آموزشمتوسط

معاملات کوتاه‌مدت و بلند‌مدت

فعالان بازارهای مالی را می‌توان به دو دسته معامله‌گر و سرمایه‌گذار در معاملات ارز دیجیتال تقسیم کرد. در این مطلب قصد داریم آنها را بررسی کنیم:

تفاوت معامله‌گر در معاملات ارز دیجیتال با سرمایه‌گذار

معمولاً تفاوت‌هایی میان معامله‌گر و سرمایه‌گذار در بازارهای مالی وجود دارد. افرادی که دائماً در حال ورود به بازار و خروج از آن هستند، معامله‌گر نامیده می‌شوند، نه سرمایه‌گذار.

اغلب اوقات افق‌های سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار واقعی وابسته به اینکه در چه بازاری سرمایه‌گذاری می‌کند، از یک سال تا چند سال است. بااین‌حال، افق‌های معاملاتی معامله‌گر شاید کمتر از یک ماه باشد.

معاملات کوتاه مدت و بلند مدت

معاملات بلند‌مدت سرمایه‌گذاری

معامله‌گران نه‌تنها کارمزد بیشتری به کارگزاران می‌دهند؛ بلکه مالیات بیشتری نیز در‌قبال سودهای کوتاه‌مدتی می‌پردازند که از خرید و فروش مکرر حاصل می‌شود.
فرق دیگر بین معامله‌گر و سرمایه‌گذار عموماً مربوط به سودهای کسب‌شده است. اگر سرمایه‌گذار سرمایه‌گذاری مناسبی انجام دهد، سودهای بیشتری را درمقایسه‌با سرمایه‌گذار کوتاه‌مدت کسب می‌کند.
همه افراد در سرمایه‌گذاری خود متحمل استرس می‌شوند؛ ولی مقدار آن متفاوت است. معمولاً سرمایه‌گذارانی که کوتاه‌مدت معامله می‌کنند، استرس بسیار بیشتری از سرمایه‌گذارانی دارند که بازه زمانی طولانی‌تری را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند.

خرید تتر

معاملات کوتاه‌مدت یا ترید

سرمایه‌گذار به نوسان‌های قیمتی توجه زیادی نشان نمی‌دهد؛ ولی معامله‌گر دائماً در حال بررسی قیمت‌ها و بررسی آن‌هاست. به‌همین‌دلیل، ممکن است معاملات ناموفق بیشتری تجربه کند.
سرمایه‌گذارانی که از‌لحاظ مالی باهوش هستند، می‌دانند که چگونه با سرمایه‌گذاری هوشمندانه و با استفاده از کارگزاران کارآزموده هزینه‌های معاملات خود را به‌حداقل برسانند. بنابراین، هر سرمایه‌گذاری ابتدا باید استراتژی معاملاتی خود را برای خرید‌و‌فروش در بازار تعیین کند و سپس بر‌اساس آن در بازار معامله کند.

با تترلند همراه باشید تا با تازه‌ترین اخبار روز دنیای رمزارزها آشنا شوید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا