اخبار

کاهش حجم معاملات توکن‌های هوش مصنوعی با وجود راه‌اندازی پروژه ورلدکوین

با وجود راه‌اندازی پروژه ورلدکوین حجم معاملات توکن‌های هوش مصنوعی کاهش یافته است. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد با اینکه امسال هیجان خاصی حول تکنولوژی رمزارزهای هوش مصنوعی شکل گرفته است، با کاهش حجم معاملات مواجه شده‌اند. بر‌اساس گزارش وب‌سایت تحلیلی کایکو (Kaiko)، حجم معاملات هفتگی توکن‌های هوش مصنوعی همچنان به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد.

وب‌سایت کایکو در گزارش اخیرش، معاملات هفتگی پنج توکن اصلی هوش مصنوعی را به همراه توکن‌های AKT و OCEAN  و ROSE بررسی کرده است. این پنج توکن اصلی عبارت‌اند از: رندر (RNDR)، گراف (GRT)، سینگولاریتی‌نت (AGIX)، ورلدکوین (WLD) و Fetch.ai (FET).

طبق این گزارش، حجم کلی معاملات توکن‌های هوش مصنوعی که در ابتدای سال ۲۰۲۳ به حدود ۷میلیارد دلار افزایش یافته بود، تا پایان آگوست۲۰۲۳ (مرداد۱۴۰۲) به کمتر از یک‌میلیارد دلار رسیده است.

پروژه ورلدکوین (Worldcoin) پس از راه‌اندازی در جولای۲۰۲۳ (تیر۱۴۰۲)، توانست کمی حجم معاملات توکن‌های هوش مصنوعی را افزایش دهد. باوجوداین، روند کاهشی‌ای که از می۲۰۲۳ (اردیبهشت۱۴۰۲) هم‌زمان با منفی‌شدن احساسات بازار شروع شده، همچنان ثابت باقی مانده است.

حجم معاملات توکن‌های هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳

در گذشته نیز، چنین واکنش‌هایی از بازار رمزارزها را شاهد بوده‌ایم. معمولاً در زمان بازار نزولی که اعتماد سرمایه‌گذاران کاهش می‌یابد و قیمت‌ها برای طولانی‌مدت ثابت می‌مانند، احساسات بازار نیز منفی می‌شود و این موضوع تأثیر بسزایی روی ترندهای بازار می‌گذارد. دقیقاً همین اتفاق برای ترندهای متاورس و NFT و دیفای نیز در گذشته رخ داده است.

توکن ورلدکوین که در ابتدا با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شد و قیمت ۳ دلار را مقابل خود می‌دید، پس از گذشت هفت هفته از زمان راه‌اندازی، ۶۷درصد ارزش خود را از دست داده است.

حجم معاملات توکن‌های هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳

طبق داده‌های وب‌سایت کوین‌گکو، رمزارز رندر (Render) از‌لحاظ ارزش بازار بزرگ‌ترین رمزارز هوش مصنوعی محسوب می‌شود. در هفته گذشته، توکن RNDR در‌مقایسه‌با سایر آلت‌کوین‌های هوش مصنوعی عملکرد بهتری داشته و توانسته است ۱۰درصد رشد کند. در طرف مقابل، پروژه Fetch.ai در هفته گذشته بدترین عملکرد را میان توکن‌های هوش مصنوعی از خود نشان داده و قیمت توکن FET تا ۰.۲۳۲ دلار کاهش یافته است.

پروژه SingularityNET، سومین آلت‌کوین بزرگ هوش مصنوعی، نیز هفته سختی را گذراند و با ۸درصد کاهش قیمت مواجه شد و در‌حال‌حاضر، با قیمت ۰.۱۷۷ دلار خریدوفروش می‌شود. همچنین، رمزارز گراف (Graph) در هفته گذشته غرق در خون بود. با ۶.۵درصد کاهش قیمت در هفت روز گذشته، حالا رمزارز گراف از بیشترین قیمت تاریخی خود ۹۷درصد فاصله دارد.

نمودار قیمت رمزارز گراف

شایان ذکر است که بازار نزولی فقط معطوف به رمزارزهای هوش مصنوعی نیست و تمام بازار در هفته گذشته در وضعیت قرمز به‌سر می‌برد. ارزش کلی بازار رمزارزها با کاهش ۰.۷درصدی، به عدد ۱.۰۷ تریلیون دلار رسیده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا