اخبارمتوسط

به‌کارگیری هوش مصنوعی در شبکه لایتنینگ بیت‌کوین

به‌لطف مجموعه ابزاری که لایتنینگ لبز (Lightning Labs) منتشر کرده است، هوش مصنوعی هم می‌تواند بیت‌کوین را در شبکه لایتنینگ ارسال و دریافت و هولد کند.

هوش مصنوعی همچنان در حال تاختن است و در جدیدترین دستاوردهایش بیت‌کوین نیز به چشم می‌خورد. لایتنینگ لبز، یکی از شرکت‌های اصلی فعال در شبکه لایتنینگ بیت کوین، به‌تازگی مجموعه ابزارهایی را رونمایی کرده است که بیت‌کوین را با اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی و مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) مانند چت‌چی‌پی‌تی می‌توانند یکپارچه کنند.

به‌گفته دو تَن از توسعه‌دهندگان این ابزارها، یعنی اولاولوا اوسونتوکون و مایکل لوین، نگرانی اصلی توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی این بود که به مکانیزم پرداخت اینترنتی دسترسی نداشتند؛ اما حالا به‌لطف پروتکل L402 اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی می‌توانند در شبکه اصلی بیت‌کوین و شبکه لایتنینگ بیت‌‌کوین ارسال و دریافت و هولد کنند.

لایتنینگ لبز به این نکته نیز اشاره کرده است که افزایش هزینه‌های ساخت هوش مصنوعی و استفاده از کارت اعتباری برای خرید و APIهای متن‌بسته، به‌عنوان موانع بر سر راه توسعه‌دهندگان عمل می‌کنند و لایتنینگ و پروتکل L402 به‌دنبال حل این مشکلات هستند.

توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی با استفاده از پروتکل L402 می‌توانند کوئری API را بخرند یا بفروشند و از‌طریق گستره وسیعی از اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی کسب درآمد کنند.

هفته گذشته، مهندسان لایتنینگ لبز گفته بودند:

درباره موج جدیدی از نوآوری که با تازه‌ترین مدل‌های زبانی بزرگ LLM به‌وجود‌ آمده است، بسیار هیجان‌زده هستیم. با وجود پروتکل L402 و LangChainBitcoin، مطمئنیم که مدل‌های باز می‌توانند با استفاده از سیستم پرداخت باز متصل به مجموعه APIهای باز جهان دردسترس باشند. درنهایت، پروژه‌های متن‌باز برنده خواهند شد و ما در حال کار برای ارائه ابزاری هستیم که امکان دسترسی بیشتر به هوش مصنوعی را برای انسان‌ها و اپراتورها به‌طور یکسان فراهم کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا