اخبار

همکاری شرکت تتر با FBI چه تبعاتی برای ایرانیان دارد؟

پائولو آردوینو، مدیر‌عامل شرکت تتر، اطلاع داد که این شرکت در حال آماده‌سازی مقدمات برای ارائه دسترسی پلتفرم خود به اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) است.

این موضوع از‌طریق نامه‌ای رسمی به اطلاع سناتورهای آمریکایی سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) و جیمز فرنچ هیل (James French Hill) رسیده است. این دو سناتور اخیراً در نطقی اعلام کرده بودند که شرکت تتر به ابزاری برای پول‌شویی و دور‌زدن تحریم‌های آمریکا تبدیل شده است.

به‌نظر می‌رسد که اقدامات نهادهای نظارتی آمریکا در طول یک سال اخیر علیه شرکت‌های فعال در حوزه رمزارزها، تأثیر بسزایی روی تغییر رویه شرکت‌های این اکوسیستم گذاشته است. پرونده صرافی بایننس به‌عنوان مهم‌ترین نمونه اقدامات قانونی نهادهای نظارتی آمریکا علیه شرکت‌های رمزارزی در ماه‌های اخیر است.

به‌نوشته بیت‌تایمز، مدیران شرکت تتر به‌خوبی این اوضاع را درک کرده‌اند؛ به‌همین‌دلیل در تلاش‌اند تا خود را همگام با قوانین و مقررات آمریکا نشان دهند. در نامه‌ای دیگر که تتر برای وزارت دادگستری آمریکا (DOJ) ارسال کرده است، روی تلاش این شرکت بر شناسایی بازیگران بد و کمک به جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی از تتر تأکید شده است.

توضیحات تتر درباره همکاری با OFAC درزمینه مسدودکردن کیف‌پول‌ها

در این نامه، آردوینو درباره همکاری تتر با اداره کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) آمریکا برای مسدودکردن کیف‌پول‌های رمزارزی ثبت‌شده در فهرست SDN دولت مرکزی توضیحاتی ارائه کرده است. در روزهای اخیر، شرکت تتر بیش از ۱۶۰ آدرس کیف پول را از دسترسی به استیبل کوین خود منع کرده است.

آردوینو این اقدام را تصمیم استراتژیک تتر برای محافظت از کاربران و حفظ یکپارچگی اکوسیستم بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار رمزارزها توصیف کرده است. این رویه جدید عملاً باعث می‌شود تا تتر به ابزاری در خدمت هژمونی دلار در سطح جهانی تبدیل شود.

انتشار این خبر نگرانی‌هایی نیز برای فعالان ایرانی بازار رمزارزها در پی داشته است. در وهله اول، باید بدانید که SDN فهرستی از افراد و شرکت‌هایی را در‌بر می‌گیرد که تحت مالکیت یا کنترل کشورهای تحریم‌شده آمریکا هستند. اسامی مندرج در این فهرست را وزارت خزانه‌داری آمریکا مدیریت می‌کند. در‌حال‌حاضر، تتر تمام کیف‌پول‌های درج‌شده در فهرست SDN را مسدود می‌کند.

بدیهی است که این موضوع می‌تواند در آینده مخاطرات زیادی را برای افراد حقیقی و حقوقی ایرانی برای مبادلات استیبل کوین تتر به‌وجود بیاورد. تمام صرافی‌ها و فعال‌های بازار رمزارزها، باید این موضوع را هوشیارانه دنبال کنند و به‌دنبال راه‌های مناسب برای جلوگیری از مسدود‌شدن دارایی‌هایشان باشند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

منبع
thebittimes

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا