اخبار

تجزیه‌وتحلیل قیمت رمزارزها (۶آبان۱۴۰۲)

(BTC ،ETH ،BNB ،XRP ،SOL ،ADA ،DOGE ،TON ،LINK و MATIC)

بیت کوین در پایان رالی نفس‌گیر هفته گذشته، به‌ثبات رسیده است؛ اما برخی از رمزارزهای مستعد رشد ممکن است در چند روز آینده افزایش قیمت را تجربه کنند.

در دو روز گذشته، BTC با قیمتی بیش از ۳۳,۶۰۰ دلار معامله شده است که نشان می‌دهد گاوها برای خروج عجله ندارند. پس از تجربه این روند صعودی، اگر قیمت BTC کاهش نیابد، ممکن است باعث ایجاد ترس از خرید (FOMO) شود و موج دیگری از تمایل برای خرید را رقم زند.

این مسئله می‌تواند بازارها را بیشتر به‌سمت خرید بیش‌از‌حد سوق دهد. بااین‌حال طبق تجربه، چنین روندهایی به‌ندرت پایدار هستند و در‌نهایت، به سطوح شکست بازمی‌گردند؛ بنابراین، می‌توان انتظار داشت که قیمت بیتکوین در آینده‌ای نه‌چندان دور به ۳۲,۰۰۰ دلار کاهش یابد.

رالی چند روز گذشته سلطه بیتکوین بر بازار رمزارزها را به ۵۴درصد رساند که بیشترین میزان در ۳۰ ماه گذشته بوده است. افزایش تسلط بر بازار نشان می‌دهد BTC رهبری روند افزایشی بازار را بر‌عهده دارد که نشانه مثبت به‌شمار می‌رود.

در‌واقع، این موضوع حاکی از آن است که معامله‌گران بازار رمزارزها را با نظر مثبتی می‌بینند و برخی از رمزارزها ممکن است به‌زودی به این موج افزایشی بپیوندند.

در این مطلب از بلاگ تترلند، قصد داریم به تجزیه‌وتحلیل قیمت رمزارزها بپردازیم؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

عملکرد روزانه بازار رمزارزها

عملکرد روزانه بازار رمزارزها (منبع: Coin360)

به‌نقل از کوین‌تلگراف، معامله‌گر کارآزموده، پیتر براندت، ۲۶‌اکتبر۲۰۲۳ (۴آبان۱۴۰۲) با انتشار پستی در X (توییتر سابق) اعلام کرد که کمترین قیمت بیت کوین شکسته شده است؛ اما هشدار داد که بیشترین قیمت جدید ممکن است تا سومین سه‌ماهه سال ۲۰۲۴ رخ ندهد. در همین حال، براندت پیش‌بینی می‌کند که BTC وارد جشن خردکردن (Chop Fest) خواهد شد.

آیا BTC در چند روز آینده وارد فاز اصلاحی می‌شود یا به روند افزایشی خود ادامه می‌دهد؟ آیا سایر رمزارزها به این جشن می‌پیوندند؟ با نگاهی به نمودارهای ده رمزارز برتر این موضوع را بررسی می‌کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

تجزیه‌وتحلیل قیمت رمزارزها را با بیت کوین شروع می‌کنیم. قیمت بیت کوین در حال مقاومت در‌برابر سد ۳۵٬۰۰۰ دلاری است؛ اما به‌نظر می‌رسد که گاوها قصد ندارند تسلیم شوند. این نشان می‌دهد که خریداران در اسرع‌ وقت به‌دنبال ادامه روند صعودی بازار هستند. 

نمودار روزانه BTC/USDT

نمودار روزانه BTC/USDT (منبع: TradingView)

خطر افزایش بیشتر قیمت این است که شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه بیش‌از‌حد خرید باقی بماند که حاکی از امکان اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه‌مدت است. اگر قیمت به کمتر از ۳۳,۶۷۹ دلار کاهش یابد، جفت‌ارز BTC/USDT ممکن است سطوح ۳۲,۴۰۰ دلار و سپس ۳۱,۰۰۰ دلار را دوباره تجربه کند.

بااین‌حال، این موضوع قطعی نیست که سطوح بیش‌خرید در شاخص RSI به اصلاح منجر شود. برخی مواقع، در طول تغییر روند از نزولی به صعودی، RSI تمایل دارد برای مدت طولانی در قلمرو بیش‌خرید باقی بماند. این موضوع به این دلیل رخ می‌دهد که خریداران هوشمند همچنان در هر نزول روزانه به جمع‌آوری سرمایه ادامه می‌دهند.

در این حالت، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بیش از ۳۵,۲۸۰ دلار برسد، نشان‌دهنده شروع مرحله بعدی در روند صعودی خواهد بود. پس‌از‌آن، قیمت این جفت‌ارز ممکن است به ۴۰,۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

تحلیل قیمت اتر

اخبار ۲۶اکتبر۲۰۲۳ نشان می‌دهد که خرس‌ها به‌شدت از مقاومت جزئی ۱,۸۵۵ دلار اتر محافظت می‌کنند. افزایش متحرک نمایی (EMA) ۲۰روزه (۱,۶۷۴ دلار) و RSI در نزدیکی منطقه بیش‌خرید نشان می‌دهد که گاوها دست بالا را در بازار دارند.

نمودار روزانه ETH/USDT

نمودار روزانه ETH/USDT (منبع: TradingView)

چنانچه قیمت از ۱,۷۴۶ دلار بیشتر شود، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت‌ارز ETH/USDT را به بیش از ۱,۸۵۵ دلار برسانند. اگر این سطح از بین برود، این جفت ممکن است به‌سمت سطح ۲,۰۰۰ دلار افزایش یابد. درصورتی‌که خرس‌ها بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید به‌سرعت قیمت را به کمتر از سطح شکست ۱,۷۴۶ دلار برگردانند. ممکن است این جفت به‌سمت متحرک نمایی (EMA) ۲۰روزه سقوط کند.

تحلیل قیمت بایننس کوین

تجزیه‌وتحلیل قیمت رمزارزها را با بایننس کوین ادامه می‌دهیم. ۲۴‌اکتبر۲۰۲۳ (۲آبان۱۴۰۲)، بایننس کوین از ۲۳۵ دلار رد شد که نشان می‌دهد خرس‌ها در این سطح فعال هستند. فروشندگان علی‌رغم تلاش‌های فراوان، نتوانستند قیمت را کمتر از سطح حمایت قوی ۲۲۳ دلار حفظ کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT

نمودار روزانه BNB/USDT (منبع: TradingView)

این نشان می‌دهد که خریداران برای دفاع از حمایت ۲۲۳ دلاری به‌شدت در تلاش هستند. اگر قیمت با قدرت از این سطح بازگردد، جفت‌ارز BNB/USDT می‌تواند باردیگر تلاش کند تا بیش از مقاومت سربار ۲۳۵ دلار صعود کند. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت این جفت‌ارز ممکن است به ۲۵۰ دلار و متعاقباً به ۲۶۵ دلار افزایش یابد.

در‌مقابل، اگر قیمت باردیگر از ۲۳۵ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند. لغزشی به کمتر از ۲۲۳ دلار، ورق را به‌نفع خرس‌ها برمی‌گرداند. این جفت‌ارز ممکن است برای مدتی بیشتر بین ۲۰۳ تا ۲۳۵ دلار در نوسان باشد.

تحلیل قیمت ریپل

ریپل شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها در نزدیکی مقاومت بیش از ۰.۵۶ دلار بوده است. خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه (۰.۵۲ دلار) برسانند که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود.

نمودار روزانه XRP/USDT

نمودار روزانه XRP/USDT (منبع: TradingView)

بازگشت شدید قیمت از این سطح نشان می‌دهد که در هر افت جزئی خرید اتفاق می‌افتد؛ بنابراین، گاوها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به بیش از ۰.۵۶ دلار برسانند و در‌صورت موفقیت آن‌ها، حرکت صعودی جدیدی آغاز خواهد شد. جفت‌ارز XRP/USDT ظرفیت افزایش تا ۰.۷۱ دلار را دارد. اگر قیمت کاهش یابد و به کمتر از SMA پنجاه‌روزه (۰.۵۱ دلار) سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت نفی خواهد شد و  نشان‌دهنده اقدامی محدود بین ۰.۴۶ تا ۰.۵۶ دلار در کوتاه‌مدت است.

تحلیل قیمت سولانا

در چند روز گذشته، سولانا نزدیک به الگوی هدف ۳۲.۸۱ دلار معامله شده است. گاوهای نر زمین را به خرس‌ها واگذار نکرده‌اند و این نشان می‌دهد که آن‌ها انتظار افزایش دیگری را می‌کشند.

نمودار روزانه SOL/USDT

نمودار روزانه SOL/USDT (منبع: TradingView)

RSI در منطقه اشباع خرید باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که جفت‌ارز SOL/USDT ممکن است زمان بیشتری را در یکپارچگی سپری کند یا شاهد افت جزئی باشد. اگر قیمت بیش از ۳۰ دلار بماند، احتمال افزایش تا ۳۸.۷۹ دلار وجود دارد. درمقابل، اگر قیمت به کمتر از ۳۰ دلار سقوط کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به متحرک نمایی ۲۰‌روزه (۲۷.۲۰ دلار) برسانند. ازبین‌رفتن این پشتیبانی، حاکی از بازگشت فروشندگان به بازی خواهد بود.

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو در چند روز گذشته بیشتر از سطح ۰.۲۸ دلار معامله می‌شود؛ بااین‌حال، گاوها نتوانسته‌اند رالی پر‌قدرتی را آغاز کنند. ۲۶‌اکتبر۲۰۲۳، خریداران سعی کردند حرکت صعودی جدیدی را شروع کنند؛ اما خرس‌ها در سطوح بیشتر فروخته شدند.

نمودار روزانه ADA/USDT

نمودار روزانه ADA/USDT (منبع: TradingView)

با تشویق این امر، فروشندگان سعی می‌کنند قیمت را به کمتر از سطح شکست ۰.۲۸ دلار برگردانند و اگر موفق شوند، جفت‌ارز ADA/USDT ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰‌روزه (۰.۲۶ دلار) سقوط کند. در‌مقابل، اگر قیمت از ۰.۲۸ دلار افزایش یابد و به بیش از ۰.۳۰ دلار برسد، نشان‌دهنده این است که گاوها سطح را به وضعیت حمایت تغییر داده‌اند.

ممکن است این جفت‌ارز به‌سمت ۰.۳۲ دلار حرکت کند و این سطح به‌عنوان مانعی قوی عمل کند؛ اما در‌صورت ردشدن از آن، توقف بعدی احتمالاً ۰.۳۸ دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت دوج کوین

درادامه تجزیه‌وتحلیل قیمت رمزارزها، به دوج کوین می‌رسیم. در چند روز گذشته، دوج کوین روند بهبود مستمر و درخورملاحظه‌ای را در پیش گرفته است که خرید تهاجمی گاوها را نشان می‌دهد. ۲۶‌اکتبر۲۰۲۳، خریداران قیمت را به بیشتر از نزدیک‌ترین سطح مقاومت، یعنی ۰.۰۷ دلار رساندند؛ اما فتیله بلند روی شمع نشان می‌دهد که فروش در سطوح بیشتری است.

نمودار روزانه DOGE/USDT

نمودار روزانه DOGE/USDT (منبع: TradingView)

۲۷اکتبر۲۰۲۳ (۵آبان۱۴۰۲)، خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را به کمتر از ۰.۰۷ دلار برسانند و اگر موفق شوند، جفت‌ارز DOGE/USDT می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه (۰.۰۶ دلار) سقوط کند. این در حالی است که اگر قیمت از ۰.۰۷ دلار افزایش یابد، نشان می‌دهد که احساسات بازار مثبت شده و خرید در هر افت جزئی در حال انجام است و این می‌تواند قیمت را به ۰.۰۸ دلار برساند.

تحلیل قیمت تن کوین

در چند روز گذشته، تن کوین (TON) در میانگین‌های متحرک حمایت شده بود؛ اما گاوها نتوانستند بازگشت پرقدرتی را تجربه کنند. این موضوع ممکن است باعث جذب فروش به‌واسطه خرس‌هایی شده باشد که قیمت را به کمتر از میانگین‌های متحرک در ۲۷‌اکتبر۲۰۲۳ کشیده‌اند.

نمودار روزانه TON/USDT

نمودار روزانه TON/USDT (منبع: TradingView)

جفت‌ارز TON/USDT ممکن است به کمتر از ۱.۸۹ دلار سقوط کند و در این صورت، احتمالاً به‌مدت چند روز در محدوده ۱.۸۹ تا ۲.۳۱ دلار تثبیت خواهد شد. برخلاف این فرض، اگر قیمت به‌شدت از سطح فعلی افزایش پیدا کند، نشان‌دهنده این است که گاوها خرید در کاهش‌های جزئی را آغاز کرده‌اند و این امر چشم‌انداز شکست بیش از ۲.۳۱ دلار را بهبود می‌بخشد. در‌هایت، ممکن است قیمت این جفت‌ارز به ۲.۵۹ دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت چین لینک

در چند روز گذشته، چین لینک با فروش نزدیک به ۱۱.۵۰ دلار روبه‌رو بوده که از فتیله بلند روی شمع‌ها مشخص است. نکته مثبت دراین‌باره آن است که گاو نر سهم زیادی از بازار را رها نکرده است. این نشان می‌دهد که خریداران عجله‌ای برای ثبت سود ندارند؛ زیرا آنان پیش‌بینی می‌کنند که روند صعودی ادامه یابد.

 نمودار روزانه LINK/USDT

 نمودار روزانه LINK/USDT (منبع: TradingView)

گاهی اوقات، زمانی‌که دارایی از ادغامی طولانی خارج می‌شود، ممکن است برای مدت طولانی در منطقه اشباع خرید باقی بماند و این یکی از پیش‌بینی‌های درباره جفت‌ارز LINK/USDT است. سطح حمایت موجود در روند نزولی ۹.۵۰ دلار و سپس متحرک نمایی ۲۰‌روزه (۸.۹۷ دلار) است و انتظار می‌رود خریداران باقدرت از این سطح دفاع کنند.

تحلیل قیمت پالیگان

تجزیه‌وتحلیل قیمت رمزارزها را با پالیگان خاتمه می‌دهیم. در ۲۲‌اکتبر۲۰۲۳ (۱آبان۱۴۰۲)، پالیگان از سطح مقاومتی ۰.۶۰ دلاری عبور کرد؛ اما گاوها در تلاش برای حفظ روند صعودی هستند و به‌طورکلی نشانه‌هایی از تردید برای ادامه خرید در سطوح بیشتر وجود دارد.

نمودار روزانه MATIC/USDT

نمودار روزانه MATIC/USDT (منبع: TradingView)

سطح مهمی که باید در روند نزولی تماشا کرد، ۰.۶۰ دلار است. اگر قیمت با قدرت از این سطح عقب‌نشینی کند، نشان می‌دهد گاوها موفق شده‌اند ۰٫۶۰ دلار را به‌عنوان حمایت معکوس کنند که احتمال شکست بیش از ۰.۶۷ دلار را افزایش می‌دهد و ممکن است قیمت جفت‌ارز MATIC/USDT تا ۰.۷۷ دلار افزایش یابد.

در همین حال، خرس‌ها احتمالاً برنامه‌های دیگری نیز خواهند داشت. آن‌ها سعی خواهند کرد قیمت را به کمتر از سطح شکست ۰.۶۰ دلار برگردانند. اگر این اتفاق بیفتد، برخی از گاوهای پرخاشگر ممکن است در تله بیفتند و این ارز به‌سمت متوسط حرکت صعودی ۲۰روزه (۰٫۵۷) دلار سقوط می‌کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا