اخبار

رشد ۱۰درصدی کوتاه‌مدت برای XRP پس از تشکیل پرونده جعلی بلاک‌راک

۱۴‌نوامبر۲۰۲۳ (۲۳آبان۱۴۰۲)، قیمت ریپل یا XRP پس از انتشار خبر مربوط به پرونده‌ای جعلی برای تراست بلاک‌راک (BlackRock) متمرکز بر XRP در وب‌سایت Delaware’s Division of Corporations، برای مدت کوتاهی ۱۰درصد افزایش یافت.

XRP یکی از رمزارزهای برجسته است که شرکت ریپل آن را توسعه داده است. این رمزارز به‌عنوان واحد پایه شبکه RippleNet عمل می‌کند که سامانه پرداخت بانکی و انتقال پول بین بانک‌هاست.

یکی از ویژگی‌های برجسته XRP سرعت زیاد و کارمزد اندک برای انتقال پول است. ریپل اولین‌بار ازطریق فروش سکه (ICO) در سال ۲۰۱۲ عرضه شد. به‌طورکلی، تعداد محدودی از این رمزارز وجود دارد که شرکت Ripple آن‌ها را مدیریت می‌کند.

به‌نوشته کریپتونیوز، بلک‌راک، یکی از شرکت‌های بزرگ مدیریت دارایی جهان، سال ۱۹۸۸ تأسیس شد. در‌حال‌حاضر، این شرکت مالک دارایی‌هایی به‌ارزش حدود ۹‌تریلیون دلار است. بلک‌راک به‌عنوان شرکت سرمایه‌گذاری عمده و فعال در بازار سرمایه شناخته می‌شود.

شرکت مذکور به‌صورت حرفه‌ای در بازارهای مختلف سرمایه‌گذاری، از‌جمله سهام، اوراق بهادار، اموال ثابت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و رمزارزها فعالیت می‌کند. سیاست‌ها و تصمیمات این شرکت روی روند بازارهای مالی و شرایط سرمایه‌گذاری تأثیر بسزایی می‌گذارد.

در‌حقیقت، اخبار پروژه تراست آی‌شرز ایکس‌آرپی (iShares XRP Trust) مربوط به پیشنهادی برای صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی‌بر ارزهای دیجیتال است. این صندوق به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا در بازار رمزارزها با تمرکز بر XRP سرمایه‌گذاری کنند.

صندوق iShares XRP Trust

صندوق iShares XRP Trust با هدف ارائه دسترسی آسان به XRP به سرمایه‌گذاران ایجاد شده است و با سرمایه‌گذاری در این صندوق، سرمایه‌گذاران می‌توانند از رشد و نوسان‌های قیمت XRP بهره‌برداری کنند، بدون اینکه به خرید مستقیم و نگه‌داری XRP نیاز داشته باشند.

با‌این‌حال، سخن‌گوی بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی جهان به بلومبرگ تأیید کرد که پرونده‌ای به نام «iShares XRP Trust» ثبت‌شده در BlackRock، ارتباطی با این شرکت ندارد. باوجوداین، انتشار این خبر به‌تنهایی کافی بود تا باعث افزایش ۱۰درصدی قیمت  ریپل شود و پیش از بازگشت به سطح معاملات قبلی خود، قیمت آن را به 0.73 دلار افزایش دهد.

از زمان انتشار، این پرونده همچنان در وب‌سایت Delaware موجود است. جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ، خاطرنشان کرد که وجود چنین پرونده جعلی مرتبط با XRP، دیدگاه مثبت کاربران را به‌همراه ندارد. وی اضافه کرد که این نوع فعالیت‌های نادرست درنهایت به اعتبار افراد و عوامل تأثیرگذار بر بازار رمزارزها آسیب می‌زند.

این شایعات پس از آن منتشر شد که بلک‌راک با ارائه اعلانی درباره صندوق معاملاتی مبتنی‌بر اتریوم (ETF)، علاقه‌اش را به گسترش پیشنهادهای صندوق رمزارزی نشان داد. 

طبق گزارش‌ها، مدیر دارایی‌ این شرکت هفته گذشته ثبت‌نام برای صندوق اعتماد iShares Ethereum (ETH) را در وب‌سایت وزارت امور‌خارجه Delaware انجام داده است. این اخبار گمانه‌زنی‌هایی را درباره‌ی پروژه مشابهی برای ریپل به‌وجود آورد که در‌نهایت به رشد کوتاه‌مدت قیمت این رمزارز منجر شد.

این اقدام نشان می‌دهد بلک‌راک که در‌مجموع بر ۹تریلیون دلار دارایی نظارت دارد، ممکن است درخواست ETF اتریوم را به SEC بدهد. بااین‌حال، تاکنون پیشنهادی رسمی به SEC ارائه نشده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
crypto.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا