اخبار

آنتونی اسکاراموچی: بیت کوین هنوز جا برای رشد دارد

آنتونی اسکاراموچی، بنیان‌گذار و شریک مدیریت صندوق پوشش ریسک اسکای‌بریج، همچنان به بیت کوین خوش‌بین است. وی در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی اظهار کرده که این رمزارز همچنان ظرفیت‌های رشد زیادی دارد.

اسکاراموچی به عواملی مانند پذیرش ETF بیت کوین اشاره می‌کند که نقش مهمی در بازگشت BTC در سال جاری ایفا می‌کنند. وی پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت‌کوین تا پایان این چرخه به ۱۷۰هزار دلار برسد. همچنین، مدیر صندوق پوشش ریسک از این موضوع ابراز تعجب کرد که در سه‌ماهه اول امسال بیش از ۱۰میلیارد دلار ورودی به این صندوق‌ها وجود داشته است.

اسکاراموچی گفت:

یک سال طول کشید تا GLD، صندوق قابل‌معامله برپایه طلا، به ۱۰میلیارد دلار برسد؛ در‌حالی‌که بیت‌کوین این کار را در یک‌چهارم این زمان انجام داد… شبکه بیت کوین روزانه حدود ۹ سکه دیگر تولید می‌کند که احتمالاً پاداش استخراج آن در‌حدود ۲۰آوریل نصف می‌شود.

مدیر صندوق پوشش ریسک با این عقیده به‌شدت مخالف است که قیمت بیت کوین پس از هاوینگ از پیش مشخص شده است. وی اعتقاد دارد که هنوز در حال کشف قیمت هستیم. اسکاراموچی می‌گوید: «فکر می‌کنم بیت‌کوین جای زیادی برای رشد دارد.». در‌ادامه، وی بیت کوین را به‌عنوان دارایی فنی توصیف می‌کند که حدود ۶درصد از جمعیت جهان آن را پذیرفته‌اند.

در اوایل سال جاری، اسکاراموچی در مصاحبه‌ای در انجمن بازارهای جهانی رویترز که در پیست اسکی زیبای داووس در سوئیس برگزار شد، پیش‌بینی جسورانه مشابهی کرده بود. در آن مصاحبه، او توضیح داد که اگر BTC قیمت خود را درحدود ۴۵هزار دلار در زمان رویداد هاوینگ حفظ کند، احتمالاً تا اواسط یا اواخر سال ۲۰۲۵ افزایش زیادی را تجربه خواهد کرد و به ۱۷۰هزار دلار خواهد رسید.

نصف‌شدن پاداش استخراج بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴؛ تأثیرات و انتظارات

به‌گزارش کریپتونیوز، رویداد نصف‌شدن پاداش بیت کوین رویدادی فنی در شبکه بیت‌کوین به‌شمار می‌رود که برای کاهش سرعت ورود BTCهای جدید به گردش بازار طراحی شده است. اسکاراموچی در ژانویه اظهار کرده بود که قیمت بیت‌کوین بدون توجه به قیمت شروع آن در آوریل، ۱۸ ماه پس از رویداد هاوینگ ممکن است ۴ برابر شود.

هاوینگ که قرار است در آوریل‌۲۰۲۴ رخ دهد، رویدادی است که پاداش استخراج بلاک‌های جدید را نصف می‌کند و درآمد استخراج‌کنندگان را برای تأیید تراکنش‌ها ۵۰درصد کاهش می‌دهد. این کاهش پس از استخراج هر ۲۱۰هزار بلاک یا تقریباً هر ۴ سال یک بار اتفاق می‌افتد. بااین‌حال، تا وقتی ۲۱میلیون بیت‌کوین در‌گردش باشد، ادامه خواهد یافت.

وجود رویداد نصف‌شدن پاداش استخراج بیت‌کوین برای معامله‌گران ضروری است؛ زیرا عرضه BTC جدید را کاهش می‌دهد و درصورت ثابت‌ماندن تقاضا، می‌تواند باعث افزایش قیمت شود. رویداد هاوینگ آتی در بلاک ۷۴۰هزار، پاداش را از ۶/۲۵ به ۳/۱۲۵ بیت‌کوین کاهش می‌دهد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا