اخبار

ویزا راه‌حلی برای پرداخت کارمزد تراکنش‌های اتریوم با کارت اعتباری ارائه کرد

محاسبات کارمزد تراکنش‌های شبکه بلاکچین اتریوم و پرداخت آن یکی از کارهای پیچیده دنیای رمزارزهاست؛ اما حالا شرکت ویزا (Visa)، غول سیستم‌های پرداختی، راهکاری ارائه کرده است که هزینه گس یا کارمزد تراکنش‌های بلاکچین اتریوم را با ارز فیات و ازطریق کارت‌های اعتباری ویزا می‌توانید پرداخت کنید.

این شرکت پرداختی معتقد است فناوری بلاکچین آینده انتقال پول را تغییر خواهد داد و در سال‌های اخیر نیز، با استقبال درخورتوجهی مواجه شده است. باوجوداین‌، همچنان فرایند پیچیده تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای کار را برای بسیاری از کاربران رمزارزها سخت کرده است.

در شبکه اتریوم، کاربران باید رمزارز اتریوم (ETH) را ازطریق صرافی بخرند و آن را به کیف‌پول خود منتقل کنند تا هزینه‌های متغیر گس را بتوانند پرداخت کنند. در اغلب مواقع، تغییر مداوم گس باعث می‌شود تا کاربران هزینه بیشتری پرداخت کنند یا موجودی اتریوم کافی نداشته باشند؛ در‌نتیجه، پیچیدگی تراکنش‌ها در شبکه اتریوم افزایش می‌یابد.

ویزا می‌گوید با حذف این پیچیدگی‌ها، تراکنش‌های بلاکچینی بیش‌از‌پیش دردسترس قرار می‌گیرند و کاربرپسند می‌شوند. در راهکار جدید شرکت ویزا، هزینه گس یا کارمزد تراکنش‌ها به‌صورت برون‌زنجیره‌ای و با ارز فیات پرداخت می‌شود. این راهکار مبتنی‌بر استاندارد ERC-4337 اتریوم و دو قرارداد هوشمند به اسم پِی‌مستر (Paymaster) است. 

اتریوم

روند انجام این کار بدین‌صورت است که ابتدا جزئیات تراکنش از کیف‌پول کاربر به سرویس پِی‌مستر ارسال می‌شود. سرویس پِی‌مستر هزینه گس را محاسبه و ویزا کارت کاربر را به‌اندازه هزینه گس تراکنش شارژ می‌کند. سپس، این سرویس با ارسال امضای دیجیتالی به کیف‌پول، پرداخت را تأیید می‌کند. این تأییدیه تا زمان مشخصی اعتبار دارد. کیف‌پول امضا را به تراکنش متصل و آن را به شبکه اتریوم ارسال می‌کند. سپس، قرارداد هوشمند پِی‌مستر امضای مذکور را تأیید و هزینه گس تراکنش را پرداخت می‌کند.

بدین‌ترتیب، کاربران کارمزد تراکنش را با استفاده از ویزا‌کارت و از‌طریق ارز فیات می‌توانند مستقیماً پرداخت کنند و دیگر به نگه‌داری رمزارز اتریوم صرفاً برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها نیازی نیست. این راهکار تجربه کاربری معامله‌گران را بسیار بهتر و اجرای تراکنش‌ها را راحت‌تر می‌کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا