اخبار

شرکت تتر ۲میلیارد USDT جدید در ۱۰ روز اخیر ضرب کرده است

در ماه‌های اخیر، شرکت تتر با تقاضای زیادی برای خرید استیبل کوین تتر (USDT) روبه‌رو بوده است. این روند از ابتدای سال ۲۰۲۳ آغاز شد و از ماه اکتبر به اوج خود رسید. بر این اساس، رکورد عرضه استیبل کوین تتر با رسیدن به سقف تاریخی ارزش بازار خود در محدوده ۹۳میلیارد دلار در ابتدای ژانویه۲۰۲۴ موضوع مهمی است که توجهات زیادی را به‌ خود جلب کرده است.

نکته مهم ماجرا آن است که افزایش تقاضا برای تتر در شرایطی رخ داده که قیمت رمزارزهای بزرگ مانند بیت کوین و اتریوم هم در یک سال اخیر کاملاً صعودی بوده است. این یعنی رشد تقاضا برای خرید تتر به‌معنی ورود سرمایه تازه به بازار کریپتوکارنسی در یک سال اخیر بوده است.

در ۱۰ روز گذشته، شرکت تتر ۲میلیارد توکن جدید ضرب کرده است. پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، از این اتفاق به‌عنوان اقدام پیش‌دستانه برای پاسخ به تقاضای احتمالی بازار در سال 2024 یاد کرده است. این امر حاکی از آن است که مدیران شرکت تتر روی ورود موج جدید سرمایه به بازار کریپتو پس از تأیید ETF بیت کوین در ماه ژانویه حساب کرده‌اند.

به‌نوشته بین‌کریپتو، ازنظر تاریخی نیز، نوعی همبستگی بین افزایش عرضه تتر با رشد قیمت بیت کوین وجود به‌چشم می‌خورد. این موضوع باعث شده است تا این روزها تحلیلگران زیادی وضعیت عرضه و تقاضای استیبل کوین تتر در بازار کریپتوکارنسی را به‌صورت لحظه‌ای رصد کنند. در چنین شرایطی، این سؤال مهم مطرح می‌شود که آیا در روزهای پیش رو باید منتظر نوسان قیمت بیت کوین باشیم؟

پیش‌بینی تحلیلگران از قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ ۲۰۲۴

تون ویس، یکی از تحلیلگران برجسته کریپتوکارنسی، نوسان قیمت بیت کوین بین ۴۰هزار تا ۴۵هزار دلار را نشانه تثبیت قیمت این رمزارز برای آغاز حرکتی بزرگ می داند. او معتقد است که الگوی مثلث صعودی در نمودار قیمت بیت کوین شکل گرفته است. این الگوی کلاسیک در تحلیل تکنیکال به‌عنوان سیگنال صعودی در نظر گرفته می‌شود.

تون ویس معتقد است که درصورت تأیید احتمالی ETF بیت کوین در مدت‌زمان کوتاهی باید منتظر رسیدن قیمت بیت کوین به کانال ۴۹هزار دلار باشیم. در‌این‌بین، تحلیلگران دیگری نیز هدف قیمت ۴۸هزار دلار را در مقطع فعلی برای بیت کوین تا قبل از وقوع هاوینگ سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی کرده‌اند.

در‌عین‌حال، برخی دیگر از تحلیلگران معتقدند که احتمال بازگشت بیت‌کوین به سطح ۳۴هزار دلار پس از فروکش‌کردن هیجان‌های مربوط به عرضه ETF بیت کوین وجود دارد. به‌هر‌حال، ضرب ۲میلیارد USDT جدید در ۱۰ روز اتفاقی کم‌نظیر و مهم در تاریخ فعالیت شرکت تتر است. به‌نظر می‌رسد این اتفاق ناشی از انتظار شرکت برای تحولات بزرگ در روزهای پیش رو باشد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا