اخبار

نهنگ‌های اتریوم مشغول کارند؛ رالی صعودی جدید در راه است؟

در هفته‌های اخیر، اتریوم رالی صعودی را پشت‌سر گذاشته است. ۲۴نوامبر‌۲۰۲۳ (۳آذر۱۴۰۲)، اتریوم مقاومت ۲,۱۰۰ دلار را نیز شکست. در‌حال‌حاضر، این رمزارز در بیشترین قیمت از ابتدای سال ۲۰۲۲ معامله می‌شود.

بررسی داده‌های درون‌زنجیره‌ای بلاکچین اتریوم نشان می‌دهد که نهنگ‌های این رمزارز فعالیت زیادی را در روزهای گذشته انجام داده‌اند.

براساس داده‌های وب‌سایت گلس نود (Glassnode) نهنگ‌های اتریوم برای ۹ روز پیاپی در حال خرید این رمزارز هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که چنین رفتاری از سوی نهنگ‌های ETH از ابتدای سال جاری تاکنون سابقه نداشته است.

وقتی نهنگ‌ها خرید مستمر و قدرتمند رمزارزی را شروع می‌کنند، این موضوع نشانه سیگنال قوی برای رشد قیمت احتمالی آن در آینده است. نقدینگی فراوانی که دراختیار نهنگ‌ها قرار دارد، می‌تواند بازار کریپتو را به‌حرکت وادار کند. به‌همین‌دلیل، همواره نگاه سرمایه‌گذاران به رفتارهای نهنگ‌ها دوخته می‌شود.

به‌نوشته Newsbtc، یکی از کارشناسان بازار کریپتو در پست توییتری اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ کیف‌پول وجود دارند که مقدار اتریوم موجود در آن‌ها فراتر از ۶۳میلیون ETH (ارزش تقریبی ۱۳۲میلیون دلار) است.

وب‌سایت سنتیمنت (Santiment) نیز در گزارش دیگری اعلام کرده است که از ۲۱نوامبر‌۲۰۲۲ تا‌به‌امروز، نهنگ‌های اتریوم بیش از ۳۰درصد دارایی‌های خود را افزایش داده‌اند. همچنین، سنتیمنت فاش کرد که روی‌هم‌رفته حدود ۵۲درصد عرضه کل ETH تنها در‌اختیار ۲۰۰ کیف‌پول قرار دارد.

در‌حال‌حاضر، ETH زیر محدوده ۲,۱۰۰ دلار معامله می‌شود؛ اما به‌نظر می‌رسد ۲,۰۰۰ دلار در مقطع فعلی کف قیمت این رمزارز است. با‌توجه‌به اینکه احتمال پذیرفته‌شدن ETF اتریوم ثبت‌شده شرکت بلک‌راک در ماه‌های آتی وجود دارد، به‌نظر می‌رسد که این رمزارز می‌تواند در سال ۲۰۲۴ به روند صعودی خود ادامه دهد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا