آموزشمقاله

سوان بیت کوین (Swan Bitcoin) چیست؟

سوان بیت کوین (Swan Bitcoin) راهکاری برای ایجاد حساب پس‌انداز مبتنی‌بر بیت کوین برپایه خریدهای متوالی و خودکار این رمزارز است. در این مقاله از بلاگ تترلند، می‌خواهیم با این راهکار سرمایه‌گذاری درازمدت آشنا شویم و از نحوه عملکرد آن بگوییم؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

راهکار سوان بیت کوین چیست؟

وقتی فردی می‌خواهد بیت کوین بخرد، معمولاً در گام نخست، سراغ صرافی‌های رمزارزی می‌رود. این‌ نوع از صرافی‌ها هم یکی‌دو تا نیستند و انتخاب از میان آن‌ها کار آسانی نیست. علاوه‌براین، بیشتر این صرافی‌ها افزون‌بر بیت کوین، صدها رمزارز دیگر را برای دادوستد دراختیار کاربران می‌گذارند و به‌طور‌ویژه بر بیت کوین متمرکز نیستند.

همچنین، این مجموعه‌ها فقط فرایند خریدوفروش را برای معامله‌گران تسهیل می‌کنند و فاقد خدمات مشاوره‌ای تخصصی برای زمان‌بندی خرید یا فروش بیت کوین با‌توجه‌به عوامل خُرد و کلان اقتصادی هستند.

بنابراین در میان انبوهی از سکوهای مبادله رمزارزی، نیاز ویژه‌ای به برپایی پلتفرم تخصصی بیت‌کوین‌محور احساس می‌شد که در آن کاربران بتوانند علاوه‌بر خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاری در آن از خدمات مشاوره‌ای ویژه نیز برخوردار شوند.

Swan Bitcoin در پاسخ به این تقاضای بازار، به‌عنوان نخستین سکوی تک‌ارزی مبتنی‌بر بیت کوین شکل گرفت. این مجموعه به‌طور‌ویژه بر تسهیل مبادلات و پس‌انداز بیت کوین متمرکز است تا بتواند در درازمدت، میانگین ارزش سبد سرمایه‌گذاری مشتریان خود را افزایش دهد.


میانگین هزینه دلاری؛ محور عملکرد سوان

سوان برپایه روش «میانگین هزینه دلاری» یا DCA برای تشویق کاربران به ایجاد حساب پس‌انداز بیت کوینی استفاده می‌کند. این پلتفرم با اخذ کارمزد ناچیزی از کاربران به آن‌‌ها امکان می‌دهد تا به دو روش یک‌باره یا تدریجی و پیوسته، بیت کوین بخرند و روی آن سرمایه‌گذاری درازمدت کنند.

کاربران سوان برای فعالیت در این پلتفرم، باید حساب بانکی خود را به‌طورمستقیم به حساب شرکت «پرایم تراست» (Prime Trust) متصل کنند. این شرکت مجموعه‌ای فعال در حوزه ارائه خدمات امانی رمزارزی است که در قالب همکاری مشترک، مسئولیت نگه‌داری موجودی بیت کوینی کاربران سوان بیت کوین را بر‌عهده دارد.

پلتفرم سوان به کاربران اجازه می‌دهد تا فرایند برداشت پول از حساب بانکی خود و خرید بیت کوین را به‌طورخودکار و بدون نیاز به دخالت انسانی انجام دهند و حساب پس‌انداز بیت کوین برای خود باز کنند. در این پلتفرم، کاربران می‌توانند بسته به اولویت‌ها و ترجیحات خود، ارزش و طول دوره سپرده‌گذاری خود را انتخاب کنند و بر‌اساس آن بیت کوین بخرند.

نحوه عملکرد سوان چگونه است؟

کاری که سوان بیت کوین برای کاربران می‌کند، بسیار ساده است. این پلتفرم با تسهیل پرداخت و خرید مستمر بیت کوین و انتقال آن به کیف‌پول رمزارزی، بار مراجعه مکرر به صرافی‌ها را از دوش کاربران برمی‌دارد.

علاوه‌براین، کاربران می‌توانند بیت کوین‌های خود را به کیف‌پول خودامانی یا کیف‌پول متعلق به شرکت پرایم تراست منتقل کنند تا خاطرشان از بابت حفظ امنیت دارایی‌هایشان آسوده باشد.

سوان افزون‌بر خدمات‌دهی به مشتریان خرد، برنامه ویژه‌ای نیز برای مشتریان دانه‌درشت یا سازمانی دارد. این دسته از مشتریان می‌توانند از متخصصان سوان برای دریافت خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های مختلف ازجمله درج بیت‌کوین در ترازنامه‌ها و اسناد مالی شرکت‌های متبوع خود بهره ببرند.

جانمایی بیت کوین در سبد سرمایه‌گذاری، گزارش‌دهی دقیق و پیوسته و درج موجودی بیت کوین در حساب‌های مالی شرکت‌ها ازجمله خدمات Swan Bitcoin به اشخاص حقوقی و مشتریان سازمانی است.

افزون‌براین، کاربران سوان می‌توانند از قابلیت‌های دیگری همچون کیف‌پول‌های چندامضایی برای کنترل دسترسی به حساب‌های بیت کوینی خود استفاده کنند.

سوان چگونه باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود؟

مجموعه سوان قرار است فرایند افتتاح و نگه‌داری حساب پس‌انداز بیت کوینی را برای کاربران تسهیل کند. این پلتفرم به‌طورخودکار و براساس تنظیمات کاربر، یکب‌اره یا در فواصل زمانی معین، بیت کوین می‌خرد و به حساب او منتقل می‌کند.

کاربرانی که می‌خواهند حساب پس‌انداز بیت کوینی باز کنند؛ اما نمی‌خواهند هربار کارمزدهای گزافی را به صرافی‌ها بپردازند، می‌توانند سراغ سوان بروند.

سوان بیت‌کوین از روش میانگین هزینه دلاری برای کاهش میانگین هزینه خرید بیت کوین استفاده می‌کند. ارزش پیشنهادی این پلتفرم، تمرکز ویژه بر بیت کوین و ارائه خدمات مشاوره‌ای تخصصی به کسانی است که درمقایسه‌با آینده رمزارز شماره‌یک بازار خوش‌بین هستند.

سوان به‌دلیل ماهیت تک‌ارزی خود و تمرکز ویژه بر بیت کوین، توانسته است بخش عمده‌ای از هزینه‌های سربار خود را بکاهد. این مجموعه در‌مقایسه‌با دیگر همتایان چندارزی خود کارمزدهای کمتری از کاربرانش دریافت کند.

پلتفرم‌های چندارزی باید برای نگه‌داری سخت‌افزارهای ویژه و پهنای باند وسیع و نیروی کار پرتعداد، هزینه‌های گزافی را صرف کنند. این در حالی است که سوان به‌دلیل تک‌ارزی‌بودن، تمامی این هزینه‌ها را حذف می‌کند و با اخذ کارمزدهای بسیار کمتری می‌تواند به مشتریان خود خدمات‌رسانی کند.

جمع‌بندی

در سوان، موجودی بیت کوینی کاربر در کنترل کامل او یا مجموعه حضانتی معتبری است؛ در‌حالی‌که در صرافی‌ها این‌گونه نیست. بنابراین، می‌توان گفت که انتخاب سوان برای نگه‌داری بلندمدت بیت‌کوین و ایجاد حساب پس‌انداز رمزارزی، علاوه‌بر مقرون‌به‌صرفه‌بودن، امن‌تر است.

حضور مجموعه پرایم تراست به‌عنوان نهاد حضانتی در پلتفرم Swan Bitcoin می‌تواند خیال کاربران را از بابت حفظ امنیت دارایی‌های رمزارزی خود آسوده کند. حتی اگر پلتفرم سوان منحل شود، دارایی‌های کاربران نزد پرایم تراست محفوظ می‌ماند. آنان می‌توانند با مراجعه مستقیم به این مجموعه، موجودی حساب پس‌انداز بیت کوینی خود را دریافت کنند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا