرده‌اند.

جدول جریان سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارزها

جدول جریان سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارزها

در این مدت، بیت‌کوین ورود سرمایه ۵۶۹/۵میلیون‌دلاری را تجربه کرده است که مجموع دارایی‌های تحت‌مدیریت جهانی را به ۶۷/۵میلیارد دلار رسانده است.

به‌گفته HODL15Capital، صندوق‌‌های ETF بیت کوین نیز در حال افزایش قیمت هستند و صندوق iShares Bitcoin ETF BlackRock در بین  ۳۴۰۰ صندوق ETF در رتبه پنجم قرار دارد و از ETF برتر Vanguard Group پیشی گرفته است.

جدول ETFهای برتر جهان

جدول ETFهای برتر جهان


بازار رمزارزها پس از گذراندن دوره‌ای نزولی، دوباره رونق گرفته است. افزایش قیمت بیت‌کوین و سایر رمزارزها، به‌همراه تقاضای شدید برای صندوق‌های ETF بیت‌کوین، نشان‌دهنده خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به آینده این بازار است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا