اخبار

حجم تراکنش‌های بیت کوین در ژانویه۲۰۲۴، از سپتامبر ۲۰۲۲ به‌بعد بی‌سابقه بود

براساس داده‌هایی که وب‌سایت The Block منتشر کرده است، حجم تراکنش‌های شبکه بیت کوین در ژانویه‌۲۰۲۴، از سپتامبر‌۲۰۲۲ به این سو بی‌سابقه بوده است. گفتنی‌ است حجم تراکنش‌های بیت‌کوین در این ماه، تقریباً سه برابر حجم تراکنش‌ها در سپتامبر‌۲۰۲۳ است.

TheBlock می‌نویسد که حجم تراکنش‌های BTC پس از چهار ماه متوالی افزایش، در ژانویه‌۲۰۲۴ به‌ ۱/۲۱تریلیون دلار رسیده است. این میزان بیشترین حجم تراکنش از سپتامبر‌۲۰۲۲ است. در آن بازه زمانی، قیمت بیت کوین درحدود ۲۰هزار دلار بود.

نمودار حجم تراکنش‌های شبکه بیت کوین در یک سال اخیر

نمودار حجم تراکنش‌های شبکه بیت کوین در یک سال اخیر

شایان ذکر است که حجم تراکنش‌های بیت‌کوین در تمام ماه‌های سال ۲۰۲۳ به‌جز دسامبر، نتوانسته بود از یک‌تریلیون دلار فراتر رود. این موضوع نشان می‌داد که تریدرها در‌انتظار تأیید ETF بیت کوین بودند. در‌نهایت ETFهای نقدی بیت‌کوین تأیید شدند و حجم تراکنش‌های بیت‌کوین دوباره در روند افزایشی قرار گرفت.

در‌حقیقت، ژانویه‌۲۰۲۴ چهارمین ماه متوالی بود که شاهد روند مثبت حجم تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین بود. پیش‌از‌این و در سپتامبر‌۲۰۲۳، حجم تراکنش‌ها فقط ۵۵۰میلیارد دلار بود.

نمودار تعداد تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین در یک سال اخیر

نمودار تعداد تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین در یک سال اخیر

به‌گفته تحلیلگران گلس‌نود، سرمایه‌گذاران بلندمدت BTC در شرایط کنونی به فروش بیت‌کوین‌های خود تمایلی ندارند و در‌عوض، به‌نظر می‌رسد صبورانه منتظر فرصتی از سوی بازار هستند. در‌واقع با نگاهی به نمودار تعداد تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین، شاهد روندی نزولی بین ماه‌های دسامبر‌۲۰۲۳ و ژانویه‌۲۰۲۴ هستیم.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
theblock

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا