اخبار

سولانا، رمزارز محبوب سرمایه‌گذاران در سال ۲۰۲۳

طبق گزارش جدید وب‌سایت کوین‌شیرز‌، در‌حال‌حاضر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سولانا محبوب‌ترین انتخاب سرمایه‌گذاران رمزارز هستند. از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، ارزش سرمایه ورودی به این صندوق‌ها افزون‌بر ۲۶میلیون دلار بوده است که نشان می‌دهد سولانا حتی از اتریوم نیز بیشتر توانسته است اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب کند. 

در گزارش هفتگی جریان سرمایه صندوق‌های دارایی دیجیتال کوین‌شیرز آمده است که با وجود خروج ۱۱.۲میلیون دلار سرمایه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارزها، حجم معاملات این صندوق‌ها در هفته منتهی به ۱سپتامبر۲۰۲۳، ۹۰درصد بیشتر از میانگین سالانه بوده است.

همچنین، تازه‌ترین گزارش هفتگی کوین‌شیرز نشان می‌دهد که برای هفتمین هفته متوالی، جریان سرمایه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری غالباً منفی بوده و در این مدت مجموعاً ۳۴۲میلیون دلار سرمایه خارج شده است. بااین‌حال، بالانس جریان سرمایه از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، همچنان مثبت و  ۱۶۵میلیون دلار است.

  نمودار جریان هفتگی سرمایه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارز

البته خروج سرمایه تاثیری روی صندوق‌های سولانا نگذاشته است و برای نهمین هفته متوالی، جریان سرمایه در این صندوق‌ها مثبت بوده است. در هفته گذشته، ۷۰۰هزار دلار روی صندوق‌های سولانا سرمایه‌گذاری شده که مجموع کل سرمایه‌های ورودی به این صندوق‌ها را، از ابتدای سال تاکنون، به عدد ۲۶میلیون دلار می‌رساند.

جدول هفتگی جریان سرمایه به صندوق‌های رمزارز، به تفکیک هر رمزارز

بیتکوین نیز دیگر رمزارزی بود که در هفته گذشته با ورود سرمایه مواجه شد. در هفته گذشته، میزان ۳.۸میلیون دلار سرمایه وارد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیتکوین شده و جالب اینجاست که صندوق بیتکوین شورت (صندوق معکوس بیتکوین) با خروج سرمایه مواجه شده است. دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری، از جمله اتریوم و پالیگان نیز شاهد خروج سرمایه بوده‌اند.

نمودار قیمت سولانا در سال۲۰۲۳

یکی از دلایل توجه سرمایه‌گذران به رمزارز سولانا، تحولات اخیر شبکه سولانا است. روز ۱سپتامبر (۱۰شهریور)، هم‌بنیانگذار MakerDAO طرحی برای ایجاد یک فورک در شبکه سولانا ارائه داد تا وابستگی این شبکه به اتریوم کاملا قطع شود.

همچنین در ۲۳آگوست (۱شهریور)، پلتفرم شاپیفای (Shopify) از اضافه‌ شدن شبکه سولانا به روش‌های پرداخت خود خبر داد. از طرفی در چند هفته گذشته، شاهد بهبودهایی در عملکرد شبکه سولانا بوده‌ایم.

اگرچه قیمت سولانا از ابتدای ۲۰۲۳ تاکنون ۹۵درصد افزایش یافته، اما اغلب روزهای سال بین ۲۰ تا ۲۵دلار در نوسان بوده است. درحال حاضر رمزارز سولانا با قیمت ۱۹.۴۲دلار خریدوفروش می‌شود. 

شایان‌ذکر است سولانا با بیشترین قیمت تاریخی خود، یعنی ۲۶۰دلار که در نوامبر۲۰۲۱ (آبان۱۴۰۰) به ثبت رسید، ۹۲.۵درصد فاصله دارد. 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا