اخبار

پیش‌بینی‌ها درباره قیمت بیت کوین در فاصله کمتر از 5 ماه تا هاوینگ بعدی

شمارش معکوس برای هاوینگ پادشاه رمزارزها آغاز و گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره قیمت بیت کوین شده است. بر‌اساس پیش‌بینی‌ها، هاوینگ بعدی احتمالاً در آوریل۲۰۲۴ رخ خواهد داد.

در ماه‌های پایانی سال 2023، پایان بی‌رحمانه‌ترین زمستان کریپتو را شاهد هستیم. بسیاری از معامله‌گران به ادامه روند صعودی در ماه‌های پیش رو امیدوارند. این در حالی است که در فاصله کمتر از 5 ماه تا هاوینگ بعدی بیت کوین، توجه کارشناسان بیش‌از‌پیش به قیمت BTC جلب شده است.

در هاوینگ بعدی، پاداش استخراج هر بلوک در زنجیره بیت‌کوین از 6.25 به 3.125 BTC کاهش پیدا می‌کند. تجربه تاریخی نشان می‌دهد که هاوینگ تأثیر بسزایی روی عرضه و تقاضای بیت کوین می‌گذارد. گفتنی است که معمولاً چند ماه پس از هاوینگ، قیمت بیت کوین رالی صعودی درخورتوجهی را تجربه می‌کند.

به‌نوشته کوین‌تلگراف، آخرین هاوینگ در می۲۰۲۰ رخ داد. در فاصله دو ماه مانده به این رویداد، قیمت بیت‌کوین تقریباً ۱۰هزار دلار بود.

در روزهای قبل از هاوینگ ۲۰۲۰، قیمت بیت‌کوین رشد چشمگیری را تجربه کرد و به ۱۷هزار دلار رسید. هر‌چند در ماه‌های ابتدایی پس از هاوینگ قیمت این ارز دیجیتال روند کاهشی را تجربه کرد، در فاصله یک سال، سقف تاریخی ۶۹هزار‌دلاری را از خود بر جای گذاشت.

رکت کپیتال (Rekt Capital) تحلیلگر محبوب بازار ارزهای دیجیتال هم با انتشار توییتی تأکید کرد که بیت کوین در فاصله ۶۰ روز قبل از هاوینگ، رالی صعودی را تجربه می‌کند. بااین‌حال، درباره روزهای منتهی به هاوینگ پیش‌بینی اصلاح قیمت ۲۰ تا ۳۸درصدی را بر‌اساس هاوینگ‌های قبلی مطرح کرد. 

از دیدگاه رکت کپیتال، بهترین زمان برای ورود به بازار دقیقاً هنگامی است که معامله‌گران در ناامیدی ناشی از اصلاح قیمت دست به فروش دارایی‌های خود می‌زنند؛ چرا‌که در پایان این مرحله، روند صعودی بیت‌کوین تا ثبت سقف قیمت بیش از ۶۹هزار دلار ادامه پیدا می‌کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا