اخبار تترلند

اطلاعیه‌ برای شفاف‌سازی درباره «هفته‌شمار»

سرویس جدید کیف‌پول تومانی تترلند

همان‌گونه که در صفحه‌ مرتبط با معرفی سرویس هفته‌شمار نیز ذکر شده است، به‌صورت پیش‌فرض موجودی کاربران تترلند در حساب‌های قرض‌الحسنه شرکت سکوی تبادل فردا نگه‌داری شده و نزد این مجموعه امانت می باشد.

تترلند با هدف حمایت از کاربران، طرحی را با نام «هفته‌شمار» راه‌اندازی کرده است. در این طرح، کاربران می‌توانند با پذیرفتن قرارداد الکترونیک، این اجازه را به تترلند بدهند تا مبلغ انباشت‌شده‌ آنان در کیف‌پول تومانی را در حساب پس‌انداز کوتاه‌مدت با سود مشخص منتقل کند.

این حساب در بانک‌های معتبر افتتاح شده است و به‌صورت تجمیعی مبالغ این دسته از کاربران به آن حساب منتقل و سود بانکی وجوه یاد‌شده به کاربر تخصیص داده می‌شود.

تترلند به‌عنوان امین دارایی کاربران، هیچ‌گونه استفاده‌ مالی یا اعتباری از آن نمی‌برد. همچنین، اساساً تترلند هیچ سودی خلق نمی‌کند و منشأ آن سپرده‌ پس‌انداز کوتاه‌مدت است. این موضوع در صفحه‌ مرتبط با معرفی سرویس نیز ذکر شده است. کاربران می‌توانند طبق قوانین مندرج، در هر زمان این طرح را متوقف کنند. 

نکته‌ مهم دیگر اینکه در این طرح، هیچ‌گونه طرح تشویقی برای جذب سرمایه‌ کاربران ذکر نشده است. نکته دیگر اینکه صرفاً از محل وجوه موجود در کیف‌پول کاربران و پس از پذیرفتن قرارداد الکترونیک و با اجازه‌ آنان، سودی برابر با سپرده‌ سرمایه‌گذاری از همان محل به این دسته از کاربران تخصیص داده می‌شود. بنابراین، در این طرح تترلند به‌هیچ‌عنوان سرمایه‌ای را از کاربران جذب نمی‌کند.

سازوکار سرویس هفته‌شمار از منظر حقوقی

از منظر حقوقی، فرایند واریز وجوه کاربران در حساب بانکی متمرکز برای بهره‌مندی خود کاربر از سود بانکی، نشان‌دهنده‌ی نقش تسهیل‌گری تترلند در قاموس امین و حافظ منافع کاربران است. این کار با اذن و اراده‌ آنان و منطبق بر اصول مسلم حقوقی مانند «اصل اباحه» و «اصل آزادی» قراردادها صورت می‌گیرد و متجلی دغدغه‌ جدی تترلند در پشتیبانی تمام‌و‌کمال از کاربران خود است.

شایان ذکر است که این موضوع مهم با ایجاد شفافیت به‌وسیله‌ی نهاد ناظر، می‌تواند گامی مؤثر برای حفظ منافع کاربران سکوهای تبادل رمز‌ارزی باشد و از هر‌گونه سوء‌استفاده‌ احتمالی مجموعه‌های مشابه جلوگیری کند.

در پایان، مجموعه‌ی تترلند ضمن اعلام آمادگی به‌منظور تنویر اذهان عمومی و ارائه‌ مستندات در این زمینه، از این موضوع کاملاً استقبال می‌کند که رگولاتور یا به‌طور‌کلی هر نهاد قانونی متولی نظارت بخواهد بر فعالیت‌های این مجموعه نظارت یا جلساتی برگزار کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا