اخبار

توکن‌سوزی گریبان اتریوم را گرفت

بیش از ۵ هزار اتریوم به ارزش ۱۵ میلیون دلار سوزانده شد

۱۴فوریه۲۰۲۴ (۲۵بهمن۱۴۰۲)، ۵٫۶۳۰ توکن به ارزش ۱۵ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۴۰۹ دلار از تراکنش‌های اتریوم سوازنده شد. توکن‌سوزی زمانی اتفاق می‌افتد که توکن رمزارزها به آدرس کیف پولی غیرکاربردی منتقل می‌شود تا از گردش خارج شود. درواقع، این ETHها کارمزد پایه تراکنش‌ها بوده‌اند که به‌طور دائم از گردش خارج می‌شوند و عرضه اتر را برای همیشه کاهش می‌دهند.

benzinga می‌نویسد که ۵آگوست‌۲۰۲۱ و در پی اجرای به‌روزرسانی مهم EIP-1159، مدل محاسبه کارمزد شبکه ETH به‌طور دائمی تغییر کرد. پس از این به‌روزرسانی، هر تراکنش شامل کارمزدی پایه است که باتوجه‌به تقاضا برای فضای بلاک مدنظر تنظیم می‌شود. طبق مکانیزم جدید، کارمزدهای پایه درنهایت سوزانده و از گردش خارج می‌شوند و عرضه Ethereum را برای همیشه کاهش می‌دهند.

درحال‌حاضر، شبکه Ethereum سالانه ۴درصد اتر جدید عرضه می‌کند. گفتنی است که پس از ارتقای اتریوم به اتریوم ۲، انتظار می‌رود که این عدد به ۰/۵ تا ۱ درصد کاهش پیدا کند. بسیاری از تحلیلگران معتقدند که پس از ارتقای اتریوم ۲، نرخ سوزانده‌شدن اتر از نرخ عرضه اتر جدید بیشتر خواهد شد. این مسئله باعث می‌شود ETH به دارایی ضدتورمی تبدیل شود.

گفتنی‌ است، نرخ خالص سالانه عرضه اتر در روز گذشته به عدد ۵/۰۱- درصد رسید. نرخ خالص عرضه منفی نشان می‌دهد که تعداد توکن‌های درگردش شبکه کاهش یافته است که می‌تواند به‌عنوان اتفاقی ضد‌تورمی در نظر گرفته شود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
benzinga

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا