اخبار

با وجود کاهش حجم معاملات در تابستان۲۰۲۳، Coinbase زیان خود را مهار کرده است

صرافی Coinbase یکی از سه صرافی برتر ارز دیجیتال در دنیاست. این صرافی که به‌تازگی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هم اعلان ولز دریافت کرده، از کاهش ضرروزیان خود در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ راضی است. این اتفاق در حالی رخ داده که حجم معاملاتی صرافی کوین بیس در این مدت کاهش یافته است.

در تابستان گذشته، زیان خالص صرافی Coinbase حدود ۲میلیون دلار کاهش یافت. این اتفاق نشان‌دهنده آن است که با وجود کاهش حجم معاملات کوین بیس درمقایسه‌با مدت مشابه سال ۲۰۲۲، این صرافی موفق شده است درآمدش را افزایش دهد. جالب است بدانید که زیان خالص این شرکت در تابستان۲۰۲۲ برابر با ۵۴۵میلیون دلار بود.

به‌گزارش کوین‌تلگراف، در سال ۲۰۲۳، سود درآمد کل شرک کوین بیس در‌مقایسه‌با مدت مشابه سال قبل ۱۴.۲درصد رشد کرده و به ۶۴۷.۱میلیون دلار رسیده است که رقم درخورتوجهی به‌شمار می‌رود. ۲۸۸.۶میلیون دلار از درآمد کوین بیس محصول کارمزد معاملات تریدرها بوده و ۳۳.۴میلیون دلار نیز از محل سایر خدمات این صرافی حاصل شده است.

در تابستان۲۰۲۳، حجم معاملات معامله‌گران خُرد در صرافی کوین بیس ۱۱میلیارد دلار اعلام شده است. جالب است بدانید که در مدت مشابه سال قبل، این میزان نزدیک به ۲۶میلیارد دلار بود. در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۳، این عدد برای معامله‌گران نهادی ۶۵میلیارد دلار بوده است که در‌مقایسه‌با مدت مشابه سال قبل ۱۳۳میلیون دلار کاهش را نشان می‌دهد.

جالب است بدانید که روند نزولی حجم معاملات Coinbase حدود پنج فصل است که ادامه دارد. با وجود این وضعیت، کوین بیس از روند معاملات در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ اعلام رضایت کرده است. کوین بیس شاخص EBITDA (درآمد قبل از کسر مالیات و استهلاک و بهره) را برای سومین فصل پیاپی مثبت اعلام کرده است. این شاخص معیار مهمی برای ارزیابی وضعیت پایداری کسب‌و‌کارها به‌شمار می‌رود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا