اخبارمتوسط

تتر، بازار تتر یورو EURT و تتر گولد XAUT را گسترش داد

تتر، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده استیبل‌کوین در جهان، از فهرست‌شدن تتر یورو EURT و تتر گولد XAUT در صرافی‌ای جدید خبر داد. این صرافی XT.COM نام دارد که خود را به‌عنوان «اولین صرافی اجتماعی جهان» معرفی کرده است. با عرضه این دو استیبل‌کوین در صرافی XT.COM، کاربران می‌توانند توکن تتر طلا (₮XAU) را با پشتوانه طلای فیزیکی و تتر یورو (₮EUR) را با پشتوانه یک‌به‌یک یورو خرید و فروش کنند. درادامه، جزئیات این خبر باهم مرور می‌کنیم.

شرکت تتر با انتشار بیانیه‌ای از عرضه دو استیبل‌کوین تتر یورو EURT و تتر گولد XAUT در صرافی XT.COM خبر داد. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، درباره فهرست‌شدن این دو استیبل‌کوین در صرافی یادشده اعلام کرد: «به‌عنوان شرکتی که در بازار استیبل‌کوین پیشرو است و نقدینگی بسیار زیاد و سهم بازار در حال گسترش و پذیرش گسترده‌ای دارد، این اقدام بر تعهد ما برای آزادی مالی و افزایش گنجایش اقتصادی در سراسر جهان تأکید بیشتری می‌کند.»

در سال ۲۰۲۰، شرکت تتر برای اولین‌بار توکن تتر گولد ₮XAU را عرضه کرد. پشتوانه تتر گولد طلای فیزیکی است و شرکت تتر به‌ازای هر یک توکن تتر گولد، یک اونس تروی طلا را در کشور سوئیس ذخیره می‌کند. درمقابل، پشتوانه تتر یورو ₮EUR اسکناس یورو است و شرکت تتر به‌ازای هر یک تتر یورو، یک یورو ذخیره و نگه‌داری می‌کند.

در‌حال‌حاضر، ارزش بازار تتر گولد و تتر یورو به‌ترتیب ۴۷۴میلیون و ۴۴میلیون دلار است. با اینکه بازار این دو استیبل‌کوین در‌برابر استیبل‌کوین تتر دلار بسیار اندک شمرده می‌شود، آن‌ها توانسته‌اند در چندین صرافی معتبر عرضه شوند. همچنین به‌عنوان نقطه عطفی در تاریخ این شرکت، در ژوئن۲۰۲۳ (خرداد۱۴۰۲) تتر تفاهم‌نامه‌ای با دولت گرجستان امضا کرد تا این کشور را به موقعیت مرکزی جهانی برساند.

در پایان باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که در یک سال گذشته، سهم بازار تتر USDT‌ به‌دلیل بحران بانکی و متعاقب آن نوسان بازار استیبل‌کوین، رشد درخورتوجهی پیدا کرده و توانسته است به بیش از ۸۳میلیارد دلار برسد.

 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا