اخبار

خزانه‌داری آمریکا: روسیه برای دورزدن تحریم‌ها از تتر استفاده می‌کند

والی آدیمو (Wally Adeyemo)، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که روسیه در حال استفاده از رمزارز تتر (USDT) برای دورزدن تحریم‌های آمریکا است.

در این بیانیه، آمده است که در ماه‌های اخیر روسیه به‌طور فزاینده‌ای در حال استفاده از ظرفیت تتر برای مصون‌ماندن از تحریم‌های بین‌المللی است. این کشور بخش زیادی از نیازهای مالی برای ادامه عملیات نظامی در اوکراین را از این طریق تأمین می‌کند. 

Cryptopotato می‌نویسد که در ۶ ماه گذشته، دو جلسه درباره مقابله با تأمین مالی غیرقانونی تروریسم و دور‌زدن تحریم‌ها در کمیته مخصوص به این موضوع در خزانه‌داری آمریکا برگزار شده است.

حاضران در این جلسه‌ها تأکید کردند که علاوه‌بر روسیه، ایران و حماس هم در ماه‌های گذشته بسیاری از تراکنش‌های مالی خود را با استیبل‌کوین‌هایی مانند تتر انجام داده‌اند. 

این موضوع باعث شده است تا عملاً بخش زیادی از تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه و ایران بی‌اثر شوند.  والی آدیمو معتقد است که آمریکا باید به‌دنبال راهی برای مقابله با این وضعیت باشد.

باتوجه‌به پیچیدگی‌های رهگیری تراکنش‌های رمزارزها، آدیمو پیشنهاد می‌کند که از ابزار تحریم‌های ثانویه جدید در وزارت خزانه‌داری برای کنترل ارائه‌دهندگان خدمات رمزارزها به کشورهای هدف باید استفاده شود.

بر این اساس در گام نخست آمریکا به‌دنبال تصویب قانونی برای شناسایی و رصد بازیگران اصلی بازار کریپتوکارنسی خواهد بود. البته به‌نظر نمی‌رسد که در آینده نزدیک راهکارهای عملیاتی چندان مطمئنی معرفی شوند. 

در کنگره آمریکا، دموکرات‌ها خواستار وضع قوانین سخت‌گیرانه‌تری روی مبادلات رمزارزها هستند. درمقابل، جمهوری‌خواهان در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، معتقدند دولت بایدن بیش‌ازحد روی تراکنش‌های رمزارزها برای مقابله با فعالیت‌های مالی غیرقانونی از نظر این کشور تمرکز کرده است. به‌نظر می‌رسد این موضوع بیشتر بازی رسانه‌های برای کسب حداکثر آرای داوطلبان آمریکایی در انتخابات پیش رو است. 

به‌هرحال، با‌توجه‌به حساسیت‌های موجود در‌باره مبادلات رمزارزها، باید جوانب احتیاط را در سرمایه‌گذاری خود رعایت کنید. درضمن با رصد دائمی اخبار این بازار، از اتفاقات مهم باخبر شوید و بر‌اساس آن‌ها تصمیمات لازم را اتخاذ کنید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا