اخبار

درآمد ماینرهای بیت کوین در دسامبر۲۰۲۳ به رکورد ۱.۴میلیارد دلار می‌رسد

در دسامبر۲۰۲۳، درآمد ماینرهای بیت کوین به ۱.۴میلیارد دلار رسید. بیت کوین با بیش از ۱۷۰درصد رشد قیمت از ابتدای سال ۲۰۲۳، جهش درخورتوجهی را تجربه کرده است. بخش مهمی از رشد بیت کوین از ماه اکتبر سال جاری با عبور از مقاومت ۳۰هزار دلار آغاز شد. در هفته‌های گذشته، بیت کوین به مرز ۴۵هزار دلار هم رسید؛ اما با فشار فروش مواجه شد؛ به‌طوری‌که در روزهای اخیر بین محدوده ۴۰ تا ۴۴هزار دلار در حال نوسان است.

به‌نوشته کوین‌مارکت‌کپ، رشد قیمت بیت کوین بیش از هر گروهی به‌کام ماینرهای این رمزارز خواهد بود. بسیاری از ماینرها در سال ۲۰۲۲ روزهای سختی را پشت‌سر گذاشتند و حتی برخی از آن‌ها نیز دستگاه‌های خود را خاموش کردند. با شروع سال ۲۰۲۳، اوضاع برای ماینرها کاملاً دگرگون شد. افزایش قیمت بیت کوین باعث شده است تا از یک سو درآمد ماینرها از محل استخراج این رمزارز افزایش درخورتوجهی پیدا کند.

علاوه‌براین، افزایش چشمگیر حجم تراکنش‌های بلاک‌چین بیت کوین را در ماه‌های اخیر شاهد هستیم. به‌همین‌دلیل، درآمد ماینرها از محل کارمزد پردازش تراکنش‌ها نیز جهش پیدا کرده است. پیش‌از‌این رکورد درآمد ماهانه ماینرها با ۱.۴میلیارد دلار مربوط به دسامبر۲۰۲۱ بود. در آن زمان، بیت کوین سقف تاریخی ۶۹هزاردلاری خود را به‌ثبت رسانده بود.

از ابتدای دسامبر تا‌به‌امروز، ماینرها درمجموع معادل ۴,۰۵۵ بیت کوین از‌طریق کارمزد تراکنش‌ها به‌دست آورده‌اند که با فرض قیمت ۴۲,۱۰۰ دلار برای این رمزارز، چیزی در‌حدود ۱۷۰میلیون دلار برآورد می‌شود. در‌مقایسه‌با ماه می سال جاری، درآمد ماینرها از این طریق ۱۳درصد رشد پیدا کرده است.

پیش‌بینی‌ها درباره درآمد ماینرهای بیت کوین در ماه‌های آینده

وب‌سایت TheMinerMag پیش‌بینی می‌کند که در‌صورت تداوم روند فعلی، ماینرها بیش از ۶,۸۰۰ بیت کوین را تا پایان دسامبر۲۰۲۳ از محل کارمزد تراکنش‌ها دریافت خواهند کرد. همچنین، مجموع درآمد ماینرها از محل استخراج بیت کوین و کارمزد تراکنش‌ها تا پایان دسامبر نیز حدود ۱.۴۲میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

این اعداد و ارقام با فرض قیمت ۴۲,۱۰۰ دلار برای بیت کوین محاسبه شده است. بنابراین، در ماه جاری شاهد شکسته‌شدن رکورد سال ۲۰۲۱ خواهیم بود. این موضوع برای ماینرهای این رمزارز اتفاق بسیار خوبی به‌شمار می‌رود.

داده‌های وب‌سایت CoinMetrics نشان می‌دهند که میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در هفته اخیر به ۵۹۲ ساتوشی افزایش یافته است. این اتفاق باعث شده است تا تعداد تراکنش‌های در صف انتظار برای اجرا نیز افزایش پیدا کنند.

همچنین، قیمت هش که به‌عنوان شاخصی برای سودآوری استخراج بیت کوین شناخته می‌شود، از ۱۲۰ دلار در ثانیه به ۱۳۵ دلار در ثانیه رسیده است. میانگین متحرک ۷روزه هش بیت کوین نیز به بیش از ۵۱۰ اگزاهش‌بر‌ثانیه افزایش پیدا کرده است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
coinmarketcap

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا